Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Tabletki i kapsułki na alergię
Tabletki i kapsułki na alergię
Średnia ocena: 4.4 Na podstawie: 74 ocen

Tabletki i kapsułki na alergię

Współcześnie odsetek osób chorujących na różnego rodzaju uczulenia czy alergie jest niezwykle wysoki. Ma na to wpływ m.in. tryb życia, ekspozycja na potencjalne alergeny, niedostateczna ochrona przed szkodliwymi substancjami oraz zanieczyszczenie środowiska. Bez względu jednak na przyczynę, objawy alergii mogą okazać się bardzo dokuczliwie, przez co utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jeśli poszukujesz skutecznego wsparcia w walce z katarem siennym czy pokrzywką, sięgnij po tabletki na alergię bez recepty. W naszej ofercie zebraliśmy szeroki wybór preparatów o działaniu przeciwhistaminowym, które działają przez 6, 12 lub 24 godziny.

sizer

Lirra Gem 5 mg 7 tabl.

4,99 zł
sizer

Loratadyna Pylox 10 mg 10 tabl.

10,99 zł
sizer

Allegra 120 mg 10 tabl.

14,50 zł
sizer

Allertec WZF 10 mg 7 tabl.

7,80 zł
sizer

Amertil Bio 10 mg

7,99 zł
sizer

Pliva Calcium bezsmakowe 14 tabl. mus.

5,34 zł
sizer

Hitaxa Fast 10 tabl.

11,80 zł
sizer

Alergo Teva 5 mg 10 tabletek

7,90 zł
sizer

Allertec Wapno Plus 20 tabl.

10,20 zł
sizer

Zyrtec UCB 10 tabl.

11,40 zł
sizer

Claritine Allergy 10 mg 7 tabl.

14,49 zł
sizer

Boiron Coryzalia 40 tabl.

20,85 zł
sizer

Hitaxa Fast junior 10 tabl.

16,60 zł
sizer

Loratan pro 10 mg 10 kaps.

11,22 zł
sizer

Contrahist Allergy 5 mg 10 tabletek

10,59 zł
sizer

Zyx Bio 5 mg 7 tabl.

13,05 zł
sizer

Goldesin Alerstop 5 mg 10 tabletek

9,94 zł
sizer

Cetirizine Genoptim 10 mg 7 tabl.

9,99 zł
sizer

Cetip 10 mg 10 tabl.

8,88 zł
sizer

Alerzina 10 mg 10 tabl.

6,86 zł

Tabletki na alergię bez recepty w Aptece HIT

Polecamy dobre tabletki na alergię bez recepty, które stanowią alternatywę dla preparatów w formie syropów oraz kropli. Swoją skuteczność zawdzięczają obecności substancji czynnych o działaniu przeciwhistaminowym. Co to oznacza? Każdy z tych składników blokuje receptory H, dzięki czemu objawy alergii zostają zahamowane. Histamina jest hormonem i neuroprzekaźnikiem.

Tego typu preparaty można stosować do łagodzenia objawów alergii oraz uczulenia, w tym:

  • kataru siennego oraz podrażnionej śluzówki nosa,
  • zaczerwienionych, podrażnionych oczu,
  • kichania,
  • objawów skórnych, w tym podrażnień, wysypki, pokrzywki i zaczerwienienia.

Sprawdzone tabletki na alergię powinny znaleźć się w apteczne osób, które zmagają się z sezonowymi alergiami, np. na pyłki roślin. Dzięki temu w momencie pogorszenia samopoczucia można sięgnąć po preparat przeciwhistaminowy, który ułatwi funkcjonowanie w ciągu dnia oraz odpoczynek wieczorami.

Skuteczne tabletki na alergie skórne

Poszukujesz pomocy w łagodzeniu objawów alergii skórnych? Dokucza Ci podrażnienie lub pokrzywka? Sięgnij po dostępne w naszej ofercie tabletki na alergie skórne. Proponujemy produkty takich marek jak: Allertec, Claritine, Amertil, Contrahist oraz Zyrtec. W tej kategorii znajdziesz tabletki powlekane oraz przeznaczone do ssania, które rozpuszczają się w ustach. Tego typu preparaty polecane są w szczególności na najmłodszych oraz dorosłych, którzy mają trudności z połykaniem kapsułek.

Dostępne w naszej ofercie leki bez recepty tabletki na alergię zawierają takie substancje jak cetyryzyna, loratadyna, desloratadyna, lewocetyryzyna czy feksofenadyna. W momencie wystąpienia reakcji alergicznej (tzw. natychmiastowej) kluczową rolę odgrywa aktywacja receptora H1. Na skutek kontaktu z alergenem proces ten wywołuje wylew histaminy, co z kolei prowadzi do podrażnienia skóry, błony śluzowej jelit, bardzo często nosa, oskrzeli i płuc (skąd kaszel lub kichanie). Objawy uczulenia mogą mieć różne nasilenie, od pokrzywki na powierzchni skóry, poprzez problemy trawienne, katar sienny, problemy z prawidłowym oddychaniem (w tym astmę), a w skrajnych przypadkach nawet wstrząs anafilaktyczny. Zadaniem wymienionych składników jej blokowanie histaminy, co w efekcie pozwala ograniczyć dokuczliwe dolegliwości.

Tabletki na alergię w atrakcyjnych cenach

Skuteczne tabletki na alergię powinny znaleźć się na wyposażeniu domowej apteczki, szczególnie gdy sezonowe alergie są naszą rzeczywistością. Po preparaty o działaniu przeciwhistaminowym można sięgać na co dzień, a także podczas podróży. Pomogą np. w łagodzeniu efektów ukąszeń owadów, takich jak zaczerwieniona skóra czy pokrzywka.

W naszej ofercie zaopatrzysz się w skuteczne preparaty, które nie wywołują senności w czasie ich stosowania. Preparaty przeciwhistaminowe bardzo często mogą działać w taki sposób, że po ich zastosowaniu użytkownik odczuwa senność lub pogorszoną koncentrację. Każdy organizm jest nieco inny, co oznacza także możliwość wystąpienia różnorodnych reakcji – my proponujemy jednak leki nowej generacji, w przypadku których działania niepożądane występują znacznie rzadziej.

Sprawdź naszą ofertę i zaopatrz się w niezbędne preparaty, które ułatwią Ci codzienne funkcjonowanie z objawami alergii, bez obaw o efektywność czy aktywność w ciągu dnia.