Hemoroidy
Hemoroidy
Średnia ocena: 4.8 Na podstawie: 70 ocen
Postać
Działanie
Główne składniki
Problem
Część ciała
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Wyroby, kosmetyki, leki na hemoroidy bez recepty

W naszej aptece internetowej oferujemy szeroki wybór wyrobów medycznych, kosmetyków, a także leków bez recepty na hemoroidy. Są to preparaty, które łagodzą objawy towarzyszące chorobie hemoroidalnej, która jest jednym z najczęściej diagnozowanych schorzeń układu proktologicznego. Guzki krwawnicze, bo tak również określa się hemoroidy, mogą dawać o sobie znać na różny sposób. Przypadłość ta najczęściej objawia się jednak bólem, krwawieniem z okolic odbytu, swędzeniem, pieczeniem, a także uczuciem niecałkowitego wypróżnienia. Chociaż problem ten zazwyczaj dotyczy osób otyłych i z nadwagą, to coraz częściej zmagają się z nim także dzieci. Choroba hemoroidalna może mieć różne przyczyny. U najmłodszych w wielu przypadkach jest rezultatem diety ubogiej w błonnik. Substancja ta ma kluczowe znaczenie dla prawidłowej perystaltyki jelit, usprawniając trawienie i wspomagając funkcjonowanie układu pokarmowego. Błonnika należy szukać w świeżych owocach, warzywach, a także w pełnoziarnistych produktach zbożowych. W sytuacji, kiedy objawy są dość dokuczliwe, można sięgnąć po leki bez recepty na hemoroidy.

sizer
Diohespan Max 1000 mg 30 tabletek
33,90 zł
sizer
Diohespan Max 1000 mg 60 tabletek
42,90 zł
sizer
DIH Max Comfort 1000 mg 60 tabl.
59,43 zł
sizer
DIH Max Comfort 1000 mg 30 tabl.
19,79 zł
sizer
Diosminex max 30 tabl.
34,10 zł
sizer
Diosminex max 60 tabl.
34,98 zł
sizer
Proktosedon maść 15 g
30,66 zł
sizer
Diosminex 60 tabl.
29,90 zł
sizer
Dobenox Forte 30 tabl
22,94 zł
sizer
Aflavic 600 mg 30 tabl.
33,81 zł
sizer
Phlebodia 30 tabl.
31,39 zł
sizer
Galvenox Veno 30 kaps.
18,68 zł
sizer
Proktosedon czopki 12 szt.
43,26 zł
sizer
Proktosanol maść 40 g
13,12 zł
sizer
Criorectum Protect czopki 10 szt.
22,90 zł
sizer
Neo-Aesculan żel doodbytniczy 30 g
16,90 zł
sizer
Aesculan maść doodbytnicza 30 g
19,70 zł
sizer
Procto-Glyvenol 10 czopków
24,20 zł
sizer
Proktis-M czopki 10 szt.
27,82 zł
sizer
Criorectum Sztyft Krioterapeutyczny 1 szt.
52,49 zł
sizer
Procto-Glyvenol krem 30 g
20,20 zł
sizer
Procto-Glyvenol Complex 30 tabl.
24,90 zł
sizer
Hemocal 10 czopków
10,50 zł
sizer
Avenoc maść 30 g
21,00 zł
sizer
Procto-Hemolan czopki 10 szt.
23,09 zł
sizer
Proktis-M PLUS maść doodbytnicza 30 g
34,44 zł
sizer
Posterisan czopki 10 szt.
31,49 zł

Czopki na hemoroidy

Towarzyszący żylakom odbytu ból można skutecznie złagodzić, stosując czopki. Dlatego w tej kategorii naszej apteki internetowej oferujemy duży wybór preparatów w formie czopków przeznaczonych do miejscowego leczenia choroby hemoroidalnej w każdym stopniu zaawansowania. Mogą być one wykorzystywane również w uszkodzeniach błony śluzowej odbytnicy, pęknięciach, podrażnieniach itp. Tego rodzaju leki bez recepty na hemoroidy zawierają w swoim składzie związki o działaniu ściągającym, przeciwzapalnym oraz rozkurczowym, powodując ustąpienie dolegliwości bólowych na skutek znieczulającego działania benzokainy. W ofercie mamy także czopki o składzie ziołowym, które opracowano przy wykorzystaniu wyciągów pozyskanych z takich roślin jak jeżówka purpurowa, rumianek czy arnika górska. Osobom, które chcą zapobiegać nawrotom żylaków odbytu, możemy natomiast zaproponować preparaty przeznaczone do stosowania w profilaktyce choroby hemoroidalnej. Większość z nich może być bezpiecznie aplikowana u kobiet w okresie ciąży, karmienia piersią oraz u dzieci.

Maść na hemoroidy

W leczeniu żylaków odbytu mogących występować zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, dobrze sprawdzają się nie tylko czopki. Wśród szerokiej gamy leków bez recepty na hemoroidy w ofercie naszej apteki internetowej znajdują się również maści. Są to preparaty do stosowania doodbytniczego, które są wskazane do łagodzenia takich objawów jak ból, pieczenie oraz świąd odbytnicy. Ich aplikowanie może być ponadto pomocne w profilaktyce oraz we wszelkich sytuacjach, które mogą doprowadzić do podrażnienia lub przekrwienia okolic odbytu (zaparcia, biegunki, niewłaściwe odżywianie). W składzie oferowanych maści można znaleźć głównie naturalne składniki pochodzenia roślinnego takie jak ekstrakty z kwiatostanu kocanki, wyciąg z aloesu zwyczajnego, ekstrakt olejowy z kwiatostanu dziurawca czy wyciąg z kory kasztanowca. Znajdujące się w nich związki czynne nie tylko eliminują uciążliwe objawy towarzyszące chorobie hemoroidalnej, ale także wzmagają odporność na zakażenia i wzmacniają siły obronne poprzez pobudzenie układu immunologicznego.

