Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Żurawina
Żurawina
Średnia ocena: 4.5 Na podstawie: 40 ocen

Żurawina na drogi moczowo-płciowe

W tej kategorii zebraliśmy wybór preparatów opartych na żurawinie, po które można sięgać prewencyjnie lub w przypadku wystąpienia pierwszych symptomów infekcji dróg moczowych. Żurawina jest jednym ze skutecznych i naturalnych środków, po które warto sięgać w przypadku wystąpienie tego typu infekcji. Zawarte w żurawinie substancje pomagają także chronić drogi moczowe przed nawrotem infekcji. Dolegliwości, takie jak zapalenie pęcherza moczowego, powszechnie dotykają wielu kobiet, szczególnie w wieku podeszłym oraz przewlekle chorych. Owoce są bogate w witaminy i przeciwutleniacze, które można łatwo dostarczyć do organizmu poprzez stosowanie suplementów diety w formie tabletek, kapsułek lub soku żurawinowego.

sizer

Furoxin 60 tabl.

32,57 zł
sizer

Żuravit 60 kaps.

33,69 zł
sizer

Żurawina APTEO 30 tabl.

19,90 zł
sizer

Żuravit 36 kaps.

22,36 zł
sizer

Urinal JUNIOR 120 ml

29,99 zł
sizer

Żuravit Junior Plus syrop 100 ml

16,28 zł
sizer

Oleofarm Sok z żurawin 490 ml

21,33 zł
sizer

Furoxin 30 tabl.

19,09 zł
sizer

Urinal 60 kaps.

53,81 zł
sizer

Żurawina Forte APTEO 10 kaps.

20,50 zł
sizer

Apo-Uro Plus 30 kaps.

30,64 zł
sizer

Urinal Intensiv 10 tabl.

31,99 zł
sizer

Solgar Żurawina 60 kapsułek

61,90 zł
sizer

Oleofarm Żurascin z witaminą C 36 kapsułek

11,90 zł
sizer

Urinal 20 kaps.

21,35 zł
sizer

Solgar Cran Flora z probiotykami żurawina wielkoowocowa 60 kapsułek

94,50 zł

Żurawina właściwości – suplementy w ofercie Apteki HIT

Żurawina właściwości zawdzięcza bogactwu cennych substancji, zawartych w jej owocach. Ze względu na kwaśny smak, żurawina spożywana jest przede wszystkim pod postacią przetworów. Obróbka termiczna nie wpływa jednak na zawartości przeciwutleniaczy, takich jak kwercetyna oraz mirycetyna. To antyoksydanty, które pomagają zniwelować negatywny wpływ wolnych rodników na ściany komórkowe, co prowadzi do szybszej ich degeneracji. Owoce bogate są także w witaminę E oraz witaminę C, które bezstratnie najlepiej jest dostarczać do organizmu suplementując się żurawiną w tabletkach.

Ze względu na to, że tradycyjnie żurawina posądzana była o właściwości lecznicze, stosowana była powszechnie m.in. jako remedium na wrzody żołądka czy problemy ze wzrokiem. Obecnie suplementy zawierające żurawinę polecane są dla prewencji chorób narządów wzroku, a także przy niektórych terapiach chorób przewlekłych, w tym cukrzycy. Zawarte w niej substancje pomagają także wzmacniać ściany naczyń krwionośnych. Ponadto, ekstrakt z żurawiny, dzięki wysokiej zawartości witaminy C, hamuje utlenianie cząsteczek cholesterolu LDL, co ma korzystny wpływ dla prewencji dolegliwości układu krwionośnego.

Żurawina w tabletkach na infekcje dróg moczowych

W naszej ofercie dostępne są suplementy zawierające żurawinę, takie jak Urinal, Furoxin czy Apo-URO. Suplementację można stosować jako wsparcie naturalnych procesów oddawania moczu oraz jako element zapobiegania nawracających infekcji dróg moczowo-płciowych.

Głównym zastosowaniem suplementów zawierających żurawinę jest prewencja oraz leczenie infekcji układu moczowego. Do tej pory prowadzone badania nie potwierdziły właściwości bakteriobójczych żurawiny. Natomiast, zawarte w niej substancje skutecznie zapobiegają osadzaniu się bakterii na tkankach ścian układu moczowego. Umożliwia to efektywną prewencję nawrotów infekcji i stanów zapalnych oraz przyspiesza leczenie. W niektórych przypadkach, dla pacjentów z przewlekłymi problemami z układem moczowym, którzy źle tolerują antybiotykoterapię, przepisywane są zamiennie preparaty z sokiem żurawinowym lub picie czystego soku – decyduje o tym jednak lekarz prowadzący.

Co więcej, naturalny sok żurawinowy ma także właściwości przeciwzapalne oraz moczopędne. Zwiększenie podaży płynów oraz regularne opróżnianie pęcherza znacząco przyspiesza proces leczenia infekcji, ponieważ umożliwia wydalenie z organizmu namnażających się bakterii. Żurawina właściwości wykazuje także w zakresie obniżania pH moczu (co początkowo było uważane, za przyczynę jej skuteczności).

Biorąc pod uwagę te właściwości żurawina w tabletkach sprawdzi się najlepiej dla osób cierpiących na dokuczliwe i nawracające infekcję. Suplementacja może być prowadzona nawet przez cały rok. Warto jednak pamiętać, że istnieją także przeciwwskazania odnośnie stosowania żurawiny. Może ona wchodzić w niepożądaną korelację z niektórymi lekami przeciwzakrzepowymi oraz preparatami stosowanymi przy leczeniu kamicy nerkowej. Picie dużych ilości soku żurawinowego może przyczynić się do zwiększenia stężenia szczawianów w moczu, co prowadzić może do zaostrzenia objawów kamicy.

Proponujemy najlpsze suplementy diety zawierające ekstrakt z owoców żurawiny, które można stosować jako wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania układu moczowego, krwionośnego oraz pokarmowego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.