Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Karczoch
Karczoch
Średnia ocena: 4.5 Na podstawie: 54 ocen

Karczoch na cholesterol bez recepty

Jednym ze związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu jest cholesterol. Występuje on głównie w tkankach oraz we krwi człowieka. Poza tym, że jest istotnym składnikiem żółci, wspomaga działanie układu hormonalnego oraz chroni neurony przed uszkodzeniem. Jego nadmiar może jednak prowadzić do wielu poważnych schorzeń. Chcąc obniżyć jego stężenie, można sięgnąć po zawierające karczoch tabletki na cholesterol. Preparaty z wyciągiem z tej rośliny mogą być stosowane jako środek redukujący poziom trójglicerydów we krwi, zwłaszcza u osób z podwyższonym ryzykiem miażdżycy oraz chorób układu krążenia. Ekstrakt z karczocha bardzo dobrze sprawdza się także w łagodzeniu dolegliwości dyspeptycznych takich ja wzdęcia, nudności, ból brzucha, wymioty oraz uczucie pełności. Znajdujące się w nim związki aktywne wykazują właściwości przeciwwymiotne, wiatropędne oraz spazmolityczne. Dzięki temu pomagają eliminować uciążliwe objawy ze strony układu trawiennego, wpływając na proces wchłaniania w przewodzie pokarmowym oraz stymulując ruchy perystaltyczne jelit.

sizer

Sylimarol Cholesterol 30 kapsułek

16,56 zł
sizer

Karczoch zwyczajny Tylko natura 60 kaps.

13,50 zł
sizer

Cynarex 250 mg 30 tabl.

15,99 zł
sizer

Hepason Complex 30 kaps.

12,35 zł
sizer

Liść Karczocha herbatka ziołowa 50 g Flos

3,85 zł
sizer

Sylicynar 60 tabletek

23,13 zł
sizer

Karczoch sok 1000 ml ekamedica

39,90 zł
sizer

Karczoch 30 tabl.

12,35 zł
sizer

Karczoch sok 500 ml ekamedica

27,50 zł
sizer

Doppelherz Aktiv Na wątrobę Complex 30 kaps.

18,24 zł
sizer

Karczoch APTEO 60 tabl.

20,90 zł
sizer

Karczoch 60 tabl.

21,29 zł
sizer

Doppelherz Aktiv Na wątrobę 30 kaps.

14,71 zł
sizer

Solgar Karczoch wyciąg z liści 60 kapsułek

101,50 zł
sizer

Vigana Karczoch 500 ml + 500 ml

48,04 zł
sizer

Herbaya Karczoch Prawidłowe trawienie 60 kaps.

28,78 zł

Karczoch – tabletki na cholesterol

Jak wiele innych substancji tłuszczowych cholesterol jest związkiem nierozpuszczalnym w wodzie oraz w osoczu krwi. W celu przemieszczania się między tkankami musi połączyć się ze specjalnymi białkami, tłuszczami oraz fosfolipidami. Chociaż jest niezbędny do właściwego funkcjonowania organizmu, to jego zbyt wysokie stężenie może być przyczyną poważnych kłopotów zdrowotnych. W walce z podwyższonym cholesterolem można stosować różne preparaty, w tym między innymi tabletki z karczochem. Ta wieloletnia roślina zielna jako produkt spożywczy jest wykorzystywana od wieków, jednak dopiero w XIV stuleciu zostały odkryte jej właściwości lecznicze. Znajdujące się w jej składzie substancje czynne są polecane nie tylko w walce z wysokim cholesterolem, ale również w zaburzeniach wytwarzania i przepływu żółci, niewydolności wątroby oraz zapaleniu pęcherzyka żółciowego. Środki z ekstraktem z tej rośliny obniżają poziom lipidów, dzięki czemu mogą skutecznie przeciwdziałać miażdżycy oraz wielu innym schorzeniom układu sercowo-naczyniowego.

Jakie jeszcze właściwości wykazuje karczoch?

Przede wszystkim wyciąg z tej rośliny zielnej jest zaliczany do inhibitorów reduktazy HMG-CoA, które zmieniają proporcje pomiędzy frakcjami lipidów, działając na korzyść tzw. dobrego cholesterolu. Nie jest to jednak jedyna ich właściwość. Zawierające karczoch tabletki mogą być stosowane nie tylko na cholesterol. Dzięki właściwościom regeneracyjnym oraz ochronnym są polecane także osobom zmagającym się z chorobami wątroby. Znajdujące się w tej roślinie związki czynne przeciwdziałają toksycznemu stłuszczeniu tego organu, wzmagając przepływ żółci oraz obniżając poziom enzymów wątrobowych. Za dobroczynne działanie karczocha są odpowiedzialne przede wszystkim takie substancje jak flawonoidy, garbniki, węglowodany, aminokwasy, witaminy z grupy B oraz pochodne fenolowe. Duża zawartość związków czynnych sprawiła, że roślina ta ma wielokierunkowe działanie terapeutyczne.

Preparaty zawierające wyciąg z karczocha

W ofercie naszej apteki internetowej mamy duży wybór tabletek z karczochem na cholesterol. Preparaty te są wskazane do stosowania między innymi w zaburzeniach procesów trawienia związanych z wątrobą, a także w profilaktyce miażdżycowej (pomagają w zmniejszeniu poziomu niekorzystnych związków tłuszczowych we krwi). Wyciąg z karczocha zwyczajnego zwiększa wytwarzanie żółci i soków trawiennych, obniża stężenie złego cholesterolu, a także stymuluje prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Znajdującego się w jego składzie związki dodatkowo zwiększają wchłanianie magnezu oraz wapnia. Nasza oferta obejmuje nie tylko zawierające karczoch tabletki na cholesterol. W asortymencie mamy także suplementy diety w formie soków, które zostały wyprodukowane z ekstraktu z liści tej rośliny. Preparaty te mogą być stosowane w celu uzupełnienia codziennego jadłospisu w substancje wspierające właściwy przepływ soków trawiennych, pomagające w utrzymaniu zdrowej wątroby oraz eliminujące problemy trawienne takie jak nudności i wzdęcia.