Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Zioła lecznicze
Zioła lecznicze
Średnia ocena: 4.8 Na podstawie: 100 ocen
Postać
Działanie
Główne składniki
Problem
Część ciała
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Zioła lecznicze

Zioła lecznicze są wykorzystywane w tradycyjnej medycynie od tysięcy lat. To jedne z pierwszych preparatów, którymi dysponował człowiek. Jak szybko się okazało, wyciągi roślinne i ziołowe kryją w sobie bogactwo cennych substancji, które mogą przyczynić się do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia. Zioła były wykorzystywane do łagodzenia lekkich dolegliwości, ale także jako remedium na poważniejsze przypadłości czy też w czasie rekonwalescencji. Obecnie nadal korzysta się z ich dobroczynnego działania – współcześnie bazując jednak na preparatach w nowoczesnej formie tabletek, kapsułek, kropli czy toników.

sizer

Morwa Biała Forte Colfarm 60 tabl.

35,00 zł
sizer

Amol 250 ml

39,90 zł
sizer

Sedomix płyn doustny 125 g

21,99 zł
sizer

Syrop prawoślazowy 125 g

6,99 zł
sizer

Melisal forte syrop 125 g

22,20 zł
sizer

Intractum Visci płyn doustny 100 ml

15,50 zł
sizer

Karczoch zwyczajny Tylko natura 60 kaps.

13,50 zł
sizer

Melisa 30 tabl.

10,99 zł
sizer

Herbatka dla diabetyków Apteo Natura 20 sasz.

5,90 zł
sizer

Ostropest plamisty mielony odtłuszczony 100 g Flos

4,99 zł
sizer

Korzeń żywokostu zioła do kąpieli 50 g flos

4,27 zł
sizer

Rumianek FIX 30 sasz.

5,06 zł
sizer

Morwa biała liść herbatka ziołowa 20 sasz. Flos

5,10 zł
sizer

Herbatka na cholesterol Apteo Natura 20 sasz.

7,30 zł
sizer

Amol 150 ml

31,50 zł
sizer

Herbatka dla kobiet karmiących Apteo Natura 20 sasz.

6,90 zł
sizer

Herbatka fix oczyszczająca 20 sasz.

8,50 zł
sizer

Nefrol płyn doustny 100 ml

15,99 zł
sizer

Ziele Macierzanki 50 g Flos

4,19 zł
sizer

Xenna zioła 20 sasz.

10,90 zł
sizer

Cholesol płyn doustny 100 g

18,99 zł
sizer

Głóg Apteo 30 tabl.

12,60 zł
sizer

Rumianek Apteo Natura 30 sasz.

8,50 zł
sizer

Owoc róży zioła do zaparzania 50 g Flos

5,79 zł
sizer

Tinctura Calendulae płyn doustny 100 ml

12,20 zł
sizer

Morwa biała liść herbatka ziołowa 50 g Flos

3,82 zł
sizer

Pokrzywa FIX 30 sasz.

5,15 zł
sizer

Senes FIX 30 sasz.

6,89 zł
sizer

Syrop Islandzki 200 ml

19,79 zł
sizer

Melisa zioła w saszetkach do zaparzenia Apteo Natura 30 sasz.

5,30 zł
sizer

Azulan płyn doustny 100 ml

12,99 zł
sizer

Pectobonisol płyn doustny 100 g

29,90 zł

Najwyższej jakości zioła lecznicze sklep online Apteka HIT oferuje w bardzo atrakcyjnych cenach. Dostępne w sprzedaży preparaty oparte są na składnikach pochodzenia naturalnego – dzięki temu są bezpieczne dla organizmu. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. W sprzedaży dostępne są m.in. herbatki ekspresowe, syropy, tabletki, kapsułki oraz toniki, które łączą w sobie skutecznie działanie jednego lub większej kompozycji składników.

Zioła i rośliny lecznicze w formie herbat i naparów

Najpopularniejszym sposobem na cieszenie się właściwości oferowanych przez zioła lecznicze, jest przygotowywanie z nich naparu. Poszczególne rośliny w procesie parzenia uwalniają z siebie cenne składniki: mikroelementy, antyoksydanty, a także substancje, które poprawiają jakość trawienia, pomagają wyciszyć organizm lub zwalczyć pierwsze symptomy infekcji.

Herbaty ziołowe dedykowane mogą być do codziennego picie lub jako uzupełnienie profilaktyki organizmu w przypadku niektórych schorzeń i dolegliwości. Nasza apteka zioła do zaparzania poleca przede wszystkim dla:

  • diabetyków,
  • osób zmagających się z problemami trawiennymi,
  • na uregulowanie poziomu szkodliwego cholesterolu,
  • na uspokojenie,
  • wszystkich poszukujących sposobu na wzmocnienie odporności,
  • osób walczących z przeziębieniem.

Zioła i rośliny lecznicze mają różnorodne właściwości. Gotowy napar jednak zawsze będzie przede wszystkim nawadniał organizm, pobudzając do pracy nerki, a także będzie łagodny dla wątroby w stosowaniu. Herbatki ziołowe są bezpieczne, ich picie nie wiąże się ze skutkami ubocznymi, a przy tym, tego typu produkty są przystępne cenowo oraz łatwe do kupienia.

Proponujemy zioła ekspresowe, w saszetkach lub w sypane, w formie luźnego suszu do dozowania według potrzeb.

Nowoczesne preparaty zawierające zioła lecznicze

W sprzedaży, poza naturalnymi herbatkami do zaparzenia, dostępne są także nowoczesne preparaty w różnorodnej formie. Wyciągi roślinne bardzo często wykorzystywane są do przygotowania odwarów, hydrolatów oraz syropów czy toników. Te ostatnie mogą być dodatkowo wzbogacone o kompleks witamin, które wspierają właściwości danego składnika, dzięki czemu pomagają skutecznie wzmacniać organizm. Polecamy syropy na bazie ziół, które mają działanie łagodzące, dzięki czemu znakomicie sprawdzają się przy leczeniu dolegliwości związanych z gardłem czy kaszlem.

Suplementy diety – zioła i rośliny lecznicze

Apteka HIT proponuje także zioła i rośliny lecznicze w formie łatwych do połknięcia kapsułek i tabletek do ssania. Suplementy i leki dostępne bez recepty z ziołowymi wyciągami działają łagodnie na organizm, zapewniając jednak skuteczne wsparcie w walce z daną dolegliwością.

Zioła lecznicze w formie suplementu mogą mieć różnorodne działanie. Preparaty oparte na składnikach takich jak skrzyp polny, pomagają skutecznie wzmacniać włosy i paznokcie, a do tego dbać o zachowanie zdrowia i dobrego wyglądu skóry. Suplementy zawierające melisę polecane są na uspokojenie – delikatne działanie pomaga w wyciszeniu organizmu i ukojeniu nerwów, bez wrażenia otępienia czy mocnej senności. Tabletki i kapsułki ziołowe oparte na wyciągu z karczocha dedykowane są na problemy trawienne, które występują najczęściej po zjedzeniu obfitego posiłku.

Zioła lecznicze sklep online Apteka HIT zebrał w bardzo szerokiej selekcji dostępnych kompozycji składników, dzięki czemu w zależności od konkretnych potrzeb możliwe jest dobranie preparatu który skutecznie pomoże w ich łagodzeniu. Proponujemy preparaty bez recepty – jeśli jednak dane objawy będą utrzymywać się przez dłuższy czas, warto skonsultować je ze specjalistą.