Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Rany, oparzenia, owrzodzenia
Rany, oparzenia, owrzodzenia
Średnia ocena: 4.4 Na podstawie: 92 ocen

Rany, oparzenia, owrzodzenia

W tej kategorii naszej apteki internetowej przygotowaliśmy duży wybór produktów przeznaczonych do pielęgnacji trudno gojących się ran. W ofercie mamy niejeden puder dla dzieci i niemowląt na odparzenia, żele do leczenia drobnych skaleczeń, a także maści do stosowania w przewlekłych stanach zapalnych skóry. Znajdujące się w ich składzie związki czynne nie tylko wspomagają fizjologiczne procesy regeneracyjne, ale także poprawiają nawilżenie naskórka i wykazują działanie osłaniające. W przypadku pieluszkowego odparzenia skóry bardzo dobrze sprawdzi się zasypka do pupy niemowlaka, która poprzez pobudzenie ziarninowania powoduje szybkie oczyszczenie rany i ułatwia oddzielenie tkanki martwiczej. Tego rodzaju preparaty bardzo często zawierają w swoim składzie tlenek cynku, który ma właściwości ściągające oraz osłaniające. W asortymencie mamy środki wspomagające gojenie ran różnego pochodzenia. Można je stosować w przypadku:

sizer

Entil żel na oparzenia 30 g

8,90 zł
sizer

Sudocrem Expert 125 g

14,06 zł
sizer

Tanno-Hermal Lotio 100 g

26,85 zł
sizer

Sudocrem Expert 250 g

26,69 zł
sizer

Sudocrem Expert 60 g

9,05 zł
sizer

Alantan Plus maść 30 g

7,81 zł
sizer

Alantan zasypka 100 g

8,88 zł
sizer

Alantan Maść 2% 30 g

7,49 zł
sizer

Alantan Plus krem 35 g

8,45 zł
sizer

Sudocrem Expert 400 g

31,64 zł
sizer

Cicatridina krem 30 g

33,58 zł
sizer

UniGel Apotex żel 30 g

109,99 zł
sizer

Alantan zasypka 50 g

6,63 zł
sizer

PANTHENOL Protect Pianka 150 ml

11,46 zł
sizer

AVILIN Balsam spray opatrunek adhez.75 ml

34,78 zł
sizer

Apibon krem 30 ml

18,54 zł
sizer

Iwostin Solecrin Kojąca pianka z D-pantenolem 150 ml

27,29 zł
sizer

Octenisept żel 20 ml

20,99 zł
sizer

Octenisept aerozol 50 ml

18,99 zł
sizer

AVILIN Płyn 110 ml

40,98 zł
sizer

Thermi żel na oparzenia 75 ml

15,17 zł
sizer

Dermatol proszek 5 g

5,06 zł
sizer

Octenisept płyn 1000 ml

64,49 zł
sizer

Octenisept aerozol 250 ml

31,99 zł
sizer

Termcool na oparzenia żel łagodzący 30 g

16,49 zł
sizer

Octenilin żel na rany 20 ml

30,92 zł
sizer

Panthenol pianka Apteo Care 150 ml.

12,35 zł
sizer

Octenilin płyn 350 ml

39,48 zł
sizer

Nanosilver Prodiab Proszek w sprayu 125 ml

47,94 zł
sizer

Octedin płyn 50 ml

18,08 zł
sizer

UniGel Apotex żel 5 g

21,99 zł
sizer

Panthenol pianka 5% 150 ml Aflofarm

4,90 zł
  • oparzeń pierwszego i drugiego stopnia, 
  • owrzodzeń, 
  • ran powstałych po zabiegach chirurgicznych, 
  • odleżyn, 
  • wrzodów. 

Kremy do pielęgnacji podrażnionej skóry

W trakcie gojenia się rany zachodzą złożone reakcje chemiczne. Mają one na celu odbudowę nowych struktur komórkowych, a także obkurczenie i wytworzenie blizny. W przebiegu wielu schorzeń proces ten bardzo często jest powikłany, na skutek czego zostaje zatrzymany w toku zapalenia. Przewlekły stan zapalny oraz przedostające się do rany mikroorganizmy sprzyjają tworzeniu się wysięku, który zakłóca prawidłowe gojenie. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie odpowiedni preparat, który dzięki właściwościom przeciwzapalnym i ochronnym wspomoże naturalne funkcje regeneracji tkanek. Do pielęgnacji podrażnionej skóry pupy niemowlaka najczęściej jest polecany puder w formie zasypki dla dzieci i niemowląt, który łagodzi obrzęk i zaczerwienienie, a także zmniejsza uciążliwe swędzenie. W przypadku osób dorosłych można sięgnąć po wyrób medyczny w formie żelu lub maści. Tego rodzaju preparaty przyspieszają proces gojenia zarówno ran powierzchownych, jak i głębokich, zapewniając szybszą regenerację uszkodzonego naskórka, a także ładniejszą i mniej widoczną bliznę.

Puder – zasypka dla niemowląt

Jedną z najczęstszych przypadłości dermatologicznych w przypadku niemowląt jest pieluszkowe zapalenie skóry. Skóra małych dzieci znacząco różni się od skóry osób dorosłych – jest nie tylko cieńsza, ale także zawiera mniej elastyny i włókien kolagenowych. Z tego względu jest bardziej podatna na podrażnienie i zaczerwienienie. Długotrwały kontakt z mokrą pieluchą sprawia, że dochodzi do zaburzenia funkcji ochronnych naskórka. Przewlekłe pieluszkowe zapalenie skóry zazwyczaj objawia się:

  • wypukłymi zmianami zapalnymi, 
  • zaczerwienieniem, 
  • grudkami i guzkami, 
  • zakażeniami wywołanymi przez drobnoustroje. 

Zarówno w leczeniu, jak i w profilaktyce tej przypadłości bardzo dobrze sprawdzają się pudry w formie zasypki dla dzieci i niemowląt. Są to preparaty zawierające alantoinę, witaminę E, deksapantenol, a także tlenek cynku, które poza właściwościami regenerującymi mają działanie nawilżające oraz łagodzące. Związki te sprzyjają odbudowie naskórka, tworzą warstwę ochronną oraz zabezpieczają przed niepożądanym działaniem wilgoci.

Żele i pianki na oparzenia

Kojąco-łagodzący puder – zasypka do pupy niemowlaka nie jest jedynym produktem dostępnym w tej kategorii. W ofercie naszej apteki internetowej przygotowaliśmy również żele, aerozole oraz pianki o unikalnym składzie. Są to preparaty dedykowane nie tylko dzieciom, ale także dorosłym, którzy zmagają się z odparzeniami, ranami szarpanymi, odleżynami itp. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości składników nawilżają skórę i przeciwdziałają jej nadmiernemu wysuszeniu, odbudowując strukturę naskórka oraz łagodząc podrażnienia. Nasza oferta obejmuje ponadto specjalistyczne środki przeznaczone do osuszania wydzielin sączących się z ran. Znajdujące się w nich związki aktywne odbierają pożywkę drobnoustrojom, zapobiegając w ten sposób dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji skórnej.