Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Alergia
Alergia
Średnia ocena: 4.7 Na podstawie: 70 ocen

Leki na alergię: tabletki, syropy, krople bez recepty

System immunologiczny człowieka ma naturalną zdolność do samodzielnego bronienia się przed różnego rodzaju szkodliwymi czynnikami znajdującymi się w środowisku. Niekiedy jednak zdarza się, że reakcja organizmu jest nieprawidłowa. Wówczas możemy mówić o alergii, która najczęściej jest obserwowana pod postacią takich objawów jak katar sienny, łzawienie i pieczenie oczu, duszności oraz kaszel. Uczulenie może wywoływać bardzo wiele substancji występujących wokół nas. Należą do nich, chociażby roztocza kurzu domowego, sierść zwierząt czy pyłki roślin. Ponadto wyróżnia się tzw. alergeny pokarmowe, które przedostają się organizmu wraz z pożywieniem. Zalicza się do nich między innymi: białko mleka, ryby, jaja, orzechy, cytrusy, kakao oraz owoce morza. Niektóre z alergenów pokarmowych mogą wywoływać reakcje zagrażające zdrowiu i życiu, powodując trudności z oddychaniem czy nawet zaburzenia krążenia.

Polecane produkty
sizer

Bepanthen Sensiderm krem 50 g

52,90 zł
sizer

Bepanthen Sensiderm krem 50 g

52,90 zł
sizer

Lirra Gem 5 mg 7 tabl.

4,99 zł
sizer

Loratadyna Pylox 10 mg 10 tabl.

10,99 zł
sizer

Alantan Plus maść 30 g

10,50 zł
sizer

Allergoff spray 400 ml

67,63 zł
sizer

Ziaja Med Lipidowa Fizjoderm żel oczyszczający do demakijażu 200 ml

12,31 zł
sizer

Allertec WZF 10 mg 7 tabl.

7,80 zł
sizer

Allegra 120 mg 10 tabl.

14,50 zł
sizer

Maxicortan 10 mg/g krem 15 g

13,90 zł
sizer

Alantan Plus krem 35 g

10,50 zł
sizer

Mediderm krem 100 g

11,50 zł
sizer

Xylogel 0,05% żel do nosa 15 ml

19,50 zł
sizer

Calcium Duo Alergo + kwercetyna tabletki musujące 20 szt.

9,50 zł
sizer

Hydrocortisonum Aflofarm 5 mg/g krem 15 g

6,90 zł
sizer

Calcium z Wit. C w folii (pomarańcza) 12 tabl. musujących Apteo

4,50 zł
sizer

Acatar Control aerozol do nosa 15 ml

19,50 zł
sizer

Mediderm krem 500 g

39,90 zł
sizer

Pliva Calcium bezsmakowe 14 tabl. mus.

5,34 zł
sizer

Bepanthen Sensiderm krem 20 g

23,69 zł
sizer

Amertil Bio 10 mg

7,99 zł
sizer

Calcium 300 mg z kwercetyną (pomarańcza) 20 tabl. musujących Apteo

6,89 zł
sizer

Fenistil żel 30 g

25,90 zł
sizer

Woda morska hipertoniczna APTEO 30 ml

14,90 zł
sizer

Allertec Wapno Plus 20 tabl.

10,20 zł
sizer

Alergo Teva 5 mg 10 tabletek

7,90 zł
sizer

Mediderm krem 1000 g

49,53 zł
sizer

Quixx Alergeny spray do nosa 30 ml

22,59 zł
sizer

Fenistil krople doustne 20 ml Import równoległy

22,50 zł
sizer

Flonidan Control 10 tabl.

11,12 zł
sizer

Zyrtec UCB 10 tabl.

11,40 zł
sizer

Allergocrom krople 10 ml

16,99 zł
sizer

Ektin krople do oczu 10ml

33,99 zł
sizer

Nasometin Control aerozol do nosa 60 dawek

22,36 zł

Jeśli jednak objawy alergii stają się zbyt dokuczliwe i utrudniają funkcjonowanie na co dzień, warto sięgnąć po odpowiednie preparaty, które pomogą w ich łagodzeniu. W naszej ofercie dostępne są bezpieczne i sprawdzone leki na alergię, dostępne w różnej formie. Postaw na preparat dopasowany do Twoich potrzeb.

Leki przeciwalergiczne bez recepty

W łagodzeniu objawów alergii o niskim i umiarkowanym stopniu nasilenia dobrze sprawdzają się preparaty apteczne oraz leki przeciwalergiczne bez recepty. Dzięki nim znacznie łatwiej można poradzić sobie z nagłym napadem objawów alergii lub wykorzystać podobne preparaty jako wsparcie przed wizytą u specjalisty. W ofercie naszej apteki internetowej dostępne są leki na alergię w postaci tabletek, syropów, kropel oraz aerozoli do nosa, które zawierają w swoim składzie substancje czynne o działaniu przeciwhistaminowym. Znajdujące się w nich związki zmniejszają uciążliwe symptomy reakcji alergicznej, ułatwiając powrót do normalnych codziennych czynności i spokojnego snu. 

