Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Kwasy omega
Kwasy omega
Średnia ocena: 4.6 Na podstawie: 76 ocen

Kwasy omega

W tej kategorii zebraliśmy nowoczesne suplementy diety, które mają za zadanie dostarczyć do organizmu porcję niezbędnych kwasów omega 3,6 i 9. Są to tzw. jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które odgrywają niezwykle istotną rolę dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, w tym szczególnie procesów związanych z pamięcią, jakością działania układu trawienia oraz zdrowiem układu krążenia. Nie są one naturalnie syntezowane przez żaden z ludzkich organów czy przydatków i dlatego muszą być regularnie dostarczane z zewnątrz, wraz z pożywieniem oraz w formie łatwych do przyswojenia suplementów diety. W naszej ofercie dostępne są preparaty w formie kapsułek, płynu oraz naturalnych olejów, bogatych w NNKT.

sizer

Mollers Omega-3 rybki żelki smak jabłkowy 36 sztuk

29,90 zł
sizer

OLIMP Gold Omega 3 D3+K2 30 kaps.

36,90 zł
sizer

Equazen 60 kapsułek

58,90 zł
sizer

Equazen Płyn o smaku cytrynowym 200 ml

68,37 zł
sizer

Oleofarm Olej lniany 1000 ml

70,68 zł
sizer

Doppelherz Aktiv Dla mózgu 30 tabl.

20,89 zł
sizer

Equazen do żucia o smaku truskawkowym 360 kapsułek + 40 kapsułek gratis

189,00 zł
sizer

Equazen 360 kapsułek + 40 kapsułek gratis

189,00 zł
sizer

Equazen do żucia o smaku truskawkowym 60 kapsułek

58,90 zł
sizer

Equazen 180 kapsułek + 60 kapsułek gratis

151,49 zł
sizer

Equazen do żucia o smaku truskawkowym 180 kapsułek + 60 kapsułek gratis

151,49 zł
sizer
Nowość

Equazen płyn o smaku waniliowym 200 ml

68,37 zł
sizer

Mollers Brain Complex sprawny mózg 60 kapsułek

29,90 zł
sizer

Crystal Mind 120 kaps.

124,40 zł
sizer

Eye Q kapsułki do żucia 60 szt smak truskawkowy

58,74 zł
sizer

Eye Q 400 kaps. (360 + 40)

170,67 zł
sizer

Eye Q 60 kaps.

45,06 zł
sizer

Bio-Omega 7 60 kapsułek

84,19 zł
sizer

Eye Q kapsułki do żucia 240 szt (180 + 60) smak truskawkowy

117,97 zł
sizer

Eye Q Płyn o smaku waniliowym 200 ml

57,67 zł
sizer

Eye Q Płyn o smaku cytrynowym 200 ml

41,69 zł
sizer

Eye Q 240 kaps. (180 + 60)

117,85 zł
sizer

Eye Q kapsułki do żucia smak truskawkowy 400 kapsułek

181,79 zł

Kwasy omega kwasy omega 3, 6 i 9 w ofercie apteki HIT

Wartościowe kwasy omega 3, 6 i 9 to kwasy tłuszczowe posiadają na końcu łańcucha wolne wiązania. Kwasy tłuszczowe jednonienasycone (jak kwas omega 9) posiadają jedno wolne wiązanie, a analogicznie, kwasy wielonienasycone wiele podobnych wiązań (jak kwasy omega 3 i 6). Suplementacja tych substancji jest niezwykle istotna. Kwasy omega 3 i 6 należy dostarczać w większych ilościach, uwzględniając przy tym odpowiednią proporcję (6:1). Pozwala to czerpać maksimum korzyści z ich właściwości, a także zapewnić prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz mózgu.

W naszej ofercie polecamy przede wszystkim suplementy Eye Q, Gold Omega i Doppelherz, zawierające w sobie cenne kompleksy wymienionych substancji. Dostępne są w formie kapsułek do połknięcia oraz do żucia. Ponadto, polecamy wybór naturalnych olejów tłoczonych na zimno, takich jak olej lniany, które są naturalnie bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

Kwasy omega 3 – ich wpływ na organizm

Kwasy omega 3 to większa grupa substancji, w skład której wchodzą kwas alfa-liponowy (ALA), kwas eikozapentaenowy (EPA) oraz kwas dokozaheksaenowy (DHA). Każda z nich odznacza się nieco innym działaniem i bierze udział przy różnorodnych procesach zachodzących w całym organizmie. Przede wszystkim wspomagają prawidłową pracę mózgu, funkcjonowanie pamięci oraz umiejętność utrzymywania koncentracji. Dzięki temu uznawane są za substancje mające wpływ na profilaktykę demencji oraz stanów depresyjnych. Dlatego też, mimo iż są niezbędne organizmowi człowieka już na etapie życia płodowego, ich suplementacja polecana jest w szczególności osobom po 60. roku życia.

Suplementy zawierające kwasy omega 3 cenione są szczególnie ze względu na wpływ, jaki mają na funkcjonowanie układu krążenia: 

  • pomagają regulować ciśnienie krwi,
  • obniżają stężenie trójglicerydów we krwi,
  • działają przeciwzakrzepowo, przeciwmiażdżycowo, przeciwzapalnie,
  • zmniejszają ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej, niedokrwiennej serca, a także powikłań związanych z miażdżycą.

Co więcej, dostarczane w odpowiedniej ilości kwasy omega 3 pomagają także chronić narząd wzroku, wspomagają jakość widzenia oraz dobry wygląd i zdrowie skóry. Są także składnikami często zalecanymi osobom z nadwagą i otyłością, ponieważ hamują proces lipogenezy. Przyczyniają się także do łagodzenia reakcji alergicznych.

Kwasy omega 6 – rola w organizmie

Podobnie jak w przypadku kwasów omega 3, tak samo kwasy omega 6 stanowią grupę różnych związków. Najistotniejszymi są kwas linolenowy (LA), kwas gamma-linolenowy (GLA) oraz kwas arachidonowy (AA lub ARA). Są to substancje, które wspierają przede wszystkim prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, ale także: 

  • pomagają obniżać poziom cholesterolu LDL we krwi, 
  • chronią przed tworzeniem się tzw. blaszki miażdżycowej na ścianach naczyń krwionośnych, dzięki czemu stanowią ważny element prewencji zawałów serca i udaru mózgu.
  • odgrywają niezwykle ważną rolę na etapie kształtowania się układu nerwowego oraz prawidłowego funkcjonowania pamięci, koncentracji i mózgu wśród osób w wieku dojrzałym.

Przy suplementacji należy pamiętać o utrzymaniu istotnej proporcji pomiędzy dostarczanymi do organizmu substancjami (5:1). Optymalne stężenie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych znajduje się w dostępnych w naszej ofercie suplementach bez recepty. Sprawdź wybór suplementów wspierających pracę mózgu i koncentracji w Aptece HIT.