Choroby żołądka
Postać
Działanie
Główne składniki
Problem
Część ciała
Rodzaj skóry
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Wyroby, suplementy, leki na choroby żołądka bez recepty

Układ pokarmowy jest jednym z najważniejszych systemów w organizmie człowieka. Jego kondycja i dobrostan zależą przede wszystkim od sposobu odżywiania. Jeśli zdarzy Ci się jednak przesadzić z ilością jedzenia lub potrawa, którą zjadłeś, była zbyt tłusta, w wyniku czego odczuwasz ból lub zgagę, możesz skorzystać leków na niestrawność lub nadkwasotę. Dostępne są również preparaty, których zadaniem jest wspomaganie trawienia poprzez stymulację wydzielania soków trawiennych lub pomoc w usuwaniu produktów przemiany materii z organizmu. Inną kategorią są jeszcze tabletki osłonowe na żołądek, pomocne w złagodzeniu niekomfortowych dolegliwości. Pamiętaj jednak, żeby wszelkie leki na żołądek, nawet gdy są bez recepty, przyjmować po konsultacji z lekarzem.

sizer
Alugastrin zawiesina 250 ml
17,75 zł
sizer
Amol 100 ml
17,90 zł
sizer
Amol 150 ml
23,90 zł
sizer
Amol 250 ml
29,99 zł
sizer
Anesteloc Max 20 mg 14 tabl.
7,49 zł
sizer
Avilin Balsam gastro płyn 110 ml
38,32 zł
sizer
Biovital Trawienie 1000 ml
32,97 zł
sizer
Contix ZRD 20 mg 14 tabl. dojelitowych
12,55 zł
sizer
Contix ZRD 20 mg 7 tabl. dojelitowych
8,07 zł
sizer
Controloc control 14 tabl. dojelitowych
12,59 zł
sizer
Controloc control 7 tabl. dojelitowych
9,96 zł
sizer
Dziurawiec fix (Flos) 30 torebek po 1,8 g
5,23 zł
sizer
Esoxx One płyn 10 ml 14 saszetek
44,90 zł
sizer
Helicid Control 10 mg 14 kaps.
11,01 zł
sizer
Helicid Control 10 mg 28 kaps.
15,22 zł
sizer
Iberogast płyn doustny 100 ml
59,03 zł
sizer
Iberogast płyn doustny 20 ml
28,25 zł
sizer
Iberogast płyn doustny 50 ml
55,55 zł
sizer
Koszyczek rumianku 50 g Herbapol Lublin
4,83 zł
sizer
Len 30 tabletek do ssania
9,44 zł
sizer
Len 60 tabletek do ssania
16,26 zł
sizer
Len mielony Herbapol Lublin 200 g + 200 g
7,97 zł
sizer
Myvita Kurkuma ekstrakt w kroplach 50 ml
29,50 zł
sizer
Nasiona Lnu 250 g Herbapol Lublin
3,68 zł
sizer
Oleofarm Węgiel 20 kaps.
6,68 zł
sizer
Oleofarm len mielony 200 g + 200 g
8,39 zł
sizer
Ortanol Max 20 mg 14 kaps.
14,80 zł

Ból żołądka - z czego wynika

Dolegliwości ze strony układu pokarmowego są dość powszechnym zjawiskiem. O ile występują u Ciebie rzadko, najczęściej po zjedzeniu obfitego posiłku, raczej nie masz powodów do zmartwień. Pomocne będą na pewno tabletki na niestrawność i wszystko powinno wrócić do normy. Jeśli jednak ból, który odczuwasz, jest powtarzalny, ostry lub ćmiący, może mieć zupełnie inne podłoże. Towarzyszyć mu może szereg innych objawów, takich jak np. zgaga, wymioty. Niektórzy odczuwają również promieniowanie bólu do innych części ciała, np. kręgosłupa, co na pewno nie wpływa pozytywnie na codziennie funkcjonowanie i samopoczucie.

Zapoznaj się z najczęściej występującymi przyczynami bólu żołądka:

  1. ● wrzody żołądka – uciążliwe pieczenie, palenie oraz skurcze powodujące ból, pojawiają się mniej więcej 3 godziny po zjedzeniu posiłku. Jest to choroba wymagająca trafnej diagnozy i rozpoczęcia długotrwałego procesu leczenia,
  2. ● stres – wywołuje nawracający ucisk. Niektórzy pacjenci określają ten stan, jako nerwica żołądka i wspomagają się lekami bez recepty, by złagodzić objawy,
  3. ● zapalenie trzustki – w tym przypadku występuje przeszywający, bardzo ostry ból, promieniujący najczęściej do kręgosłupa. Nierzadko zdarza się tak, że dolegliwości nie ustępują przez kilka godzin,
  4. ● refluksowa choroba przełyku – w wyniku cofania się treści z żołądka do przełyku, występuje bardzo nieprzyjemne pieczenie oraz inne problemy ze strony układu trawiennego.

Kolejnym, bardzo powszechnie występującym, schorzeniem związanym bezpośrednio z procesem trawienia, jest zgaga. Jeśli doświadczasz palenia w przełyku, pustego odbijania lub gdy czujesz w ustach kwaśny posmak, szczególnie przy zmianie pozycji, prawdopodobnie cierpisz na tę z pozoru niegroźną dolegliwość. Musisz mieć jednak świadomość, że kwas solny, którym ciągle podrażniany jest nabłonek, może doprowadzić do stanu zapalnego. Dostępne bez recepty leki na nadkwasotę żołądka, pomagają w radzeniu sobie z takimi problemami. Preparaty, które mają w swoim składzie wodorotlenek glinu, węglan wapnia czy omeprazol, pozwalają złagodzić działanie kwasu solnego na błonę śluzową żołądka. Pamiętaj jednak, że w każdym przypadku wskazana jest uprzednia konsultacja z lekarzem lub doświadczonym farmaceutą, który wskaże właściwe dawkowanie. Zgaga jest najczęściej wynikiem nieprawidłowej diety, bazującej głównie na tłustym i przetworzonym jedzeniu. Właśnie dlatego pomyśl o tym, by zadbać o odpowiednio zbilansowane, wartościowe posiłki, co będzie miało zbawienny wpływ na kondycję Twojego układu pokarmowego.

Ból żołądka - jak sobie z nim poradzić

Jeśli ból żołądka odczuwasz okazjonalnie i jesteś w stanie określić jego przyczynę, np. obfity, tłusty posiłek, dostępne tabletki na ból żołądka pomogą usprawnić trawienie i pracę całego układu pokarmowego. Jednak w przypadku uporczywego lub nawracającego problemu, konieczna jest wnikliwa diagnoza. Trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze jest to proste. Czasem trzeba wykonać szereg złożonych badań, by wykluczyć powiązanie z innymi narządami lub chorobami obejmującymi pozostałe układy. Dobrym pomysłem jest zmiana nawyków żywieniowych. Dieta lekkostrawna, unikanie przetworzonej żywności pełnej tłuszczów nasyconych z pewnością przyniesie korzyść Twojemu organizmowi. Co więcej, regularny sport, najlepiej na świeżym powietrzu, zachęci układ trawienny do usprawnienia zachodzących tam procesów. Pomyśl również o ograniczeniu stresu w codziennym życiu oraz zadbaj o swoją psychikę, ponieważ nierzadko problemy sfery emocjonalnej mają bardzo niekorzystny wpływ na samopoczucie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. W przypadku niegroźnych, nieregularnych dolegliwości, zapytaj lekarza o leki osłonowe na żołądek. Takie preparaty mają działanie kojące i mogą być stosowane pomocniczo.