Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Syropy
Syropy
Średnia ocena: 4.5 Na podstawie: 72 ocen

Syropy na alergię bez recepty

Współcześnie różnego typu uczulenia i alergie stanowią niezwykle powszechny problem, który dotyka zarówno dorosłych, jak i najmłodszych. W przypadku wystąpienia pierwszych symptomów, warto działać szybko. W naszej ofercie dostępne są preparaty bez recepty, takie jak syropy na alergię, zawierające w swojej recepturze składniki o działaniu przeciwalergicznym. W jaki sposób działają? Zawarte w syropie substancje mają za zadanie blokować histaminy, czyli receptor H1, które odpowiedzialne są za wywołanie objawów alergii, jak: zaczerwienienie czy świąd skóry, wysypkę, a także kichanie, katar sienny oraz łzawienie oczu. To ostatnie najczęściej zaobserwować można w przypadku uczulenia na pyłki roślin. Skuteczny syrop na alergię pomoże załagodzić objawy, dając szybka ulgę. Preparaty w formie syropu to alternatywa dla tabletek. Dlatego też chętnie wybierane są przez rodziców małych alergików.

sizer

Fenistil krople doustne 20 ml Import równoległy

22,50 zł
sizer

Duozinal syrop 150 ml

15,17 zł
sizer

Calcium Hasco truskawkowe 150 ml

13,50 zł
sizer

Calcium Sanosvit syrop o smaku banananowym 150 ml

11,90 zł
sizer

Calcium Hasco bananowe 150 ml

11,12 zł
sizer

Calcium Hasco Allergy 150 ml

12,36 zł
sizer

Calcium Hasco malinowe 150 ml

11,80 zł
sizer

Claritine Allergy syrop 60 ml

19,80 zł
sizer

Purhinol syrop 100 ml

17,63 zł

Syropy na alergię w ofercie Apteki HIT

W naszej ofercie dostępne są syropy na alergię marek takich jak m.in. Calcium, Fenistil, Claritine czy Duozinal. Tego typu preparaty mogą stosować zarówno dorośli, jak i młodzież. Syrop na alergię może być stosowany do łagodzenia dolegliwości takich jak: objawy związane z sezonową i przewlekłą reakcją alergiczną, m. in.:

  • zapalenie błony śluzowej nosa,
  • kichanie, świąd nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa,
  • zaczerwienienie i swędzenie oczu, łzawienie,
  • objawy przewlekłej idiopatycznej pokrzywki (świąd i zaczerwienienie skóry).

Dostępne bez recepty syropy na alergię mogą być stosowane zamiennie z tabletkami. Zawierają w sobie aktywne składniki o działaniu przeciwhistaminowym. Sięgając jednak po syrop, warto zapoznać się z zaleceniami producenta. Szczególną uwagę powinni przykładać do tego kierowcy, ponieważ preparaty przeciwhistaminowe mogą mieć wpływ na prowadzenie pojazdów. Zanim więc wybierzesz się w dłuższą trasę, warto przetestować efekty stosowania preparatu.

Bezpieczne i skuteczne syropy na alergię dla dzieci

W tej kategorii zebraliśmy również syropy na alergię dla dzieci, wśród których dostępne są produkty odpowiednie do podawania już maluchom w wieku powyżej 2. roku życia. Forma syropu jest szczególnie preferowana przez dzieci i maluchy, które mają trudność z przełykaniem tabletek. Porcję syropy można podać za pośrednictwem dołączonej miarki. Dla najmłodszych dzieci proponujemy syropy o owocowym smaku, co ułatwia podawanie maluchom preparatu. W przypadku nawracających symptomów alergii należy jednak skonsultować je z lekarzem prowadzącym. Proponujemy także preparaty takie jak syrop Fenistil w formie łatwych w aplikacji kropelek. W niektórych przypadkach (przepisany przez lekarza) może być stosowany także w przypadku najmłodszych niemowląt (powyżej 1. miesiąca życia). 

Syrop na alergię bez recepty – niezbędny w apteczce alergika

Skuteczny syrop na alergię bez recepty zawiera w sobie te same składniki przeciwhistaminowe, które można znaleźć w tabletkach i kapsułkach. Do najpopularniej stosowanych należą:

  • cetyryzyna,
  • loratadyna,
  • desloratadyna,
  • lewocetyryzyna,
  • feksofenadyna,
  • oraz pochodne tych substancji o skutecznym działaniu przeciwhistaminowym i odczulającym.

Dostępne bez recepty syropy na alergię zawierają w sobie bezpieczne stężenie substancji aktywnych, które pomagają w poprawie codziennego funkcjonowania z objawami alergii. Tego typu preparaty pomogą uporać się z najczęstszymi objawami alergii i uczulenia, takimi jak wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry, kichanie, podrażniona śluzówka, nieżyt nosa czy zaczerwieniona i swędząca skóra przy oczach. Syrop warto mieć więc zawsze na wyposażeniu domowej apteczki. Dzięki temu funkcjonowanie np. w czasie pylenia roślin będzie znacznie bardziej komfortowe – bez obawy o odczuwanie wrażenia ciągłego zmęczenia, senności czy spadku aktywności.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której dostępne są bez recepty syropy, a także leki w formie tabletek, kropli oraz preparatów do stosowania zewnętrznego. Proponujemy szeroki wybór oraz atrakcyjne ceny. Wygraj z alergią!