Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Rany, oparzenia, owrzodzenia
Rany, oparzenia, owrzodzenia
Średnia ocena: 4.4 Na podstawie: 92 ocen

Rany, oparzenia, owrzodzenia

W tej kategorii naszej apteki internetowej przygotowaliśmy duży wybór produktów przeznaczonych do pielęgnacji trudno gojących się ran. W ofercie mamy niejeden puder dla dzieci i niemowląt na odparzenia, żele do leczenia drobnych skaleczeń, a także maści do stosowania w przewlekłych stanach zapalnych skóry. Znajdujące się w ich składzie związki czynne nie tylko wspomagają fizjologiczne procesy regeneracyjne, ale także poprawiają nawilżenie naskórka i wykazują działanie osłaniające. W przypadku pieluszkowego odparzenia skóry bardzo dobrze sprawdzi się zasypka do pupy niemowlaka, która poprzez pobudzenie ziarninowania powoduje szybkie oczyszczenie rany i ułatwia oddzielenie tkanki martwiczej. Tego rodzaju preparaty bardzo często zawierają w swoim składzie tlenek cynku, który ma właściwości ściągające oraz osłaniające. W asortymencie mamy środki wspomagające gojenie ran różnego pochodzenia. Można je stosować w przypadku:

sizer

Sudocrem Expert 60 g

13,90 zł
sizer

Spiritus salicylowy 2% 100 g Amara

2,99 zł
sizer

Octenisept aerozol 50 ml

19,99 zł
sizer

Alantan Plus maść 30 g

7,90 zł
sizer

Entil żel na oparzenia 30 g

15,98 zł
sizer

Sudocrem Expert 125 g

23,90 zł
sizer

Alantan Plus krem 35 g

8,45 zł
sizer

Rivanol 0,1% płyn na skórę 500 g

11,99 zł
sizer

Octenisept aerozol 250 ml

31,99 zł
sizer

Rivanol 0,1% płyn na skórę 1000 g

29,99 zł
sizer

Sudocrem Expert 400 g

52,89 zł
sizer

Elastyczny bandaż samoprzylepny Leukoplast Elastomull Haft 8 cm x 4 m 1 sztuka

9,50 zł
sizer

Jodyna 20 g

5,10 zł
sizer

Tribiotic maść 14 g

20,00 zł
sizer

Plastry Leukoplast Elastic 20 sztuk

7,99 zł
sizer

Alantan Maść 2% 30 g

7,49 zł
sizer

Sudocrem Expert 250 g

38,20 zł
sizer

Tormentalum maść 30 g

7,90 zł
sizer

Ranisilver spray Kadefarm 125 ml

41,90 zł
sizer

Altabactin maść 5 g

11,20 zł
sizer

Alantan zasypka 100 g

9,10 zł
sizer

Argotiab spray 125 ml

43,79 zł
sizer

Plaster w sprayu APTEO 60 ml.

14,50 zł
sizer

Linoderm Plus krem z pantenolem od 1 dnia życia 50 ml

11,99 zł
sizer

Maść borna Aflofarm 20 g

3,50 zł
sizer

Octenisept żel 20 ml

21,49 zł
sizer

MaxiBiotic maść 5 g

11,22 zł
sizer

Bizmutu galusan zasadowy Hasco (Dermatol) proszek 2 g

2,60 zł
sizer

Rivanolum roztwór 0,1% 100 ml Amara

4,49 zł
sizer

PANTHENOL 10% Pianka Apteo 150 ml.

6,90 zł
sizer

Octenisept płyn 1000 ml

64,49 zł
sizer

PANTHENOL Protect Pianka 150 ml

11,46 zł
  • oparzeń pierwszego i drugiego stopnia, 
  • owrzodzeń, 
  • ran powstałych po zabiegach chirurgicznych, 
  • odleżyn, 
  • wrzodów. 

Kremy do pielęgnacji podrażnionej skóry

W trakcie gojenia się rany zachodzą złożone reakcje chemiczne. Mają one na celu odbudowę nowych struktur komórkowych, a także obkurczenie i wytworzenie blizny. W przebiegu wielu schorzeń proces ten bardzo często jest powikłany, na skutek czego zostaje zatrzymany w toku zapalenia. Przewlekły stan zapalny oraz przedostające się do rany mikroorganizmy sprzyjają tworzeniu się wysięku, który zakłóca prawidłowe gojenie. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie odpowiedni preparat, który dzięki właściwościom przeciwzapalnym i ochronnym wspomoże naturalne funkcje regeneracji tkanek. Do pielęgnacji podrażnionej skóry pupy niemowlaka najczęściej jest polecany puder w formie zasypki dla dzieci i niemowląt, który łagodzi obrzęk i zaczerwienienie, a także zmniejsza uciążliwe swędzenie. W przypadku osób dorosłych można sięgnąć po wyrób medyczny w formie żelu lub maści. Tego rodzaju preparaty przyspieszają proces gojenia zarówno ran powierzchownych, jak i głębokich, zapewniając szybszą regenerację uszkodzonego naskórka, a także ładniejszą i mniej widoczną bliznę.

Puder – zasypka dla niemowląt

Jedną z najczęstszych przypadłości dermatologicznych w przypadku niemowląt jest pieluszkowe zapalenie skóry. Skóra małych dzieci znacząco różni się od skóry osób dorosłych – jest nie tylko cieńsza, ale także zawiera mniej elastyny i włókien kolagenowych. Z tego względu jest bardziej podatna na podrażnienie i zaczerwienienie. Długotrwały kontakt z mokrą pieluchą sprawia, że dochodzi do zaburzenia funkcji ochronnych naskórka. Przewlekłe pieluszkowe zapalenie skóry zazwyczaj objawia się:

  • wypukłymi zmianami zapalnymi, 
  • zaczerwienieniem, 
  • grudkami i guzkami, 
  • zakażeniami wywołanymi przez drobnoustroje. 

Zarówno w leczeniu, jak i w profilaktyce tej przypadłości bardzo dobrze sprawdzają się pudry w formie zasypki dla dzieci i niemowląt. Są to preparaty zawierające alantoinę, witaminę E, deksapantenol, a także tlenek cynku, które poza właściwościami regenerującymi mają działanie nawilżające oraz łagodzące. Związki te sprzyjają odbudowie naskórka, tworzą warstwę ochronną oraz zabezpieczają przed niepożądanym działaniem wilgoci.

Żele i pianki na oparzenia

Kojąco-łagodzący puder – zasypka do pupy niemowlaka nie jest jedynym produktem dostępnym w tej kategorii. W ofercie naszej apteki internetowej przygotowaliśmy również żele, aerozole oraz pianki o unikalnym składzie. Są to preparaty dedykowane nie tylko dzieciom, ale także dorosłym, którzy zmagają się z odparzeniami, ranami szarpanymi, odleżynami itp. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości składników nawilżają skórę i przeciwdziałają jej nadmiernemu wysuszeniu, odbudowując strukturę naskórka oraz łagodząc podrażnienia. Nasza oferta obejmuje ponadto specjalistyczne środki przeznaczone do osuszania wydzielin sączących się z ran. Znajdujące się w nich związki aktywne odbierają pożywkę drobnoustrojom, zapobiegając w ten sposób dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji skórnej.