Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Aspiratory do nosa i gruszki
Aspiratory do nosa i gruszki
Średnia ocena: 4.4 Na podstawie: 100 ocen

Aspiratory do nosa, gruszki - apteka

Nieżyt nosa to dokuczliwa przypadłość, która dotyka zarówno dorosłych, jak i najmłodszych. Katar u maluchów jednak jest o wiele bardziej męczący, gdyż dotkliwie przeszkadza im nie tylko w oddychaniu, ale i spaniu, jedzeniu i piciu. Dodatkowo małe dzieci nie potrafią samodzielnie jeszcze wydmuchiwać nosków, toteż wydzielina zalega w drogach oddechowych i zaburza normalne funkcjonowanie. Należy pamiętać, że może być ona przyczyną wielu groźniejszych dolegliwości, jak na przykład zapalenie zatok przynosowych.

sizer

Gruszka z miękkim końcem nr 2 apteo care 1 szt

4,30 zł
sizer

Gruszka z kanką nr 11 (kej) 1 szt

17,50 zł
sizer

Gruszka z miękkim końcem nr 2 1 sztuka Sanity

5,17 zł
sizer

Katarek standard aspirator do odkurzacza 1 sztuka

35,99 zł
sizer

Marimer Aspirator do nosa dla dzieci 1 sztuka

24,99 zł
sizer

Gruszka z kanką nr 7 (kej) 1 szt

7,75 zł
sizer

Gruszka z miękkim końcem nr 11 (kej) 1 szt

10,10 zł
sizer

Gruszka z miękkim końcem nr 9 (kej) 1 szt

8,97 zł
sizer

Gruszka z miękkim końcem nr 7 (kej) 1 szt

6,73 zł
sizer

Nosko aspirator do nosa dla noworodków i małych dzieci

38,20 zł
sizer

Gruszka z miękkim końcem nr 2 (kej) 1 szt

5,60 zł
sizer

Sopelek 2 aspirator do nosa 1 szt.

16,84 zł
sizer

Gruszka z kanką nr 5 (kej) 1 szt

6,63 zł
sizer

Gruszka z kanką nr 9 (kej) 1 szt

10,00 zł
sizer

Gruszka z miękkim końcem nr 9 apteo care 1 szt

7,30 zł
sizer

Gruszka z miękkim końcem nr 7 apteo care 1 szt

5,30 zł
sizer

Aspirator do nosa dla dzieci APTEO 1 szt.

15,90 zł
sizer

Vitammy Tucano Aspirator do nosa dla dzieci 1 szt.

109,99 zł
sizer

Novama Pingo Elektryczny aspirator do nosa

90,29 zł

Dlatego w przypadku kataru u najmłodszych zawsze trzeba zadbać o odpowiednie oczyszczenie noska ze śluzu. Gruszki i aspiratory, jakie oferuje nasza apteka, to podstawowe narzędzia dla rodziców, chcących ulżyć swojej pociesze w nieprzyjemnych objawach nieżytu nosa.

Do czego służy aspirator do nosa?

Gdy maluch ma trudność z samodzielnym wydmuchaniem wydzieliny, konieczne jest zastosowanie środków, jakie umożliwią udrożnienie dróg oddechowych. Tradycyjnie do tego celu służyła gruszka – prosty przyrząd, wykonany najczęściej z gumy, działający na zasadzie podciśnienia. Przed przyłożeniem końcówki do otworu nosowego należy tylko ścisnąć pompkę, a po umieszczeniu w odpowiednim miejscu rozluźnić uścisk, dzięki czemu zaciągane powietrze odessie wydzielinę. Obecnie jednak jej popularność spada na rzecz urządzenia, jakim jest aspirator do nosa. Można go znaleźć także w asortymencie naszej apteki.

Ten niewielki przyrząd ma kilka zasadniczych zalet, sprawiających, że to właśnie on cieszy się coraz większym zaufaniem wśród rodziców. Gwarantuje przede wszystkim większą siłę ssania, więc lepiej odsysa śluz. Łatwiej również umieścić końcówkę w otworze nosowym, szczególnie jeśli ma taki kształt jak w modelu Sopelek, dostępnym w prezentowanym katalogu produktów. Tym samym cały proces odprowadzania wydzieliny trwa znacznie krócej i kosztuje malucha dużo mniej stresu. Aspiratory są też łatwiejsze w utrzymaniu w czystości.

Urządzenie to zwykle składa się z kilku elementów – ustnika, rurki, końcówki umieszczanej przy nosku, jak i zbiorniczka na śluz. Specjalne zakończenie jest mniejsze niż szczyt gruszki, dzięki czemu można łatwiej i bezpieczniej umieścić je blisko otworu nosowego. Wykorzystując aspirator, rodzic sam kontroluje siłę ssania, co znacznie zmniejsza ryzyko podrażnień. Należy jednak uważać, aby wydzielina z nosa dziecka nie dostała się do ust opiekuna.

Na rynku dostępne są też aspiratory, które da się podłączyć do odkurzacza, jak i cieszące się coraz większym zaufaniem modele elektryczne, w tym na przykład Vitammy Tucano. Umożliwiają one precyzyjne oczyszczenie noska z wydzieliny, jednocześnie chroniąc opiekuna przed wdychaniem zanieczyszczonego powietrza. Dodatkowo gwarantują szybsze i wygodniejsze odprowadzanie wydzieliny. Łatwo je utrzymać w czystości. Część z nich ma atrakcyjne dla maluchów kształty, a także wgrane melodyjki odwracające uwagę od samej czynności odsysania.

Jak korzystać z aspiratora do nosa?

Przede wszystkim zawsze należy stosować się do dołączonej do urządzenia instrukcji – znajduje się ona albo na opakowaniu, albo na ulotce. Przy manualnym aspiratorze do nosa zazwyczaj wystarczy włożyć ustnik do ust, a końcówkę przyłożyć do otworu nosowego malucha i delikatnie zassać powietrze. Rurka wówczas odprowadza wydzielinę do dołączonego zbiorniczka. Należy pamiętać, by czynność tę wykonać przy obu dziurkach. Po oczyszczaniu dróg oddechowych u pociechy końcówkę trzeba albo wyrzucić, albo wyparzyć (zależy od posiadanego modelu). Utrzymanie urządzenia w odpowiedniej czystości jest ważne, gdyż zapobiega potencjalnym infekcjom. By czyścić je prawidłowo, można sięgnąć po specjalne szczotki, pomagające umyć nie tylko zbiorniczek, ale i rurki.

Przed zastosowaniem warto też pamiętać o wpuszczeniu kilku kropel roztworu soli fizjologicznej do nosa malucha. Dzięki temu wydzielina się rozrzedzi, a aspirator łatwiej odessie zapychający drogi oddechowe śluz.