Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Napięcie przedmiesiączkowe
Napięcie przedmiesiączkowe
Średnia ocena: 4.8 Na podstawie: 90 ocen

Leki na napięcie przedmiesiączkowe

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) to przewlekłe schorzenie i zbór dolegliwości, które występują u części kobiet na tydzień lub kilka dni przed miesiączką. Czasem objawy mogą utrzymywać się również przez kilka pierwszych dni cyklu menstruacyjnego. Składają się na nie objawy fizyczne oraz psychologiczne, które w zależności od organizmu mogą mieć różnorodne nasilenie. Obecnie można skutecznie radzić sobie z uciążliwymi skutkami PMS, stosując np. odpowiednie suplementy oraz leki na napięcie przedmiesiączkowe. W tej kategorii zebraliśmy spory wybór preparatów, których działanie naturalnie łagodzi poszczególne objawy, poprawia zdolność koncentracji, utrzymanie dobrego humoru i stanu wyciszenia emocjonalnego.

sizer

Olej z nasion wiesiołka 150 kaps.

38,90 zł
sizer

Castagnus 30 tabl.

32,90 zł
sizer

Oleofarm Wiesiołek OleoVitum płyn 100 ml

31,56 zł
sizer

Bionorica Cyclodynon 20 mg 30 tabletek

49,90 zł
sizer

Wiesiołek Apteo 60 kaps.

18,50 zł
sizer

Bionorica Mastodynon 60 tabl.

47,90 zł
sizer

Panadol Femina 10 tabl.

14,45 zł
sizer

Oeparol olej z nasion wiesiołka 60 kapsułek

24,99 zł
sizer

Vemonis Femi 12 tabl.

14,87 zł
sizer

Vemonis Femi 6 tabl.

10,59 zł

Napięcie przedmiesiączkowe – leki oraz suplementy w Aptece HIT

W ofercie Apteki HIT zaopatrzyć się można w suplementy diety oraz leki na napięcie przedmiesiączkowe w formie kropli, tabletek oraz kapsułek. W większości są to preparaty oparte na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego. Polecamy także bezpieczne środki o działaniu rozkurczającym i przeciwbólowym, które pomagają w zwalczaniu objawów fizycznych, takich jak ból czy napięcie mięśni gładkich.

Choć źródło pochodzenia zespołu napięcia przedmiesiączkowego nie jest dokładnie jasne, jest ono związane ze zmianami hormonalnymi, zachodzącymi w organizmie kobiety przed rozpoczęciem nowego cyklu menstruacyjnego. Do najczęściej występujących objawów należą m.in:

 • zmienność nastrojów,
 • zdenerwowanie,
 • pogorszona koncentracja,
 • rozkojarzenie,
 • wzmożona drażliwość emocjonalna,
 • odczuwanie stresu,
 • objawy fizyczne, wśród których wyróżnić można tkliwość piersi, wzdęcie brzucha, ból lub obrzęk mięśni, bóle głowy, nudności, zatrzymanie wody w organizmie.

W przypadku większości kobiet wymienione objawy przechodzą one w sposób umiarkowany lub łagodny, jednak średnio 1 na 10 kobiet może przechodzić przez PSM wyjątkowo intensywnie. Wówczas mowa już nie o PMS, ale o PMDD, czyli przedmiesiączkowych zaburzeniach dysforycznych.

Co na napięcie przedmiesiączkowe?

Jeśli objawy związane z PMS są bardzo dokuczliwe, warto zwrócić się o pomoc w ich leczeniu do lekarza. Wówczas możliwe będzie rozplanowanie konkretnego sposobu leczenia oraz dobór odpowiednich leków. W większości przypadków wystarczy jednak sięgnąć po odpowiednią suplementację. Co na napięcie przedmiesiączkowe?

 • olej z wiesiołka – bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, które mają działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne,
 • witamina B6 – która odgrywa istotną rolę w gospodarce hormonalnej organizmu,
 • witamina E – ma działanie uspokajające i wyciszające,
 • magnez – niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego,
 • dziurawiec – który pomaga zniwelować dyskomfort trawienny, obrzęk oraz uczucie ciężkości.

Suplementy diety oraz leki na napięcie przedmiesiączkowe

PMS jest zjawiskiem dotykającym część kobiet, najczęściej w wieku powyżej 30. roku życia, ale nadal, dość słabo przebadanym. Z tego względu przed miesiączką warto zadbać o siebie. Warto się dobrze wysypiać, pić dużo wody, a na kilka dni przed rozpoczęciem okresu nie rezygnować z aktywności fizycznej, ale dostosować jej intensywność do samopoczucia. Warto unikać także potraw bogatych w tłuszcze, cukier czy mocno przyprawionych. Mimo iż nie istnieje jeden konkretny lek na napięcie przedmiesiączkowe, który wyeliminowałby wszystkie jego objawy, warto sięgać po składniki, które ograniczają ich odczuwanie i pomagają się wyciszyć.

Na napięcie przedmiesiączkowe warto stosować suplementy oraz leki o działaniu rozkurczowym. Wiele kobiet odczuwa ból brzucha, mięśni gładkich oraz uskarża się na wzmożony dyskomfort trawienny czy częste wzdęcia. Przed rozpoczęciem okresu, a także w celu zminimalizowania objawów towarzyszących pierwszym dniu cyklu menstruacyjnego polecamy preparaty takie jak No-Spa, Panadol Femina Vemonis Femi czy Bionorica.

Sprawdź naszą ofertę i uzupełnij swoją domową apteczkę o najpotrzebniejsze preparaty łagodzące skutki napięcia przedmiesiączkowego.