Tego typu preparaty okażą się niezawodnym wsparciem szczególnie wiosną i latem, kiedy rozpoczyna się sezon pylenia roślin, a także doraźnie, kiedy szybka ulga w objawach alergii jest priorytetem. Niestety, nie jest to jedyna pora potencjalnie niebezpieczna dla alergików. Pierwsze odmiany roślin (jak np. leszczyna) rozpoczynają pylenie już w okolicach początku roku, a ostatnie z nich dopiero wraz z nadejściem wczesnej jesieni, jak np. bylica. Leki przeciwalergiczne mogą być stosowane bez recepty, ponieważ ich receptura opracowana została z uwzględnieniem potrzeb alergików, a zawarte w nich stężenia substancji aktywnych są bezpieczne dla organizmu. 

Warto jednak pamiętać, że nie należy lekceważyć objawów alergii. Zwłaszcza kiedy zaczynają się nasilać i nie mijają, warto skonsultować się ze specjalistą, aby rozpocząć odpowiednie leczenie.

W jaki sposób objawia się alergia?

Częstotliwość występowania alergii zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych systematycznie wzrasta z roku na rok. Zjawisko to jest związane przede wszystkim z dynamicznie zachodzącymi zmianami w środowisku oraz naszych codziennych nawykach żywieniowych. Do tych najczęściej rozpoznawanych alergii należą uczulenia na alergeny pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego, a więc na pyłki roślin, białko zwierzęce, sierść zwierząt domowych itp. Objawy alergii mogą być bardzo różne. W większości przypadków reakcje alergiczne pojawiają się w kilka minut lub kilka godzin po kontakcie z substancją alergenną. 

Na uczulenie może wskazywać nieżyt błony śluzowej nosa, zapalenie spojówek, duszności, spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła oraz kaszel. W przypadku wystąpienia podobnych objawów warto sięgnąć po bezpieczny lek na alergię o działaniu łagodzącym. 

W przypadku alergii pokarmowych mogą też pojawić się objawy ze strony układu trawiennego takie jak biegunka, ból brzucha, mdłości oraz wzdęcia. Do charakterystycznych symptomów reakcji alergicznych należą ponadto: mrowienie języka, zaczerwienienie warg oraz obrzęk jamy ustnej i gardła. W łagodzeniu tego rodzaju dolegliwości najczęściej są stosowane leki przeciwalergiczne bez recepty, takie jak np. wygodne do połknięcia tabletki zawierające substancje o działaniu przeciwalergicznym, które hamują odczyny skórne, zmniejszają przepuszczalność naczyń błon śluzowych, redukują katar sienny oraz sprzyjają rozszerzeniu oskrzeli.

Jak radzić sobie z alergią?

W łagodzeniu uporczywych objawów alergii dobrze sprawdzają się leki przeciwalergiczne oraz środki bez recepty, które mamy w asortymencie naszej apteki internetowej. Są to nie tylko tabletki przeznaczone do przyjmowania doustnego, ale także spraye do nosa, krople do oczu, tabletki musujące do sporządzania napojów oraz kremy i maści do użytku zewnętrznego. 

Leki na alergię najczęściej zawierają w swoim składzie substancje przeciwhistaminowe, które blokują łączenie się histaminy z receptorami. Należy do nich między innymi loratadyna, która działa przeciwalergicznie, zmniejszając nieżyt błony śluzowej nosa, hamując wysypkę, a także redukując uciążliwe swędzenie skóry (objawy pokrzywki idiopatycznej). Tabletki na alergię z loratadyną po podaniu doustnym szybko wchłaniają się z przewodu pokarmowego. Co więcej, nie wywołują działania uspokajającego i nie powodują senności, co sprawia że są chętnie wybierane przez osoby aktywne, kierowców oraz sportowców. 

Do często wykorzystywanych związków przeciwhistaminowych należy także cetyryzyna, która blokując obwodowe receptory histaminowe, skutecznie łagodzi objawy alergii. W składzie leków przeciwalergicznych można znaleźć również substancje takie jak: 

  • desloratadyna, 
  • chlorowodorek feksofenandyny,
  • jony wapnia, 

które wspomagają leczenie uczuleń i pomagają w łagodzeniu stanów zapalnych. Preparaty z tymi substancjami czynnymi są wskazane do stosowania przede wszystkim w leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia spojówek oraz pokrzywki idiopatycznej. Większość z nich może być bezpiecznie podawana dzieciom powyżej dwunastego roku życia.

W naszym asortymencie zebraliśmy najlepsze leki na alergię bez recepty, które mogą być stosowane w stanach pogorszenia samopoczucia wywołanego kontaktem z alergenami. Dobierz dla siebie produkty, które ułatwią funkcjonowanie każdego dnia.