Choroby jelit
Choroby jelit
Średnia ocena: 4.4 Na podstawie: 76 ocen
Postać
Działanie
Główne składniki
Problem
Część ciała
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Wyroby, suplementy, leki, tabletki na choroby jelit bez recepty

Uporczywy ból brzucha jest przeszkodą w efektywnym i niezakłóconym funkcjonowaniu każdego człowieka. Jeśli odczuwasz dolegliwości na tle układu pokarmowego, warto zastanowić się, czy ich przyczyną nie są choroby ściśle związane z jelitami, jak np. zespół jelita drażliwego. Najczęściej występującymi problemami są wzdęcia, biegunki lub wprost przeciwnie: zaparcia, nudności, skurcze i wszelkiego rodzaju bóle. To wyraźne sygnały, że procesy trawienne mogą mieć nieprawidłowy przebieg lub funkcjonowanie jelit może być zaburzone. Dostępne w naszej aptece leki na poprawę pracy jelit występują pod postacią tabletek, kapsułek, kropli i proszków. W tej grupie są również suplementy, takie jak błonnik czy probiotyki, które wspomagają działanie układu pokarmowego oraz pełnią dla niego funkcję ochronną i łagodzącą nieprzyjemne objawy.

sizer
Debutir 60 kaps.
29,00 zł
sizer
Alflorex 30 tabl
43,44 zł
sizer
Sanprobi IBS 20 kaps.
29,90 zł
sizer
Osłonka Gastro 20 sasz.
30,95 zł
sizer
Osłonka Normal 10 kaps.
12,99 zł
sizer
Szyszka chmielu 30 tabl.
9,44 zł
sizer
Sok z aloesu Apteo 1000 ml
25,09 zł
sizer
Sanprobi Super Formuła 40 kaps.
30,90 zł
sizer
Koszyczek rumianku 50 g Herbapol Lublin
4,83 zł
sizer
Nasiona Lnu 250 g Herbapol Lublin
3,68 zł
sizer
Nasienie babki płesznika 100 g FLOS
6,20 zł
sizer
Błonnix Vital 300 g
19,85 zł
sizer
Laurosept Q73 Olejek laurowy 100 ml
73,87 zł
sizer
Laurosept Q73 Olejek laurowy 30 ml
47,45 zł
sizer
Urosal 300 mg + 300 mg 20 tabletek
13,55 zł
sizer
Kreon Travix 10 000 50 kaps.
34,99 zł
sizer
SCOPOLAN 10 MG TABLETKI DRAŻOWANE 30 SZT.
16,69 zł
sizer
Scopolan 10 mg czopki doodbytnicze 6 szt.
10,40 zł
sizer
Kreon Travix 10 000 20 kaps.
25,19 zł
sizer
Scopolan 10 mg tabletki drażowane 10 szt.
10,40 zł
sizer
Pangrol 25000 20 kaps.
38,84 zł
sizer
Proszek Zasadowy 300 g
32,00 zł
sizer
Pangrol 10000 20 kaps.
20,99 zł
sizer
Trilac IBS 20 kaps.
25,09 zł
sizer
Ibesan 30 kaps.
35,70 zł
sizer
Intesta Max 30 saszetek
27,15 zł
sizer
Oleomint 30 kaps.
18,80 zł

Co to jest nadwrażliwość jelita?

Ta przewlekła choroba znana jest jako zespół jelita drażliwego lub IBS (ang. Irritable Bowel Syndrome). Dolegliwość spowodowana jest nieprawidłową pracą mięśni jelit – zbyt szybką lub zbyt wolną. Jest to najczęściej występująca choroba układu pokarmowego i zdecydowanie rzadziej cierpią na nią mężczyźni niż kobiety. Może również występować rodzinnie, więc jeśli ktoś z Twoich bliskich regularnie zażywa tabletki na poprawę pracy jelit, miej świadomość, że istnieje szansa, że Ciebie również może dotknąć ta przypadłość. Choroba uaktywnia się zwykle w wieku 30-40 lat, lecz przydarza się również osobom starszym lub nastolatkom. Leki bez recepty na zespół jelita drażliwego pomagają złagodzić nieco dokuczliwe objawy, lecz pamiętaj, że najważniejsza jest konsultacja z lekarzem specjalistą w celu dobrania odpowiedniego leczenia.

Objawy zespołu jelita drażliwego

Kiedy powinieneś zaniepokoić się, że coś jest nie w porządku? Jeżeli zaobserwujesz zmiany rytmu i rodzaju wypróżnień, które nie ustępują przez kilka tygodni lub cyklicznie nawracają, nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Charakterystycznymi objawami są również skurcze, burczenie w brzuchu oraz zaparcia lub biegunka. Warto wiedzieć, że temu schorzeniu towarzyszą najczęściej inne dolegliwości takie, jak senność, bóle głowy oraz pleców. Część pacjentów w wyniku tej choroby zmaga się również ze stanami lękowymi i depresją. Jest to niekorzystna sytuacja dla organizmu, ponieważ stres wzmaga objawy, co ma z kolei wpływ na zaburzenie motoryki jelit. Preparaty na jelito drażliwe zażywane samodzielnie mogą złagodzić dyskomfort, lecz w każdym przypadku kluczem do sukcesu jest prawidłowa diagnoza, która pozwoli wykluczyć inne schorzenia lub poważne choroby, jak nowotwór lub dysfunkcje innych organów.

Jakie są przyczyny nadwrażliwości jelit?

Trudno określić, co jest jednoznaczną przyczyną zespołu jelita drażliwego. U każdego pacjenta okoliczności, w których występuje choroba oraz jej przebieg mogą być zupełnie różne. Wyróżnia się kilka czynników, które mają wpływ na rozwój tego schorzenia. Jeśli zmagasz się z przypadłością, jaką jest IBS, przyczyn możesz upatrywać w poniższych uwarunkowaniach:

  1. ● przebyte biegunki, którym towarzyszyły infekcje,
  2. ● przewlekły stres lub zaburzenia lękowe czy depresja,
  3. ● nadwrażliwość trzewna,
  4. ● problemy z prawidłową pracą układu pokarmowego, szczególnie z motoryką jelit.


Ból powodują skurcze jelit; jest on szczególnie nieprzyjemny i powoduje uporczywe biegunki oraz ogólny dyskomfort. Diagnostyka tego schorzenia nie jest łatwa, lecz, by skutecznie wyregulować pracę jelit, konieczny jest dobór odpowiednich leków.

Nadwrażliwość jelita grubego – leczenie

Jeśli cierpisz na dolegliwości związane z syndromem nadwrażliwego jelita, musisz nastawić się długotrwałe leczenie, a przede wszystkim na zmianę stylu życia. Odpowiednio dobrana dieta oraz zredukowanie poziomu stresu w codziennym życiu mają pozytywny wpływ na samopoczucie pacjenta. Dbanie o kondycję poprzez regularne ćwiczenia również korzystnie oddziałuje na układ nerwowy oraz redukowanie napięcia. W naszej aptece dostępne są leki regulujące pracę jelit bez recepty, lecz miej na uwadze, że nie jest wskazane przyjmowanie ich na własną rękę. Kluczem jest właściwa diagnoza oraz wykluczenie poważniejszych chorób. Dobór odpowiednich suplementów na jelito drażliwe i ich właściwego dawkowania powierz lekarzowi specjaliście.