Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Akcesoria i żele intymne
Akcesoria i żele intymne
Średnia ocena: 4.8 Na podstawie: 84 ocen
Postać
Działanie
Główne składniki
Problem
Część ciała
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Żele intymne

Jedną z dolegliwości, z którą zmaga się bardzo duża liczba kobiet w różnym wieku, jest suchość pochwy. Przypadłość ta w większości przypadków ma charakter chwilowy, jednak potrafi mieć negatywny wpływ na życie seksualne. W niektórych sytuacjach może też prowadzić do różnego rodzaju chorób ginekologicznych, a także zwiększać ryzyko rozwoju infekcji bakteryjnych lub grzybiczych. W eliminowaniu problemu suchości pochwy bardzo dobrze sprawdzają się żele intymne, które proponuje w sprzedaży nasza apteka internetowa. Tego typu preparaty są tworzone na bazie starannie dobranych składników które nie tylko skutecznie nawilżają miejsca intymne, ale także pomagają przywrócić miejscom intymnym prawidłowe pH lub mają na celu zwiększenie satysfakcji seksualnej.

sizer

Maxigra femina nawilżający żel intymny 75 ml

22,60 zł
sizer

Durex Play żel intymny potęgujący doznania 50 ml

18,99 zł
sizer

Durex Play żel intymny uwalniający dreszczyk emocji 50 ml

18,99 zł
sizer

Durex Play żel intymny nawilżający 50 ml

18,99 zł
sizer

Durex Play 2 w 1 z Aloesem 200 ml

33,50 zł
sizer

Lactacyd Caring Glide żel intymny 50 ml

25,50 zł
sizer

Durex Play żel intymny Słodka truskawka 50 ml

18,99 zł
sizer

Durex Play 2 w 1 z kwiatem Ylang Ylang 200 ml

33,50 zł
sizer

Intimel żel intymny nawilżający 30 g

19,49 zł
sizer

Durex Play 2 w 1 z Guaraną 200 ml

33,50 zł
sizer

Durex Play soczysta wiśnia żel intymny 50 ml

18,99 zł
sizer

Feminum żel intymny 60 g

19,98 zł
sizer

Karnosil Intim-żel dopochwowy 5 x 5 ml

18,09 zł
sizer

Conceive Plus żel wspomagający płodność 75 ml

72,09 zł
sizer

Conceive Plus lubrykant wspomagający płodność aplikatory 8 sztuk

71,77 zł
sizer

Durex Pleasure Ring pierścień erekcyjny 1 szt

28,36 zł
sizer

Selecta Intima żel 135 ml

16,84 zł

Najlepsze żele intymne w ofercie Apteki HIT


W ofercie Apteki HIT dostępne są najlepsze żele intymne, przeznaczone do nawilżania i pielęgnacji okolic intymnych. W formułach niektórych produktów można znaleźć związki wspomagające regenerację błony śluzowej pochwy oraz chroniące ją przed oddziaływaniem agresywnych czynników środowiskowych. Inne dedykowane są do stosowania w czasie stosunku seksualnego z partnerem.

Polecamy w sprzedaży:

 • żele intymne pielęgnacyjne, nawilżające i regeneracyjne,
 • żele intymne smakowe,
 • żele intymne stymulujące,
 • żele specjalistyczne, np. wspomagające płodność.

W zależności od potrzeb, w naszej ofercie zaopatrzyć można się w preparaty o działaniu pielęgnacyjnym, przeznaczonymi do łagodzenia dyskomfortu (pieczenia, świądu czy podrażnień) miejsc intymnych. To najlepsze żele intymne do wspomagania leczenia zaleconego przez ginekologa, a także łagodzenia stanów zapalnych.

Polecamy także żele intymne dedykowane do zwiększania satysfakcji w czasie stosunku płciowego. Stosowane są one w celu zwiększenia nawilżenia i poprawy komfortu obojga partnerów. Spośród oferty można sięgnąć po żele stymulujące, smakowe, zapachowe lub rozgrzewające.

Dostępne są także żele intymne polecane dla osób w trakcie starań o dziecko. To produkty przyczyniające się do zwiększenia płodności i szans na zajście w ciążę. Część preparatów dostępnych jest z wygodnym do stosowania aplikatorem, ułatwiającym nałożenie odpowiedniej ilości produktu.

Żele intymne stymulujące, smakowe i nawilżające


Chcąc zwiększyć przyjemność płynącą ze zbliżeń i zapewnić właściwe nawilżenie błonie śluzowej pochwy, warto sięgnąć po odpowiedni żel intymny. Tego rodzaju preparat dobrze sprawdzi się w szczególności u kobiet, które odczuwają suchość pochwy, pozwalając ochronić delikatne miejsca przed bolesnymi otarciami i podrażnieniami. Dostępne w ofercie naszej apteki internetowej żele intymne marek takich jak Durex to głównie środki na bazie wody i silikonów, które mogą być używane zarówno z prezerwatywami, jak i bez. Przed użyciem warto zapoznać się dokładnie z zaleceniami producenta.

