Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Alergia u dzieci
Alergia u dzieci
Średnia ocena: 4.4 Na podstawie: 70 ocen

Leki na alergię dla dzieci bez recepty

W ostatnim czasie można zaobserwować duży wzrost zachorowań na schorzenia alergiczne u dzieci. Jak się okazuje, u wielu maluchów nawet niewielka ilość produktu uczulającego może wywołać katar sienny, wysypkę czy kaszel. Istnieje wiele różnorodnych czynników mających wpływ na rozwój tego typu chorób. Zalicza się do nich nie tylko predyspozycje genetyczne, ale również zanieczyszczenia środowiska, coraz większą sterylność miejsc, w których prowadzimy życie oraz zmiany klimatyczne mogące przyczyniać się do nadmiernego pylenia niektórych roślin. W walce z objawami alergii dobrze sprawdzają się preparaty dostępne bez recepty, które można znaleźć w ofercie naszej apteki internetowej. Proponowane przez nas leki na alergię dla dzieci to produkty w postaci tabletek musujących do przyrządzania napojów, syropów do podawania doustnego oraz sprayów do nosa, których receptury bazują na starannie dobranych substancjach przeciwhistaminowych. Środki te skutecznie łagodzą uczucie suchości i podrażnienia śluzówki nosa, ułatwiając oddychanie i zmniejszając uciążliwe uczucie swędzenia skóry. Znajdujące się w ich składzie związki czynne dodatkowo stymulują prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego, wspomagając tym samym organizm w walce z alergenami.

sizer

Xylogel 0,05% żel do nosa 15 ml

19,50 zł
sizer

Quixx Alergeny spray do nosa 30 ml

22,59 zł
sizer

Claritine Allergy 10 mg 7 tabl.

14,49 zł
sizer

Duozinal syrop 150 ml

15,17 zł
sizer

Contrahist Allergy 5 mg 10 tabletek

10,59 zł
sizer

Xylodex 0,05% regeneracja aerozol do nosa 10 ml

15,72 zł
sizer

Xylodex 0,1% regeneracja aerozol do nosa 10 ml

15,19 zł
sizer

Calcium Hasco truskawkowe 150 ml

13,50 zł
sizer

Calcium Sanosvit syrop o smaku banananowym 150 ml

11,90 zł
sizer

Calcium Hasco bananowe 150 ml

11,12 zł
sizer

Calcium Hasco Allergy 150 ml

12,36 zł
sizer

Calcium Hasco malinowe 150 ml

11,80 zł
sizer

Claritine Allergy syrop 60 ml

19,80 zł

Co wywołuje alergię u dzieci?

Uczulenia mogą być powodowane przez wiele różnego rodzaju substancji, wśród których można wyróżnić alergeny wziewne oraz pokarmowe. Choroby alergiczne u dzieci bardzo często są wywoływane przez czynniki przedostające się do ich organizmu wraz ze wdychanym powietrzem. Mowa tu przede wszystkim o roztoczach kurzu domowego, pyłkach roślin oraz zarodnikach grzybów pleśniowych. Alergeny te zazwyczaj powodują katar sienny, astmę oraz zapalenie spojówek. Do powszechnych źródeł alergenów należą ponadto zwierzęta, a właściwie ich naskórek, sierść lub wydzielana przez nie wydzielina. Z kolei wśród alergenów pokarmowych pierwsze miejsce zajmują jaja kurze, orzechy, mleko krowie oraz owoce morza. Alergie mogą wywoływać też takie produkty jak kakao, cytrusy, ryby, soja oraz pszenica. Alergenami pokarmowymi mogą być ponadto niektóre środki farmakologiczne oraz dodatki chemiczne dodawane do żywności. Początkowe objawy alergii w wielu przypadkach można zaobserwować już w trakcie pierwszych miesięcy życia malucha, kiedy jest ono naturalnie karmione przez matkę. U niektórych dzieci reakcje alergiczne mijają wraz z wiekiem, zwłaszcza te wywołane przez białko mleka krowiego oraz jajka kurzego. Jeśli jednak uczulenie nie mija, wówczas z pomocą przychodzą leki na alergię dla dzieci bez recepty.

Jak skutecznie walczyć z objawami alergii?

Reakcje alergiczne mogą w znacznym stopniu utrudnić codzienne funkcjonowanie, dlatego tak ważne jest, aby umieć skutecznie walczyć z objawami alergii. W łagodzeniu uciążliwych symptomów takich jak katar sienny, kaszel, podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej czy wysypka doskonale sprawdzają się leki na alergię dla dzieci bez recepty, które mamy w ofercie naszej apteki internetowej. Są to preparaty w postaci syropów, tabletek musujących oraz aerozoli do nosa, które mogą być bezpiecznie stosowane już u maluchów powyżej drugiego roku życia. Chcąc załagodzić objawy alergii, można sięgnąć np. po lek o działaniu przeciwalergicznym w postaci syropu, którego substancją czynną jest cetyryzyna. Ten powszechnie stosowany w preparatach na uczulenie związek przeciwhistaminowy przynosi dobre rezultaty w szczególności w zwalczaniu symptomów towarzyszących alergicznemu nieżytowi nosa, pokrzywce oraz skórnym odczynom alergicznym. Wśród szerokiej gamy leków na alergię dla dzieci dostępnych bez recepty w tej kategorii znajdują się także środki z loratadyną oraz jonami wapniowymi, które mogą być stosowane wspomagająco w leczeniu objawów alergii takich jak kichanie, kaszel, swędzenie skóry czy łzawienie oczu. Dopełnieniem naszej oferty są izotoniczne spraye do nosa zawierające wodę morską z cennymi minerałami i mikroelementami, które nie tylko łagodzą dokuczliwe objawy uczulenia, ale także usuwają alergeny i zarazki, zwiększając odporność błony śluzowej nosa na te czynniki.