Odparzenia
Postać
Działanie
Główne składniki
Problem
Część ciała
Rodzaj skóry
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Krem na odparzenia dla noworodka, niemowląt, dzieci

Oferujemy łagodzące kremy na odparzenia dla dzieci. Pośród proponowanych tu produktów znajdują się takie marki, jak:

sizer
Bepanthen Baby Maść ochronna 100 g + 30 g
35,78 zł
sizer
Emolium Dermocare Krem ochronny przeciw odparzeniom 75 ml
16,69 zł
sizer
Linomag maść 30 g
8,90 zł
sizer
Ziaja Ziajka Maść pośladkowa 50 ml
6,83 zł
sizer
Calmapherol Baby krem regenerujący do skóry podrażnionej 60 ml
29,92 zł
sizer
Sudocrem Expert 125 g
13,16 zł
sizer
Sudocrem Expert 250 g
25,31 zł
sizer
Sudocrem Expert 60 g
8,48 zł
sizer
Alantan Plus maść 30 g
6,82 zł
sizer
Bepanthen Baby Maść ochronna 100 g
40,49 zł
sizer
Alantan Plus krem 35 g
7,90 zł
sizer
Sudocrem Expert 400 g
31,88 zł
sizer
Bepanthen Baby Maść ochronna 30 g
23,30 zł
sizer
LINOMAG maść 100 g
23,90 zł
sizer
Linomag krem z tlenkiem cynku 50 ml
11,45 zł
sizer
Nowość
Cynkokrem 150 g
12,70 zł
sizer
Nowość
Cynkokrem go 50 ml
8,88 zł
sizer
Lab4Baby Alpanten Maść ochronna do przewijania dzieci 100 ml
13,90 zł
sizer
Penaten krem 25 ml
8,39 zł
sizer
Penaten krem 50 ml
12,59 zł
  • Bepanthen,
  • Linomag,
  • Sudocrem
  • Cudocell,
  • Emolium…

… i wiele innych. Testowane dermatologicznie preparaty przeznaczone są do delikatnej skóry niemowląt i noworodków. Proponujemy wyroby o różnej konsystencji. W asortymencie dostępny jest lekki krem lub maść, która stworzy na naskórku warstwę ochronną. Dzięki tym preparatom delikatna skóra dziecka otrzymuje odpowiednią ochronę przed odparzeniami odpieluszkowymi. Oprócz profilaktyki wyroby wspomagają także leczenie już istniejących podrażnień.

Preparaty nawilżą, zmniejszą szorstkość naskórka, uczucie napięcia i swędzenia. Aby przynieść maluchowi ulgę i komfort, należy wprowadzić je na stałe do pielęgnacji niemowlęcia lub noworodka. Dermatologiczne formuły są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Przygotowaliśmy zróżnicowaną ofertę, aby każdy rodzic mógł znaleźć odpowiedni produkt pod względem pojemności opakowania, konsystencji wyrobu i jego ceny. Przy każdym produkcie znajduje się szczegółowy opis, zawierający kluczowe informacje o składzie i działaniu wyrobu.

Odparzenia u dzieci, niemowląt i noworodków – jak ich unikać?

To powszechny problem pośród najmłodszych, który jest zmartwieniem wielu rodziców. Zaczerwienienie i stan zapalny są wynikiem nagromadzenia wilgoci, a także zbyt wysokiej temperatury i tarcia. Większość dzieci, która nosi pieluszki, w pewnym momencie doświadcza kłopotów ze skórą. Odparzenie najczęściej objawia się pieczeniem i podrażnieniem w okolicy miejsc intymnych. Aby zapobiegać powstawaniu ognisk zapalnych, należy przede wszystkim dbać o higienę niemowlęcia i odpowiednio wcześnie wprowadzić pielęgnację właściwymi kremami lub maściami.

Niezwykle ważne jest częste przewijanie dziecka i pozwalanie mu na przebywanie każdego dnia bez pieluszki choć przez kilka chwil. Najlepsze rezultaty osiąga się, stosując preparat każdorazowo przy przewijaniu. Pomoże to:

  • wzmocnić barierę naskórkową,
  • zapewnić właściwy poziom nawilżenia,
  • zmniejszyć szorstkość i uczucie napięcia skóry,
  • zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień,
  • zapewnić komfort przy już występujących otarciach.

Proponowane tu wyroby przeznaczone są także dla delikatnej i wrażliwej skóry noworodka. Preparaty różnią się między sobą składem, jednak formuła każdego z nich opracowana została z myślą o komforcie nawet tych najmłodszych.

Jaki krem na odparzenia u niemowląt i dzieci?

Działanie wyrobów oparte jest na skutecznych, ale delikatnych składnikach aktywnych. Lekka maść Bepanthen Baby zawiera łagodzący panthenol i sprzyjającą regeneracji naskórka prowitaminę B5. Dzięki temu to produkt wielofunkcyjny polecany także przy podrażnionych od karmienia brodawkach sutkowych. Linomag, obecnej na rynku od ponad 75 lat marki Ziołolek, swoje działanie opiera na substancjach pozyskanych z oleju lnianego. Przyspieszają one regenerację i sprzyjają budowaniu bariery ochronnej naskórka noworodków. Wiele kremów zawiera w sobie tlenek cynku, który łagodzi odparzenie i swędzenie. Dermocare od Emolium jest przykładem dermokosmetyku, który nie tylko wykorzystuje właściwości tlenku cynku, ale także uzupełnia działanie preparatu o pielęgnacyjne masło shea, olej conola oraz witaminę E.

Pielęgnacja wrażliwej skóry maluchów

Proponowane tu kremy na odparzenia dla dzieci, noworodków i niemowląt to delikatne preparaty, które przeznaczone są także do codziennej pielęgnacji naskórka na całym ciele. Linomag Bobo A+E natłuści, nawilży i ukoi. Produkt może być wykorzystany w sezonie jesienno-zimowym jako ochrona przed chłodem oraz wiatrem. Niektóre z dostępnych tu wyrobów złagodzą dyskomfort i zaczerwienienie powiązane z łuszczycą czy atopią. Aby dowiedzieć się, który krem najlepiej sprawdzi się u dziecka – należy skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Zastosowanie specjalistycznej maści w odpowiednim momencie pozwoli zapobiec pieluszkowemu zapaleniu skóry. Przebadane dermatologicznie preparaty dla noworodka i niemowlęcia przeciwko odparzeniom to ważny element pielęgnacji dzieci. Proponujemy stworzone przez dermatologów maści i balsamy, których formuły opracowane zostały specjalnie dla delikatnej skóry o wyjątkowych potrzebach.