Żele intymne stymulujące można stosować w celu urozmaicenia zbliżeń i zwiększenia doznań podczas stosunku. Żel ma za zadanie pobudzić ukrwienie miejsc intymnych, wpływając tym samym na satysfakcję partnerów. Dzięki lekkiej, nietłustej konsystencji preparaty te są łatwe w aplikacji, dobrze się rozprowadzają i nie pozostawiają tłustych plam na bieliźnie, zapewniając optymalne nawilżenie narządów płciowych.

Dla osób poszukujących większej intensywności doznań w trakcie zbliżenia z partnerem polecamy także żele intymne smakowe. Receptura tych produktów została opracowana w taki sposób, aby nie wywołują reakcji alergicznych. Żele z kompozycją zapachową dodatkowo pobudzają zmysły, pomagając zbudować romantyczną atmosferę. Można wybierać spośród produktów o zapachu owocowym, kwiatowym lub neutralnym. Tego typu żele, pozbawione dodatków zapachowych, mogą być bezpiecznie stosowane nawet przez osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień.

Żel intymny o działaniu pielęgnacyjnym


Niektóre z oferowanych produktów zawierają w sobie kwas mlekowy, pomagając w ten sposób w utrzymaniu prawidłowej równowagi pH okolic intymnych, a także zwiększając odporność naskórka na otarcia i zadrapania. Żele intymne, które proponuje Apteka HIT mogą być stosowane nie tylko w celu wyeliminowania problemu suchości pochwy. Wyroby te mogą być nakładane wiele razy dziennie, bez ograniczeń wiekowych. Dzięki temu, że są hipoalergiczne i obojętne dla skóry, sprawdzą się między innymi podczas aplikowania tamponów, tabletek dopochwowych czy pomiaru temperatury.

W składzie żeli warto poszukiwać składników takich jak:

 • kwas mlekowy,
 • pantenol,
 • alantoina,
 • wyciąg z nagietka,
 • gliceryna,
 • wyciąg z rumianka,
 • kwas hialuronowy.

Za odpowiednie nawilżenie miejsc intymnych odpowiada wiele różnorodnych czynników. Śluz nie tylko ma za zadanie chronić narządy rodne przed agresywnymi warunkami zewnętrznymi, ale także ułatwiać odbywanie stosunków płciowych. U niektórych kobiet występuje jednak problem suchości pochwy, który można złagodzić, sięgając po hipoalergiczny żel intymny na bazie wody. Wówczas zbliżenie jest możliwe, a co więcej, staje się bardziej satysfakcjonujące dla obojga partnerów. Preparaty te spełnią swoją funkcję właściwie u każdej kobiety, która odczuwa dyskomfort spowodowany przez nadmierną suchość pochwy, bez względu na przyczynę tego problemu.

Żele intymne – kiedy sięgać po żel pielęgnacyjny


Pielęgnacyjny żel intymny sprawdzi się zarówno w sytuacji, kiedy brak fizjologicznego śluzu jest wywołany przez przyjmowanie niektórych leków, jak i wówczas, gdy powodują go zmiany hormonalne (np. w okresie karmienia piersią, w trakcie menopauzy). Żele pomogą doraźnie złagodzić dyskomfort i nawilżyć skórę miejsc intymnych, jak również pomogą w odbudowie naturalnej bariery ochronnej pochwy.

Żele intymne zawierające w sobie kwas mlekowy wspomagają obniżanie pH miejsc intymnych. Jest to konieczne dla prawidłowego rozrostu flory bakteryjnej tych okolic. W wyniku:

 • niewłaściwej higieny,
 • nadmiernej depilacji,
 • noszenia nie przewiewnej bielizny,
 • stosowania niektórych leków,
 • stosowania antykoncepcji hormonalnej,
 • zmian hormonalnych w ciele,

bariera bakteryjna może zostać naruszona, otwierając tym samym drogę szkodliwym drobnoustrojom i grzybom. Stosowanie pielęgnacyjnych żeli obniżających pH okolic intymnych umożliwia także powrót do zdrowia po zabiegach ginekologicznych, porodzie czy w okresie menopauzy.

Nawilżający żel może być stosowany według zaleceń ginekologa lub w zależności od potrzeb. Przed i po aplikacji konieczne jest aby dokładnie umyć ręce. Produkt najlepiej nakładać na miejsca intymne po kąpieli oraz wieczorem, aby produkt miał możliwość efektywnie działać.

Można po niego sięgnąć również wtedy, kiedy za brak odpowiedniego nawilżenia jest odpowiedzialna antykoncepcja czy stres. Żele intymne, które oferuje nasza apteka internetowa, skutecznie eliminują niedobory wydzielania śluzu w pochwie i ułatwiają odbywanie zbliżeń, jednocześnie sprawiając, że skóra miejsc intymnych nabiera elastyczności i staje się bardziej odporna na uszkodzenia. Każdy z dostępnych w tej kategorii produktów może być stosowany nawet przez długi czas, ponieważ w żaden sposób nie oddziałuje na skórę i nie zaburza równowagi hormonalnej organizmu.