Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Herbaty dla cukrzyków
Herbaty dla cukrzyków
Średnia ocena: 4.6 Na podstawie: 96 ocen

Herbaty dla cukrzyków

Osoby chorujące na cukrzycę muszą szczególnie uważać na to, w jaki sposób komponują swoją codzienną dietę. Odnosi się to nie tylko do posiłków, ale również do napojów. Liczne badania poświadczają, że picie herbaty może obniżyć ryzyko rozwoju powikłań związanych z cukrzycą. W naszej ofercie dostępne są zdrowe herbaty ziołowe dla cukrzyków, w których składzie obecne są ziołą oraz dodatki, które pomagają unormować poziom glukozy we krwi, dzięki czemu minimalizują ryzyko wystąpienia powikłań. Po jakie herbaty dla cukrzyków sięgać? Dla diabetyków sprawdzi się napar bogaty w związki zawarte w m.in. w cynamonie i gryce. Polecamy także herbaty z morwy białej, która naturalnie zawiera w sobie cenne substancje, które wspierają utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi.

sizer

Herbatka dla diabetyków Apteo Natura 20 sasz.

5,60 zł
sizer

Morwa biała liść herbatka ziołowa 20 sasz. Flos

4,72 zł
sizer

Morwa biała liść herbatka ziołowa 50 g Flos

3,82 zł
sizer

Diabetosan zioła fix 2 g 20 sasz.

7,99 zł

Herbata dla cukrzyków w ofercie Apteki HIT

Zdrowe, ziołowe napary sprzyjają nie tylko prawidłowemu trawieniu, ale także dostarczają do organizmu cenne substancje, takie jak witaminy, minerały, przeciwutleniacze itp. W naszej ofercie dostępne są także smakowite herbaty dla cukrzyków, oparte na tradycyjnych recepturach i naturalnych składnikach.

Proponujemy herbatki w saszetkach, przeznaczone do jednorazowego zaparzania, a także luźne liście. Tak przygotowany susz można parzyć w specjalnym imbryku, przeciskaczu lub w kubku, wykorzystując do tego celu np. koszyczek. Luźne liście mogą stopniowo oddawać swój aromat do naparu, a także lepiej uwalniać zawarte w nich substancje. Proponujemy herbaty ziołowe dla cukrzyków marek takich jak Flos, Apteo Natura czy Mieszanki Apteczne, pozbawione dodatku aromatów i barwników.

Najlepsza herbata dla cukrzyków – ziołowe herbatki do codziennego picia

Sprawdź naszą ofertę. Proponujemy herbaty ziołowe dla cukrzyków w formie miksów różnych składników, jak np: 

 • owocnia fasoli,
 • liście morwy białej,
 • liście pokrzywy zwyczajnej,
 • ziele trawy cytrynowej,
 • koper włoski,
 • aronia,
 • cykoria.

To naturalne składniki, których działanie wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Kompozycja różnorodnych dodatków, takich jak aronia czy cykoria, gwarantuje także znakomity smak, bez konieczności dosładzania naparu. Ich stosowanie jest także wskazane w stanach przedcukrzycowych, u osób ze stwierdzoną, rodzinną predyspozycją do tej cukrzycy, w przypadku cukrzycy utajonej, a także we wczesnym okresie cukrzycy typu 2 (insulinoniezależnej). Odpowiednio dobrana herbata dla cukrzyków sprawdzi się także pomocniczo w leczeniu innymi lekami takimi jak pochodne biguanidu, sulfonylomocznika czy insulina. W razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Napar z liści morwy białej – herbata dla cukrzyków

Morwa biała to składnik powszechnie dostępny i niedrogi, który jednocześnie oferuje znakomite działanie, które docenią diabetycy oraz osoby z tendencją do cukrzycy. Morus alba jest rośliną, która jest na największą skalę uprawiana na terenach Azji. W przemyśle wykorzystywane są zarówno liście morwy, jak również jej owoce. To drobne jagody w jasnym odcieniu, na których bazie powstają różnego rodzaju przetwory, ale także herbaty.

Jako herbata dla cukrzyków morwa biała sprawdza się tak dobrze ze względu na wysoką zawartość flawonoidów, które mają działanie antyoksydacyjne, a także chronią przed powikłaniami wynikającymi z:

 • zachorowania na cukrzycę oraz hiperglikemię,
 • miażdżycę,
 • dolegliwości układu sercowo-naczyniowego,
 • dużej otyłości, w szczególności brzusznej.

Świeży napar warto spożywać przed każdym posiłkiem, ponieważ sprzyja prawidłowym procesom metabolicznym oraz chroni przed nagłymi spadkami oraz wyrzutami glukozy do krwi. Obecnie prowadzone są liczne badania, które wskazują, że w przyszłości morwa biała może stać się bardzo istotnym składnikiem profilaktyki chorób cukrzycowych.

Zachęcamy do zapoznania się z nasza najnowszą ofertą. Najlepsze herbatki dla diabetyków proponujemy w atrakcyjnych cenach oraz różnych wariantach smakowych. Wybierz swoją ulubioną już dzisiaj.