Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Potencja i erekcja
Potencja i erekcja
Średnia ocena: 4.4 Na podstawie: 92 ocen

Potencja i erekcja

Na stronie Apteki Hit znajduje się szeroki wybór leków i tabletek na problemy z erekcją. Część produktów została wzbogacona w witaminy oraz mikro- i makroelementy, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Przed pierwszym doustnym przyjęciem, warto skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że zaburzenia wzwodu nie są spowodowane poważnymi, przewlekłymi chorobami. Polecamy leki na potencję bez recepty, które są oparte na kompozycji naturalnych składników pochodzenia roślinnego. Sprawia to że suplementy są bezpieczne, działają skutecznie i nie niosą ze sobą ryzyka wystąpienia powikłań.

sizer

Maxigra Max 50 mg 4 tabletki

19,23 zł
sizer

Maxon Forte 50 mg 4 tabletki

39,90 zł
sizer

Maxigra Go 25 mg 4 tabletki powlekane

19,90 zł
sizer

Maxigra Go 25 mg 8 tabletek powlekanych

19,98 zł
sizer

Tadalafil Maxigra 10 mg 2 tabl.

20,90 zł
sizer

DoppelSil 25 mg 4 tabletki do rozgryzania i żucia

18,69 zł
sizer

Actigra Forte 50 mg 2 tabletki powlekane

14,50 zł
sizer

MaxOn Active 25 mg 4 tabl.

24,50 zł
sizer

Inventum 25 mg 8 tabl.

36,00 zł
sizer

Braveran 8 tabl.

30,99 zł
sizer

Silcontrol 25 mg 4 tabl.

15,90 zł
sizer

Actigra 25 mg 4 tabletki powlekane

15,95 zł
sizer

Mensil 25 mg 4 tabletki do rozgryzania i żucia

27,71 zł
sizer

Doppelherz Aktiv Dla Mężczyzn 30 tabl.

41,80 zł
sizer

Permen KING 30 tabl.

49,90 zł
sizer

Bravera Control aerozol na skórę roztwór 96mg/g

44,90 zł
sizer

Selen + witamina E 100 tabletek APTEO

15,50 zł
sizer

Mensil 25 mg 2 tabletki do rozgryzania i żucia

19,15 zł
sizer

OLIMP Erekton fast 8 tabl.

49,99 zł
sizer

Silcontrol 25 mg 8 tabl.

20,90 zł
sizer
Nowość

Tadalafil Maxon 10 mg 2 tabl.

19,90 zł
sizer

Mensil Max 50 mg 2 tabletki do rozgryzania i żucia

19,49 zł
sizer

Viagra Connect Max 50 mg 2tabl.

33,90 zł
sizer

Inventum Max 50 mg 2 tabletki

16,99 zł
sizer

Mensil 25 mg 8 tabletek do rozgryzania i żucia

29,99 zł
sizer

Inventum 25 mg 4 tabl.

18,19 zł
sizer

Navitin tabletki 20 szt.

31,50 zł
sizer

Inventum 25 mg 2 tabl.

10,59 zł
sizer

Androvit Plus 30 kaps.

12,71 zł

Leki i tabletki na potencję bez recepty w Aptece HIT


Preparaty stosowane w wypadku wystąpienia problemów z potencją dostępne są w formie kapsułek i tabletek. Są łatwe w stosowaniu, zwykle jako suplementy diety do regularnego przyjmowania lub jako środki doraźne, stosowane przed stosunkiem seksualnym.

Leki na potencję bez recepty mogą być stosowane przy występowaniu okresowych trudności z erekcją, osłabionym popędem seksualnym i zmniejszonym libido. Problemy te mogą także występować niezależnie od siebie – wówczas warto dobrać odpowiedni preparat. Skuteczne i bezpieczne działanie tych specyfików jest możliwe dzięki odpowiedniej kompozycji składników, takich jak: 

 • minerały (jak m.in.: cynk, selen, żelazo, magnez)
 • witaminy (witamin z grupy B, witaminy A, E, D i C),
 • ekstrakty roślinne,
 • aminokwasy (jak m.in. L-arginina i L-cytrulina),
 • nienasycone kwasy tłuszczowe,
 • substancje o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym.