Jakie są przyczyny hemoroidów u dzieci?

Żylaki odbytu są dokuczliwą dolegliwością, którą coraz częściej rozpoznaje się u dzieci. Guzki krwawnicze pojawiają się, kiedy dochodzi do wytworzenia krążenia obocznego na skutek podwyższonego ciśnienia wrotnego między żyłami odbytu. Przyczyn ich występowania u dzieci jest kilka. Przypadłość ta może pojawić się na skutej diety ubogiej w błonnik, który wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, stymuluje perystaltykę jelit, a także znacznie zmniejsza ryzyko rozwoju chorób związanych z systemem pokarmowym. Innym powodem pojawiania się choroby hemoroidalnej u dzieci są zaparcia stolca. Długotrwałe napinanie mięśni brzucha może doprowadzić do nadmiernego wytężenia układu żylnego w miednicy i okolicach odbytu. Pozostałe przyczyny tworzenia się guzków krwawniczych u najmłodszych to: wypadanie błony śluzowej odbytnicy, zaburzenia czynnościowe jelit oraz choroby nowotworowe jelita grubego. W zwalczaniu objawów choroby hemoroidalnej u dzieci mogą być stosowane leki bez recepty na hemoroidy, zwłaszcza te o ziołowych recepturach.

Jak rozpoznać hemoroidy u dzieci?

Choroba hemoroidalna może objawiać się na różne sposoby. Jej symptomy są uzależnione od wielu czynników, w tym między innymi od tego, czy mamy do czynienia z wewnętrznymi, czy z zewnętrznymi guzkami krwawniczymi. Żylaki wewnętrzne najczęściej powodują bezbolesne krwawienie z okolic odbytnicy, które można rozpoznać po charakterystycznej jasnoczerwonej barwie. Najczęściej obserwuje się je podczas wypróżniania lub zaraz po oddaniu stolca. Z kolei hemoroidy zewnętrzne mogą dawać o sobie silnym bólem, ustępującym zazwyczaj w ciągu dwóch-trzech dni. Po zagojeniu się zmiany można zauważyć na skórze tzw. miękką brodawkę, której potarcie często prowadzi do swędzenia i podrażnienia. Mocne krwawienie w chorobie hemoroidalnej pojawia się stosunkowo rzadko i nie jest na tyle intensywne, aby prowadziło do anemii czy innych poważnych kłopotów zdrowotnych. Bez względu na objawy, w zwalczaniu tej przypadłości dobre rezultaty przynoszą leki bez recepty na hemoroidy w postaci czopków oraz maści, które redukują świąd i ból, a także tworzą środowisko niesprzyjające rozwijaniu się chorobotwórczych mikroorganizmów.

Hemoroidy u dzieci – diagnoza

W większości przypadków chorobę hemoroidalną można rozpoznać po przeprowadzeniu badania przedmiotowego. Ocena wizualna pozwala na uwidocznienie guzków zewnętrznych lub takich, które zaczęły już wypadać poza odbytnicę. W niektórych sytuacjach lekarz decyduje o badaniu przez odbyt, które ma za zadanie wykluczenie guzów, polipów lub ropni. Warto wiedzieć, że z uwagi na podobieństwo niektórych objawów, schorzenie to dość często jest mylone z innymi chorobami, między innymi takimi jak szczeliny odbytu czy przetoki. O hemoroidach mówimy wyłącznie w sytuacji, kiedy dojdzie do nadmiernego rozciągnięcia żył i wypełnienia ich krwią, która nie może znaleźć ujścia.

Hemoroidy u dzieci – profilaktyka/ leczenie

W celu zlikwidowania guzków krwawniczych odbytu zazwyczaj nie trzeba stosować leczenia operacyjnego. Dobre efekty przynoszą bowiem leki bez recepty na hemoroidy, które mogą być stosowane u dzieci już od pierwszych lat życia. Są to nie tylko czopki doodbytnicze, ale także maści o działaniu ochronnym, które skutecznie i długotrwale zabezpieczają okolice odbytu przed czynnikami drażniącymi. Można je stosować w profilaktyce świądu, podrażnienia, pieczenia oraz odparzenia skóry. By przeciwdziałać występowaniu guzków krwawniczych, warto też przeciwdziałać zaparciom i biegunkom poprzez wprowadzenie do diety odpowiedniej ilości pokarmów bogatych w błonnik. Jadłospis powinien obfitować w produkty zbożowe, warzywa, owoce (kasze, ryż, pieczywo żytnie, płatki zbożowe itp.). Ponadto zaleca się skrócenie czasu spędzanego na usiłowaniu oddania stolca oraz unikanie podnoszenia ciężkich przedmiotów. W przypadku osób otyłych i zmagających się z nadwagą kluczowe znaczenie może też mieć zrzucenie zbędnych kilogramów.