Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Chrom na odchudzanie
Chrom na odchudzanie
Średnia ocena: 4.4 Na podstawie: 58 ocen

Chrom na odchudzanie, cukrzycę, cholesterol

Jednym z najważniejszych mikroelementów, jaki powinien pojawiać się w codziennej diecie, jest chrom. Odgrywa on ważną rolę w przemianie materii, jak i wrażliwości komórek na insulinę. Według wielu badań pierwiastek ten korzystnie wpływa na odchudzanie.

sizer

OLIMP Chrom Activ 200 mcg. 60 tabl.

16,74 zł
sizer

Chrom organiczny z niacyną Apteo 100 tabl.

22,90 zł
sizer

Chitobon 60 kaps.

41,01 zł
sizer

Naturell Chrom Organiczny + B3 60 tabl.

23,49 zł
sizer

Bio-Chrom 60 tabl.

68,37 zł
sizer

Olimp Chitosan +chrom 30 kaps.

17,11 zł
sizer

Apetiblock 50 tabletek do ssania smak malinowo wiśniowy

21,50 zł
sizer

Asystor Slim 60 tabl.

41,57 zł
sizer

Linea Detox 60tabl.

34,27 zł
sizer

Bio-Chrom 30 tabl.

19,92 zł
sizer

Solgar Chrom pikolinian 90 kapsułek

61,50 zł
sizer

SFD Chrom 200 tabletek

13,80 zł

Jego unikalne właściwości sprawiły, że stał się jednym z głównych i podstawowych składników suplementów diety, przeznaczonych dla osób walczących z nadprogramowymi kilogramami. Do najważniejszych działań zalicza się m.in. wspieranie organizmu w trawieniu węglowodanów i białek. Jak w przypadku każdego pierwiastka czy witamin, trzeba zadać pytanie, w jakiej postaci chrom przyswaja się najlepiej. W naszej aptece można znaleźć suplementy z tym mikroelementem. Stosowanie ich gwarantuje utrzymanie tego składnika na odpowiednim poziomie.

CHROM – WŁAŚCIWOŚCI

Prawidłowa ilość tego pierwiastka w organizmie jest niewielka i wynosi 6 mg, stąd też należy do grupy tzw. pierwiastków śladowych. Mimo że jego stężenie wydaje się niewielkie, to pozostaje on bardzo istotny dla funkcjonowania całego ciała. Pobudza m.in. działanie trzustki, a tym samym stanowi składnik czynnika tolerancji glukozy. Z drugiej strony to jeden z regulatorów poziomu cukru we krwi. Chrom znajduje się również w enzymach trawiennych i odpowiada m.in. za trawienie cukrów i białek. Ponadto reguluje poziomy cholesterolu we krwi, obniżając ilość LDL („złego”) i zwiększając obecność HDL („dobrego”) cholesterolu. Wszystko to odbywa się przez syntezę kwasów tłuszczowych, jakie następnie transportowane są do komórek. Tym samym redukuje ryzyko wystąpienia takich chorób jak miażdżyca. Chroni też przed udarem mózgu i zawałem serca. Odpowiednia zawartość chromu w diecie wykazuje także przeciwdziałanie osteoporozie. Pierwiastek ten zatrzymuje wapń w organizmie. Dlatego polecany jest szczególnie u kobiet po menopauzie. Wszystkie te właściwości sprawiły, że stanowi on jeden z najbardziej pożądanych składników suplementów diety, nie tylko dla osób chorujących na cukrzycę typu 2 (chrom stymuluje organizm do „lepszego” wykorzystania insuliny), ale i dla ludzi z ryzykiem odwapniania kości, jak i szukających skutecznych sposobów na odchudzanie. Preparaty te zaś znajdują się w asortymencie naszej apteki.

Ten mikroelement może korzystnie wpływać na utratę masy ciała. Chrom przede wszystkim zwiększa wrażliwości komórek na insulinę i sprawia, że obniża się poziom cukru we krwi. Im zaś mniejsza obecność glukozy w organizmie, tym niższe zapotrzebowanie na jej dostarczanie z zewnątrz. To natomiast oznacza spadek uczucia głodu, w szczególności chęci na słodkie przekąski. Ma to niebagatelne znaczenie dla osób w trakcie odchudzania. Z drugiej strony chrom bierze czynny udział w atrofii tłuszczu, czyli spalaniu tkanki tłuszczowej. To zaś oznacza prostą drogę do zgubienia nadprogramowych kilogramów.

Efektywność suplementów diety z chromem uzależniona pozostaje m.in. od regularnego przyjmowania, jak i kompleksowego działania. Nie wystarczy bowiem suplementacja tego pierwiastka, by redukować tkankę tłuszczową. Nie mniej istotna jest silna wola przed sięgnięciem po przekąski, zbilansowana dieta z regularnymi posiłkami oraz odpowiednia ilość aktywności fizycznej każdego dnia. W komplecie z zasadami zdrowego odżywiania i życia chrom pomaga efektywniej spalać tłuszcz i osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

CHROM – ORGANICZNY CZY NIEORGANICZNY?

To jedno z ważniejszych pytań. Najpierw należy jednak wyjaśnić, ile tego składnika potrzeba w codziennej diecie. Wylicza się, że zdrowa osoba dorosła powinna przyjmować od 50 do 200 mikrogramów chromu na dobę. U osób borykających się z nieprawidłową tolerancją glukozy wartości te wzrastają do 400-600 mikrogramów.

Należy pamiętać, że dla przyswajalności bardzo duże znaczenie ma postać pierwiastka, w jakiej jest przyjmowany. Z soli nieorganicznych to zaledwie 1%. Najlepiej zaś wchłaniany jest w formie pikolinianu chromu. W prezentowanej ofercie dostępne są różne suplementy, w których pierwiastek ten ma odmienną postać. Często w składzie znajdują się inne składniki jak witaminy z grupy B, czy chitosan, ograniczający wchłanialność tłuszczy z pożywienia.

Wśród propozycji są dostępne produkty sprawdzonych producentów, przykładających dużą uwagę do tego, by zaoferować swoim odbiorcom suplementy o najwyższej skuteczności. To między innymi preparaty marki Olimp, Naturell, Asystor Slim, Apetiblock czy Linea. Dzięki nim odchudzanie staje się dużo łatwiejsze i efektywniejsze. Należy jednak pamiętać, aby stosować się do zaleceń producenta, gdyż zarówno niedobór, jak i nadmiar chromu wywołuje poważne konsekwencje zdrowotne.