Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Microlife ciśnieniomierze
Microlife ciśnieniomierze
Średnia ocena: 4.6 Na podstawie: 76 ocen

Ciśnieniniomierz Microlife

W tej kategorii czeka na Państwa szeroki wybór ciśnieniomierzy automatycznych naramiennych oraz nadgarstkowych renomowanej amerykańskiej firmy Microlife. Każdy produkt z naszej oferty to wysokiej klasy urządzenie pozwalajcie na szybki, precyzyjny pomiar ciśnienia z opcją zapamiętywania ostatnich wyników. Dostarczane przez Microlife ciśnieniomierze spełniają restrykcyjne normy, dzięki czemu ich regularne stosowanie pozwala kontrolować wysokość ciśnienia krwi i pulsu osobom zmagającym się z dolegliwościami układu krążenia.

sizer

Microlife BP A2 Basic ciśnieniomierz automatyczny naramienny

154,99 zł
sizer

Microlife BP A1 Basic ciśnieniomierz automatyczny naramienny

129,99 zł
sizer

Microlife Wyprawka Maluszka zestaw Laktator BC200 + Termometr NC400 + Inhalator NEB400

599,99 zł
sizer

Microlife BP A150 AFIB ciśnieniomierz automatyczny naramienny

195,49 zł
sizer

Microlife BP B6 Connect AFIB Ciśnieniomierz automatyczny

286,49 zł

Dlaczego regularny pomiar ciśnienia krwi jest taki ważny?

Nadciśnienie tętnicze to jedna z najpowszechniejszych i najniebezpieczniejszych chorób cywilizacyjnych naszych czasów. Początkowo nie daje ona żadnych poważnych objawów, co sprzyja bagatelizowaniu problemu przez pacjentów. Niestety, zaniedbania w kwestii profilaktyki mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Nieleczone nadciśnienie może bowiem stanowić bezpośrednią przyczynę udarów mózgu, zawałów serca, wylewów, cukrzycy oraz wielu innych, ciężkich chorób.

Jedynym sposobem na wykrycie nieprawidłowości jest regularnie wykonywany pomiar ciśnienia krwi i pulsu, który dzięki automatycznym ciśnieniomierzom Microlife, każdy z nas może wykonywać w domowym zaciszu. Ciśnieniomierz automatyczny to urządzenie proste w użyciu, a cała jego obsługa sprowadza się do założenia mankietu na ramię oraz wciśnięcia przycisku zasilania. Ciśnienie w mankiecie mierzone jest w pełni automatycznie, a rezultaty pomiaru ukazują się na czytelnym, dużym ekranie. Urządzenia, które oferujemy, mają wbudowaną pamięć, pozwalającą na zapisywanie 30 ostatnich pomiarów. Ich dodatkową zaletą jest zastosowanie systemów PAD – umożliwiającego wykrywanie arytmii serca oraz Gentle+, pozwalającego dopasować optymalne dla danej osoby ciśnienie w mankiecie.

Kto powinien wyposażyć się w automatyczny ciśnieniomierz Microlife?

Według statystyk opublikowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, liczba osób chorujących na nadciśnienie tętnicze w 2018 roku wynosiła w naszym kraju 9,9 mln. Oznacza to, że co trzeci dorosły Polak powinien leczyć się na tę groźną chorobę, kontrolując przy tym ciśnienie krwi i puls. Jednak regularny pomiar powinien być obowiązkiem każdego, komu troska o własne zdrowie nie jest obca. Z tego powodu, automatyczny ciśnieniomierz Microlife doskonale sprawdzi się w każdym domu. Dzięki jego automatycznej i prostej obsłudze sprzęt posłuży wszystkim domownikom, niezależnie od wieku, stanu zdrowia oraz umiejętności manualnych. Zaletą wykonywania częstych pomiarów jest również możliwość wczesnego wykrywania ewentualnych nieprawidłowości w pracy układu krążenia oraz samego serca. Wahania pulsu oraz właśnie odbiegające od normy poziomy ciśnienia tętniczego krwi stanowią pierwszy objaw wielu stanów i jednostek chorobowych, mogących rozwijać się w naszym organizmie bez innych, widocznych oznak.

Jak wybrać ciśnieniomierz automatyczny?

W sprzedaży dostępna jest bardzo bogata gama urządzeń umożliwiających regularne pomiary ciśnienia i pulsu. Część z nich – jak ciśnieniomierze Microlife – to urządzenia w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu ich obsługa nie wymaga doświadczenia, ani specjalistycznych umiejętności. Wśród tego rodzaju urządzeń możemy wyróżnić modele naramienne oraz nadgarstkowe. W pierwszym przypadku pomiar dokonywany jest z mankietu umieszczonego na przedramieniu, w drugim – z nadgarstka. Dla osób, które nie są w stanie samodzielnie prawidłowo obsłużyć urządzenia naramiennego, rozwiązanie to stanowi wygodną alternatywę, pozwalającą na wykonywanie codziennych, równie dokładnych pomiarów. Na co zwrócić uwagę, wybierając automatyczny ciśnieniomierz? Ważnymi aspektami będą m.in.:

  1. sposób zasilania urządzenia i ewentualnego ładowania baterii, 
  2. zgodność techniczna produktu z obowiązującymi normami i wymogami, 
  3. obwód mankietu, umożliwiający dokładny pomiar osobom o różnej budowie ciała, 
  4. duży, czytelny wyświetlacz, 
  5. funkcję zapisu i prezentacji ostatnich pomiarów, 
  6. dodatkowe funkcje (pomiar pulsu, wykrywanie arytmii, dostosowanie ciśnienia w mankiecie). 


Stawiając na automatyczne ciśnieniomierze Microlife, otrzymują Państwo pewność zakupu urządzeń spełniających wszystkie powyższe warunki. Oprócz bogatej funkcjonalności sprzęt posiada atest BHS (British Hypertension Society), co gwarantuje maksymalną dokładność pomiaru i pozwala na powszechną sprzedaż tego rodzaju urządzeń w aptekach na całym świecie.