Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Niedobór żelaza
Niedobór żelaza
Średnia ocena: 4.8 Na podstawie: 98 ocen

Niedobór żelaza

W Aptece Hit oferujemy szeroki wybór leków i suplementów diety, które mogą być stosowane bez recepty w leczeniu niedoboru żelaza. Nasze produkty stanowią skuteczne wsparcie dla utrzymania prawidłowego poziomu żelaza we krwi oraz dbania o zdrowie. Wysokiej jakości tabletki na niedobór żelaza bez recepty, są starannie dobrane, aby zapewnić skuteczne działanie i minimalizować ryzyko działań niepożądanych.

sizer

Ascofer tabletki powlekane 50 szt.

11,50 zł
sizer

Witamina B2 Apteo 50 tabl.

4,15 zł
sizer

OLIMP Chela-Ferr MED 30 kaps.

21,23 zł
sizer

Loma Vital żelazo + cynk płyn 500 ml

43,90 zł
sizer

OLIMP Chela-Ferr Bio-complex 30 kaps.

16,74 zł
sizer

Plusssz 100% Multiwitamina + Żelazo 20 tabl. mus.

12,49 zł
sizer

Floradix żelazo i Witaminy 500 ml

60,10 zł
sizer

Ibuvit Żelazo + C 30 tabletek

26,50 zł
sizer

OLIMP Chela-Ferr Forte 30 kaps.

24,18 zł
sizer

Floradix żelazo i Witaminy 250 ml

38,99 zł
sizer

Biofer 60 tabletek

19,90 zł
sizer

Actiferol Fe Krople zawiesina doustna 30 ml

37,80 zł
sizer

Burak Czerwony 120 tabl.

30,50 zł
sizer

Actiferol Fe 15 mg 30 sasz.

27,99 zł
sizer

Actiferol Fe Forte 60 kaps. otwieranych

41,99 zł
sizer

Żelazo APTEO 40 kaps.

12,50 zł
sizer

ACTI-GLOBIN 30 tabl

16,50 zł
sizer

Actiferol Fe Start 30 sasz.

26,99 zł
sizer

Actiferol Fe 30 mg 30 kaps.

33,99 zł
sizer

Actiferol Fe 30 mg 30 sasz.

33,99 zł
sizer

Solgar Gentle Iron (diglicynian żelaza) 90 kapsułek

49,90 zł
sizer

Ferisan 30 tabletek

6,97 zł
sizer

Zdrovit Żelazo 20 tabl. musujących

1,06 zł
sizer

Actiferol Fe 7 mg 30 sasz.

19,99 zł
sizer

Tarvit Żelazo 500 ml

30,89 zł
sizer

Tarvit żelazo 250 ml

29,77 zł
sizer

Loma Vital żelazo + cynk płyn 250 ml

30,56 zł

Jakie są objawy niedoboru żelaza?

Niedobór żelaza może objawiać się różnymi dolegliwościami. Wśród najczęstszych objawów znajdują się przewlekłe zmęczenie, osłabienie, bladość skóry, złe samopoczucie, kruche paznokcie, łamliwe włosy, zawroty głowy, kołatania serca, nadpotliwość, mroczki, duszności, krwotoki z nosa oraz uczucie ciągłego zmęczenia. Warto zauważyć, że te objawy mogą być spowodowane innymi czynnikami, dlatego zawsze ważne jest skonsultowanie się z lekarzem w przypadku ich wystąpienia.

Co może prowadzić do niedoboru żelaza?

Niedobór żelaza może mieć różne przyczyny. Do najczęstszych czynników należą niewłaściwa dieta uboga w żelazo, niedostateczne przyswajanie żelaza przez organizm, utrata krwi (np. w wyniku menstruacji, krwawienia z przewodu pokarmowego), ciąża, intensywny wzrost u dzieci oraz zwiększone zapotrzebowanie organizmu na żelazo w okresach wzmożonego wysiłku fizycznego.

Tabletki żelazo na co pomagają? Leczenie niedoboru żelaza 

Leczenie niedoboru żelaza polega przede wszystkim na suplementacji tego składnika. W naszej aptece dostępne są wysokiej jakości tabletki na niedobór żelaza, takie jak OLIMP Chela-Ferr MED czy Ibuvit Żelazo + C, które pomagają w zwiększeniu poziomu żelaza we krwi, co jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Żelazo jest niezbędne do produkcji hemoglobiny, która transportuje tlen do tkanek i komórek. Regularne stosowanie leków pozwala na uzupełnienie niedoboru, przywrócenie prawidłowego poziomu żelaza we krwi. Może również przynieść ulgę w przypadku objawów takich jak: zmęczenie i osłabienie.

Jakie inne składniki może zawierać lek na niedobór żelaza?

Jeśli chodzi o niedobór żelaza leki mogą zawierać dodatkowe składniki, które mają za zadanie wspomagać przyswajanie żelaza i poprawiać ogólny stan zdrowia. Wiele preparatów zawiera witaminy, takie jak witamina C, która zwiększa przyswajalność żelaza z pożywienia. Innym składnikiem, który często znajduje się w tego typu preparatach, jest kwas foliowy. Kwas foliowy jest niezwykle istotny dla produkcji czerwonych krwinek i wpływa na zdrowie krwi. Jego obecność w lekach na niedobór żelaza jest ważna, aby zapewnić optymalne funkcjonowanie układu krwiotwórczego. Dodatkowo, lek na niedobór żelaza może zawierać naturalne ekstrakty roślinne, które wpływają korzystnie na metabolizm żelaza. Przykładem takiego składnika może być wyciąg z pokrzywy lub wyciąg ziołowy. 

Jakie są zalecenia dotyczące niedoboru żelaza?

Wspierając naszych klientów w osiągnięciu zdrowia i dobrego samopoczucia, zalecamy również odpowiednią dietę dla osób z niedoborem żelaza. Zdrowa dieta odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu prawidłowego poziomu żelaza we krwi. Ważne jest spożywanie żywności bogatej w żelazo, takiej jak czerwone mięso, jaja, ryby, strączki, szpinak, pestki dyni czy pełnoziarniste produkty zbożowe. Jednocześnie należy ograniczać lub unikać spożywania soli, tłuszczów nasyconych, cukru. Dodatkowo, zachęcamy do prowadzenia aktywnego stylu życia i dbania o regularną aktywność fizyczną.

Niedobór żelaza tabletki - Skuteczne rozwiązania w Aptece Hit!

W Aptece Hit oferujemy skuteczne leki na niedobór żelaza, które pomagają w uzupełnieniu niedoboru i przywróceniu równowagi w organizmie. W naszym asortymencie znajdziesz takie produkty jak Floradix (żelazo i witaminy) w płynnej formule, suszony sok z buraka czerwonego w tabletkach, Chela-Ferr MED w kapsułkach i wiele innych. Każdy z naszych produktów jest starannie dobrany, aby zapewnić skuteczne działanie i minimalizować ryzyko działań niepożądanych. Daj sobie szansę na zdrowie i zaufaj Aptece Hit!