Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Kolki i wzdęcia
Kolki i wzdęcia
Średnia ocena: 4.8 Na podstawie: 46 ocen
Postać
Działanie
Główne składniki
Problem
Część ciała
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Wyroby, suplementy, leki na kolki dla noworodków i niemowląt bez recepty

ednym z najczęściej występujących zaburzeń przewodu pokarmowego u małych dzieci jest kolka. Przypadłość ta bardzo niepokoi rodziców, zwłaszcza kiedy jej epizody regularnie się powtarzają. Definiuje się ją jako stan wzmożonego niepokoju oraz niedającego się utulić płaczu, w którego trakcie dziecko przyciąga nóżki do brzuszka. Problem kolek dotyczy około 10-40% niemowląt. Warto wiedzieć, że dolegliwość ta pojawia się zarówno u dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym, jak i piersią. Zazwyczaj przemija samoistnie po ukończeniu przez malucha szóstego miesiąca życia. Objawy towarzyszące temu zaburzeniu potrafią być jednak bardzo dokuczliwe, uniemożliwiając maluszkowi sen. W ich łagodzeniu dobrze sprawdzają się leki na kolki dla noworodka, które oferujemy w naszej aptece internetowej. Są to preparaty w postaci kropel do podawania doustnego, kapsułek typu twist-off oraz czopków, które obniżają napięcie powierzchniowe ścian pęcherzyków gazu znajdujących się w jelitach, wspomagając ich pękanie oraz usprawniając wydalanie gazów.

sizer

Espumisan krople doustne 100 mg/ml 30 ml

28,90 zł
sizer

Dicopeg Junior Free 100 g

34,99 zł
sizer

Delicol krople dla niemowląt 15 ml

26,99 zł
sizer

Espumisan krople doustne 40 mg/ml 30 ml

21,99 zł
sizer

Esputicon krople 5 g

23,19 zł
sizer

Heel Viburcol Compositum czopki 12 szt.

36,99 zł
sizer

Dicopeg Junior Free 14 saszetek

27,99 zł
sizer

Kolzym krople na kolkę niemowlęcą 15 ml

24,50 zł
sizer

Osłonka Balance krople 7,5 ml

42,69 zł
sizer

Heel Viburcol Compositum czopki 6 szt.

17,99 zł
sizer

Acolka od pierwszych dni życia 5 ml

30,92 zł
sizer

Bobotic 50 kaps. twist-off

20,22 zł
sizer

Colinox krople doustne 20 ml

25,93 zł
sizer

Infacol 50 ml

22,36 zł
sizer

Bobotic Forte krople doustne 30 ml

24,99 zł
sizer

Humana Benelife Acolic 30 ml

15,69 zł

Jakie są przyczyny kolki u niemowląt?

Zdaniem lekarzy pediatrów kolki u niemowląt stanowią zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego o niejasnej etiologii. Do ich powstawania może przyczynić się wiele różnego rodzaju czynników. Spośród nich wymienia się między innymi alergie pokarmowe, nietolerancję laktozy oraz zaburzenia w obrębie mikroflory jelitowej. Kolka u noworodka może też zostać wywołana przez łykanie zbyt dużych ilości powietrza podczas ssania piersi, nieprawidłową technikę pobierania pokarmu oraz niewłaściwe przestawienie. Przyczyną tej uciążliwej dolegliwości może być ponadto niedojrzałość jelit. Kolki u niemowląt najczęściej pojawiają się po ukończeniu przez dziecko trzeciego tygodnia życia. Przypadłość tę rozpoznaje się w sytuacji, kiedy niedający się utulić płacz trwa przynajmniej przez trzy godziny bez przerwy trzy razy w tygodniu.

Jak leczyć kolkę niemowlęcą?

Ze względu na dość różnorodne przyczyny kolka u noworodka może być leczona na różne sposoby. Najczęściej jednak do jej zwalczania wykorzystuje się leki dostępne bez recepty, które zmniejszają napięcie jelit będące powodem bólu oraz usprawniają wydalanie gazów. Znajdujące się w ich składzie substancje czynne skutecznie łagodzą takie objawy jak wzdęcia, niestrawność, odbijanie oraz uczucie pełności. Lek na kolki dla noworodka uzupełnia też florę bakteryjną jelit, umożliwiając szybsze namnażanie się dobroczynnych bakterii w przewodzie pokarmowym. Ponadto w zwalczaniu tego rodzaju dolegliwości pomocne mogą być tzw. metody pielęgnacyjne. Zalicza się do nich między innymi masaże brzuszka, kołysanie, noszenie, kontakt "skóra do skóry" oraz ciepłą kąpiel. W przypadku dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym dobre rezultaty przynosi też podawanie specjalnych preparatów pozbawionych laktozy. Matki karmiące piersią, które chcą zredukować napady kolek u dziecka, powinny natomiast zmodyfikować swoją dietę (unikanie mocnej herbaty, kawy, czekolady, mleka krowiego itp.).

Leki na kolki dla noworodka

W ofercie naszej apteki internetowej przygotowaliśmy starannie wyselekcjonowane leki na kolki u niemowląt, które mogą być bezpiecznie stosowane u dzieci już od pierwszych dni życia. Są to preparaty w postaci kropel doustnych, czopków oraz saszetek do sporządzania roztworów, które w naturalny sposób regulują prawidłowe funkcjonowanie jelit. W ich recepturach znajdują się między innymi takie substancje czynne jak bakterie kwasu mlekowego, koper włoski, werbena pospolita, rumianek czy mięta. Lek na kolki dla noworodka może też zawierać w swoim składzie simetykon, związek powierzchniowo czynny, który skutecznie przeciwdziała powstawaniu wzdęć. Poza tym, że zmniejsza napięcie ścian pęcherzyków gazu znajdujących się w jelitach i przyspiesza ich usuwanie, nie drażni przewodu pokarmowego oraz nie wpływa na motorykę. Leki zawierające simetykon mogą być stosowane u dzieci już od pierwszych tygodni życia, zwłaszcza w stanach przebiegających z nadmiernym gromadzeniem się gazów w układzie trawiennym.