Współcześnie problemy z osiągnięciem erekcji dotykają coraz większej liczby mężczyzn w różnym wieku. Aby móc im zapobiegać warto prowadzić aktywny tryb życia, przykładać wagę do jakości codziennej diety, unikać używek takich jak papierosy i ograniczać spożycie alkoholu. Wpływ na jakość performansu seksualnego ma także ekspozycja na stres. Aby móc skutecznie walczyć z jego skutkami warto skupić się na utrzymaniu równowagi emocjonalnej, np. szukając pomocy u profesjonalnego terapeuty. Suplementy i tabletki na potencję mogą stanowić dodatkowe wsparcie dla organizmu, uzupełniając niedobory niezbędnych substancji. Dzięki temu można efektywnie wzmacniać funkcjonowanie układu krwionośnego i nerwowego.

Tabletki na potencję a zaburzenia erekcji


Kłopoty z osiągnięciem erekcji są częstym problemem pojawiającym się po 50. roku życia. Bez sztywności penisa stosunek płciowy staje się niemożliwy. Brak wzwodu ma miejsce wówczas, gdy ciała jamiste budujące męski organ rozrodczy nie mogą napełnić się krwią. Zgodnie z danymi statystycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej zaburzenie to występuje u ok. 1,5 mln Polaków, a liczby te nadal rosną. Co więcej, może mieć postać łagodną, umiarkowaną lub ostrą. Z tego powodu coraz więcej mężczyzn sięga po tabletki na potencję lub wspomagające bez recepty, które dostępne są także w Aptece HIT.

Powodów niemożności osiągnięcia wzwodu może być wiele, w tym:

 • stwardnienie tętnic pojawiające się w przebiegu miażdżycy i cukrzycy (powoduje to wzrost ciśnienia tętniczego krwi i zwężenie naczyń krwionośnych, co w konsekwencji skutkuje uszkodzeniem nerwów erekcyjnych),
 • hipogonadyzm (któremu towarzyszy zaburzenie wydzielania testosteronu),
 • stany depresyjne,
 • zespół metaboliczny,
 • choroby tarczycy,
 • hiperprolaktynemia (najczęściej polekowa albo powstająca na skutek uszkodzenia przysadki mózgowej),
 • udar przebyty w przeszłości,
 • stwardnienie rozsiane,
 • niewydolność nerek i wątroby,
 • bezdechy nocne,
 • przewlekła obturacyjna choroba płuc,
 • urazy rdzenia kręgowego i miednicy,
 • zapalenie prostaty,
 • prowadzenie niehigienicznego stylu życia (palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, przewlekły stres, brak aktywności fizycznej),
 • czynniki psychologiczne (w tym kompleksy, brak pewności siebie i lęki).

Warto pamiętać o tym, że tabletki na potencję bez recepty jedynie przyczyniają się do wywołania erekcji, czyli działają doraźnie. Wszystkie choroby przewlekłe muszą być właściwie zdiagnozowane i leczone. W przypadku długotrwałego utrzymywania się niepokojących objawów warto udać się do specjalisty, który zaproponuje odpowiedni tok leczenia.

Objawy problemów z potencją – tabletki na potencję


Leki na potencję bez recepty
to doraźny, ale w większości przypadków skuteczny sposób na radzenie sobie z problemami na tym gruncie. Obecnie są bardzo dobrze dostępne, a większość aptek oferuje je w przystępnej cenie. Niemożność osiągnięcia lub utrzymania wzwodu to problem wielu mężczyzn niezależnie od wieku. Mimo że częściej borykają się z nim starsi panowie, to kłopoty te nie omijają również młodszych. Należy zaznaczyć, że brak erekcji nie jest uznawany za jednostkę chorobową, a bardziej zaburzenie na tle psychicznym lub objaw jakiegoś poważniejszego schorzenia.

