Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Alergia
Alergia
Średnia ocena: 4.7 Na podstawie: 70 ocen
Postać
Działanie
Główne składniki
Problem
Część ciała
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Leki: tabletki, syropy, krople na alergię bez recepty

System immunologiczny człowieka ma naturalną zdolność do samodzielnego bronienia się przed różnego rodzaju szkodliwymi czynnikami znajdującymi się w środowisku. Niekiedy jednak zdarza się, że reakcja organizmu jest nieprawidłowa. Wówczas możemy mówić o alergii, która najczęściej jest obserwowana pod postacią takich objawów jak katar sienny, łzawienie i pieczenie oczu, duszności oraz kaszel. Uczulenie może wywoływać bardzo wiele substancji występujących wokół nas. Należą do nich, chociażby roztocza kurzu domowego, sierść zwierząt czy pyłki roślin. Ponadto  wyróżnia się tzw. alergeny pokarmowe, które przedostają się organizmu wraz z pożywieniem. Zalicza się do nich między innymi: białko mleka, ryby, jaja, orzechy, cytrusy, kakao oraz owoce morza. Niektóre z alergenów pokarmowych mogą wywoływać reakcje zagrażające zdrowiu i życiu, powodując trudności z oddychaniem czy nawet zaburzenia krążenia. W łagodzeniu objawów alergii o niskim i umiarkowanym stopniu nasilenia dobrze sprawdzają się preparaty apteczne dostępne bez recepty. Są to leki na alergię w postaci tabletek, syropów, kropel oraz aerozolów do nosa, które zawierają w swoim składzie substancje czynne o działaniu przeciwhistaminowym. Znajdujące się w nich związki zmniejszają uciążliwe symptomy reakcji alergicznej, ułatwiając powrót do normalnych codziennych czynności i spokojnego snu.

sizer

Allergoff spray 400 ml

38,86 zł
sizer

Oceanic Hydrocortisonum 5 mg/g krem 15 g

6,90 zł
sizer

Ektin krople do oczu 10ml

27,90 zł
sizer

Duozinal syrop 150 ml

14,18 zł
sizer

Pliva Calcium bezsmakowe 14 tabl. mus.

4,99 zł
sizer

Calcium Sanosvit syrop o smaku banananowym 150 ml

9,44 zł
sizer

Calcium Duo Alergo + kwercetyna tabletki musujące 20 szt.

5,30 zł
sizer

Calcium w folii 12 tabl. musujących

3,68 zł
sizer

Diprobase maść 50g

27,19 zł
sizer

Diprobase krem 50g

28,00 zł
sizer

Calcium z Wit. C w folii (pomarańcza) 12 tabl. musujących

4,49 zł
sizer

Fenistil krople doustne 20ml

24,77 zł
sizer

Flonidan Control 10 tabl.

10,40 zł
sizer

Lirra Gem 5 mg 7 tabl.

3,99 zł
sizer

Amertil Bio 10 mg

5,22 zł
sizer

Hitaxa Fast junior 10 tabl.

14,90 zł
sizer

Claritine Allergy 10 mg 7 tabl.

14,69 zł
sizer

Hitaxa Fast 10 tabl.

12,00 zł
sizer

Calcium 300 mg z kwercetyną (pomarańcza) 20 tabl. musujących

5,46 zł
sizer

Quixx Alergeny spray do nosa 30 ml

22,90 zł
sizer

Calcium Hasco bananowe 150 ml

10,40 zł
sizer

Loratadyna Pylox 10 mg 10 tabl.

5,95 zł
sizer

Calcium Hasco Allergy 150 ml

11,55 zł
sizer

Loratan pro 10 mg 10 kaps.

10,49 zł
sizer

Calcium Hasco truskawkowe 150 ml

11,02 zł
sizer

Xylogel 0,05% żel do nosa 15 ml

11,99 zł
sizer

Allergo-Comod krople 10 ml

16,59 zł
sizer

Allergocrom krople 10 ml

11,50 zł
sizer

Calcium Hasco malinowe 150 ml

11,02 zł
sizer

Allegra 120 mg 10 tabl.

10,49 zł

W jaki sposób objawia się alergia?

Częstotliwość występowania alergii zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych systematycznie wzrasta z roku na rok. Zjawisko to jest związane przede wszystkim z dynamicznie zachodzącymi zmianami w środowisku oraz nawykach żywieniowych. Do tych najczęściej rozpoznawanych należą uczulenia na alergeny roślinne i zwierzęce, a więc na pyłki roślin, białko zwierzęce, sierść zwierząt domowych itp. Objawy alergii mogą być bardzo różne. W większości przypadków reakcje alergiczne pojawiają się w kilka minut lub kilka godzin po kontakcie z substancją alergenną. Na uczulenie może wskazywać nieżyt błony śluzowej nosa, zapalenie spojówek, duszności, spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła oraz kaszel. W przypadku alergii pokarmowych mogą też pojawić się objawy ze strony układu trawiennego takie jak biegunka, ból brzucha, mdłości oraz wzdęcia. Do charakterystycznych symptomów reakcji alergicznych należą ponadto: mrowienie języka, zaczerwienienie warg oraz obrzęk jamy ustnej i gardła. W łagodzeniu tego rodzaju dolegliwości najczęściej są stosowane tabletki na alergię z substancjami o działaniu przeciwalergicznym, które hamują odczyny skórne, zmniejszają przepuszczalność naczyń błon śluzowych, redukują katar sienny oraz sprzyjają rozszerzaniu oskrzeli.

Jak radzić sobie z alergią?

W łagodzeniu uporczywych objawów alergii dobrze sprawdzają się środki bez recepty, które mamy w asortymencie naszej apteki internetowej. Są to nie tylko tabletki przeznaczone do przyjmowania doustnego, ale także spraye do nosa, krople do oczu, tabletki musujące do sporządzania napojów oraz kremy i maści do użytku zewnętrznego. Leki na alergię najczęściej zawierają w swoim składzie substancje przeciwhistaminowe, które blokują łączenie się histaminy z receptorami. Należy do nich między innymi loratadyna, która działa przeciwalergicznie, zmniejszając nieżyt błony śluzowej nosa, hamując wysypkę, a także redukując uciążliwe swędzenie skóry. Tabletki na alergię z loratadyną po podaniu doustnym szybko wchłaniają się z przewodu pokarmowego. Co więcej, nie wywołują działania uspokajającego i nie powodują senności. Do związków przeciwhistaminowych należy także cetyryzyna, która blokując obwodowe receptory histaminowe, skutecznie łagodzi objawy alergii. W składzie leków przeciwalergicznych można też znaleźć desloratadynę, chlorowodorek feksofenandyny oraz jony wapnia, które wspomagają leczenie uczuleń i stanów zapalnych. Preparaty z tymi substancjami czynnymi są wskazane do stosowania przede wszystkim w leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia spojówek oraz pokrzywki idiopatycznej. Większość z nich może być bezpiecznie podawana dzieciom powyżej dwunastego roku życia.