Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Laktatory
Laktatory
Średnia ocena: 4.6 Na podstawie: 74 ocen

Laktator ręczny, elektryczny - apteka

Kiedy na świat przychodzi nowy członek rodziny, niezwykle ważne jest to, aby dobrze się do tego przygotować. Liczy się nie tylko zdobycie teoretycznej wiedzy, ale i wybranie takich urządzeń, które wesprą rodziców w pierwszych miesiącach życia dziecka. Jednym z nich jest laktator. Każda młoda matka wie, że posiadanie go jest bardzo przydatne. Możliwość odciągania pokarmu jest istotne w momencie, gdy kobieta cierpi z powodu zbyt dużej produkcji mleka, przy niewielkim zapotrzebowaniu energetycznym malucha. W aptekach dostępnych jest wiele modeli tego sprzętu, zarówno ręcznych, jak i elektrycznych. Czym kierować się podczas wyboru? Na co zwracać uwagę? 

sizer

Odciągacz pokarmu Sanity ręczny 1 szt.

10,59 zł
sizer

Lakta Laktator ręczny Mila 1 szt.

37,34 zł
sizer

Canpol babies laktator ręczny Basic 12/205 1 sztuka

59,90 zł
sizer

Lakta Laktator elektryczny Electric LE-01 1 szt.

172,16 zł
sizer

Lakta Laktator ręczny LR-8 1 szt.

27,29 zł
sizer

Lakta Laktator ręczny Plus 1 szt.

34,03 zł

Laktator – co to jest i kiedy warto z niego skorzystać?

Urządzenie, jakim jest laktator to wygodne rozwiązanie do odciągania pokarmu z piersi. Jego największą zaletą jest to, że stymuluje produkcję mleka poprzez pobudzanie brodawek sutkowych. Jest to przydatne w dwóch sytuacjach - aby zwiększyć lub zatrzymać laktację na stałym poziomie. Ten sprzęt może okazać się niezbędny u karmiących wówczas, gdy pragnie się odciągnąć nadmiar pokarmu. 

Zakup w aptece wysokiej jakości laktatora jest niezbędny w przypadku bolesnych obrzęków lub stanów zapalnych brodawek sutkowych. Mleko odciągnięte za jego pomocą wystarczy przelać w woreczki, czy też szklane/plastikowe buteleczki i przechować w lodówce. Na jakiej zasadzie działa sprzęt? Specjalnie wyprofilowany lejek należy przystawić do piersi. Pokarm jest następnie zasysany do pojemnika stanowiącego integralną część laktatora. 

Niezwykle ważne jest to, aby przestrzegać zasad zachowania higieny podczas korzystania z tego elementu wyprawki. Po każdym odciąganiu należy dokładnie wyczyścić zarówno lejek, jak i butelkę (najlepiej wyparzyć w wysokiej temperaturze). Wszystkie akcesoria dobrze jest ponadto wysterylizować. W ten sposób zmniejszy się ryzyko rozwoju chorobotwórczych bakterii. Równie istotna jest wygoda kobiety karmiącej. Warto zatem zwrócić uwagę, aby rozmiar lejka dopasowany był do kształtu i wielkości piersi. 

Laktator elektryczny

Zakup laktatora elektrycznego będzie dobrym rozwiązaniem dla zapracowanej mamy. Składa się na lejek, nasadkę, zasilacz oraz pojemnik na mleko. Jest prosty w obsłudze. Wystarczy podłączyć go do prądu, wybrać moc ssania i czekać na wypełnienie się butelki pokarmem. To modele szybkie w działaniu (szczególnie modele podwójne), jednakże korzystać z nich można jedynie w miejscach z dostępem do sieci elektrycznej. 

Przed zakupem laktatora elektrycznego warto zwrócić uwagę na kilka jego parametrów. Pierwszym z nich jest waga - im mniejsza, tym większy komfort dla karmiącej. Nie mniej ważna jest funkcjonalność sprzętu oraz zakres mocy, na jakim pracuje. Jedyną wadą tego rozwiązania jest jego dość wysoka cena. Należy liczyć się ze średnim wydatkiem w zakresie od 200 złotych do nawet 600 złotych. 

Laktator ręczny

Manualny, inaczej ręczny laktator to urządzenie ciche i proste w obsłudze. Odciąganie pokarmu trwa jednak dłużej niż w przypadku modeli elektrycznych. W zestawie znajdują się: lejek, nasadka oraz pojemnik na mleko, które odciągane jest dzięki naciskaniu specjalnej pompki. Dużą zaletą jest niska cena i ogólna dostępność w aptekach. Przy zakupie warto kierować się jakością wykonania, a ściślej mówiąc bezpieczeństwem tworzyw. Materiałem najczęściej jest silikon, jednak ważne jest to, aby był pozbawiony szkodliwego bisfenolu A (BPA). Najtańsze laktatory ręczne można kupić już za ok. 50 złotych.