W większości przypadków symptomy zaczynają ujawniać się stopniowo. Znacznie rzadziej pojawiają się nagle. Jednorazowa niedyspozycja seksualna nie powinna być powodem do niepokoju, gdyż może wynikać ze zmęczenia, stresu, zdenerwowania lub chwilowej, gorszej formy fizycznej. W takim przypadku tabletki na potencję pomogą w poprawie jakości performansu. Jeżeli jednak problem braku potencji (mimo wysokiego libido) narasta, konieczna jest wizyta i szczegółowe badania u urologa, seksuologa oraz psychologa. Jest to warunek wdrożenia skutecznego leczenia. Niestety dla wielu mężczyzn jest to nadal temat tabu i powód do wstydu. Dlatego większość z nich rezygnuje z kontaktu ze specjalistą.

Leczenie zaburzeń erekcji – leki na potencję


Niektóre substancje zwiększają przepływ krwi do prącia, przez co umożliwiają stosunkowo szybkie osiągnięcie wzwodu. Przyjmuje się je na ok. godzinę przed planowanym stosunkiem seksualnym. Dla bezpieczeństwa nie należy ich stosować przy poważnych problemach z układem krążenia lub w przypadku jednoczesnego przyjmowania leków azotanowych.

W skład dostępnych w aptekach bez recepty tabletek na potencję wchodzą takie składniki, jak m.in.:

 • L-arginina,
 • L-cytrulina,
 • syldenafil,
 • selen,
 • cynk,
 • kwas pantotenowy,
 • ekstrakt z czarnego pieprzu,
 • żeń-szeń indyjski.

To substancje, które naturalnie biorą udział w procesach związanych z popędem seksulanym, erekcją oraz spermogenezą. Ich dostarczanie wraz z pożywieniem może stanowić wyzwanie, ze względu na to jak wygląda standardowa dieta mieszkańców tej części Europy.

Skuteczne i bezpieczne leki na erekcję najczęściej mają postać tabletek do połykania lub gum do żucia, które stopniowo uwalniają niezbędne składniki. Suplementy diety oraz tabletki na potencję bez recepty są z kolei preparatami do regularnego stosowania. Ich działanie wymaga długotrwałego stosowania (co najmniej kilku miesięcy). Działają stopniowo, dostarczając do organizmu cenne substancje i uzupełniając niedobory. Dzięki temu organizm może być wzmocniony od wewnątrz, bez obaw o ograniczenie wchłaniania tych substancji z żywności. 

Zapalenie prostaty – tabletki na potencję bez recepty


Przewlekłe lub ostre zapalenie prostaty może być jedną z przyczyn problemów z potencją. Choroba ta dotyka mężczyzn w różnym wieku. Jedną z najczęściej wymienianych przyczyn jest zapalenie, spowodowane przez bakterie (głównie E.coli) lub inne chorobotwórcze drobnoustroje. Dolegliwości prostaty mogą ujawnić się również na skutek długotrwałego cewnikowania lub obecności kamieni sterczowych.

Jej objawami są m.in.:

 • silne uczucie parcia na pęcherz,
 • częsta mikcja,
 • dolegliwości bólowe podczas wytrysku,
 • pieczenie i/lub ból podczas oddawania moczu.

W wymienionych wyżej sytuacjach konieczna jest jednak natychmiastowa wizyta u urologa i wdrożenie właściwej terapii. W Aptece HIT dostępne są leki bez recepty wspomagające zdrowie prostaty, które dostarczają witamin i innych składników odżywczych wspierających fizjologiczne funkcjonowanie gruczołu krokowego. Mają one w składzie przede wszystkim selen, cynk i witaminę E. Tabletki te pozytywnie wpływają na pracę nie tylko układu płciowego, ale też moczowego. Powinny być jednak stosowane wyłącznie wspomagająco, a nie w charakterze leku. Wszelkie nieprawidłowości i utrzymujące się długotrwale objawy należy skonsultować z lekarzem.