Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Wzdęcia
Wzdęcia
Średnia ocena: 4.8 Na podstawie: 90 ocen
Postać
Działanie
Główne składniki
Problem
Część ciała
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Wzdęcia

Niekomfortowe wrażenie ucisku w brzuchu, wrażenie ciężkości po posiłku i wzdęcia to powszechne dolegliwości, które dotykają osób w różnym wieku. Można im przeciwdziałać np. poprzez zmianę nawyków żywieniowych, częstszą aktywność fizyczną czy odstawienie niektórych typów jedzenia. Zebraliśmy wybór preparatów i wyrobów medycznych zapobiegającym wzdęciom oraz wspomagających prawidłową przemianę materii. Dostępne bez recepty tabletki na wzdęcia są oparte o kompozycje naturalnych składników, które pomagają w eliminowaniu nadmiaru gazów jelitowych, dzięki czemu po posiłku nie trzeba obawiać się wzdęć czy dyskomfortu.

sizer

Debutir 60 kaps.

32,90 zł
sizer

Sylimarol Gastro 30 kapsułek

12,60 zł
sizer

Raphacholin C 30 tabl.

15,50 zł
sizer

Espumisan 100 kaps.

19,49 zł
sizer

Carbo medicinalis VP 300 mg węgiel aktywny 20 tabletek

17,20 zł
sizer

Krople żołądkowe 35 g

4,27 zł
sizer

Verdin complexx 30 tabl.

19,90 zł
sizer

Espumisan krople doustne 100 mg/ml 30 ml

28,90 zł
sizer

SimetiGast Forte 20 kaps.

14,49 zł
sizer

Ulgix Wzdęcia Max 30 kaps.

17,98 zł
sizer

Rumianek FIX 30 sasz.

5,06 zł
sizer

Espumisan 25 kaps.

6,99 zł
sizer

Espumisan MAX 20 kaps.

14,99 zł
sizer

Rumianek Apteo Natura 30 sasz.

8,50 zł
sizer

Krople żołądkowe forte 35 g

4,49 zł
sizer

Verdin complexx krople trawienne 40 ml

9,90 zł
sizer

Krople żołądkowe Aflofarm 35 g

4,90 zł
sizer

Herbatka na trawienie Apteo Natura 20 sasz.

5,61 zł
sizer

Węgiel Aktywowany 30 kapsułki COLFARM

7,20 zł
sizer

Espumisan Easy 14 sasz.

17,40 zł
sizer

Karczoch sok 1000 ml ekamedica

39,90 zł
sizer

Esputicon 50 mg 100 kaps.

20,79 zł
sizer

Ulgix Wzdęcia 100 kaps.

19,32 zł
sizer

Verdin fix 40 sasz.

14,90 zł
sizer

Krople miętowe 35 g

3,75 zł
sizer

Mięta liść 30 sasz.

5,04 zł
sizer

Rumianek fix Tylko natura 30 saszetek po 1,5 g

5,24 zł
sizer

Gastrosan FIX 20 sasz.

7,99 zł
sizer

Ulgix Wzdęcia Max 15 kaps.

11,66 zł
sizer

Osłonka Gastro 20 sasz.

32,29 zł
sizer

Owoc Kopru Włoskiego 50 g Flos

3,59 zł
sizer

Karczoch sok 500 ml ekamedica

27,50 zł

Leki na wzdęcia i gazy w Aptece HIT


Polecamy suplementy diety oraz leki na wzdęcia i gazy, które pomogą wyeliminować problem odczuwania dyskomfortu po posiłku. Czynniki takie jak niewłaściwa dieta, życie w ciągłym pośpiechu oraz zbyt szybkie spożywanie posiłków stanowią najczęstszą przyczynę występowania wzdęć, kolek oraz gromadzenia się gazów w jelitach. Spiesząc się podczas jedzenia, może zdarzyć się, że będziemy połykać wraz z kolejnymi kęsami powietrze, które następnie będzie powodowało ucisk i dyskomfort w jelitach. Wzdęcia mogą być także powiązane z kolkami – szczególnie dokuczliwymi u małych dzieci.

Dla skutecznej walki z podobnymi dolegliwościami polecamy leki na wzdęcia oraz selekcję suplementów diety, które pomogą w eliminowaniu oraz łagodzeniu wzdęć, a także wpłyną korzystnie na komfort trawienny po posiłku. Jeśli zależy Ci na preparacie o prostym składzie, postaw na ziołowy lek na wzdęcia oparty o ekstrakty roślinne, m.in. z:

 • kopru włoskiego, 
 • mięty,
 • karczocha,
 • rumianku, 
 • korzenia prawoślazu, 
 • imbiru.

Polecamy także wybór ziołowych herbat i ziół do zaparzania, które można popijać bezpośrednio po posiłku lub w momencie wystąpienia dyskomfortu trawiennego.

Tabletki na wzdęcia – zwalczaj uciążliwy problem


Wzdęcia stanowią problem bardzo powszechny, ale niemniej wywołujący także zażenowanie i dyskomfort. Gromadzenie się gazów w przewodzie pokarmowym zdarza się u osób w każdym wieku, nie tylko u starszych, ale także u najmłodszych dzieci, nastolatków i dorosłych. Mogą być także powiązane z zespołem jelita drażliwego, który skutkuje nie tylko występowaniem wzdęć, ale także bólem brzucha. Przyczyną mogą być także problemy z prawidłowym funkcjonowaniem jelit i ich perystaltyką (czyli ruchami robaczkowymi). Do wzdęć może dochodzić także wówczas gdy układ trawienny nie wytwarza dostatecznej ilości enzymów trawiennych lub w grę wchodzą nietolerancje pokarmowe (np. laktozy lub glutenu).

Przewlekły problem z nawracającymi wzdęciami może być symptomem poważniejszych dolegliwości, co warto skonsultować z lekarzem. Doraźnie ulgę mogą przynieść tabletki na wzdęcia lub ziołowe preparaty do picia, które pomogą w pobudzeniu produkcji soków trawiennych i pracy jelit. Naturalne preparaty zapewniają szybką ulgę i umożliwiają poczuć się komfortowo po posiłku.

Skuteczny lek na wzdęcia? Postaw na ruch i zdrową dietę


Nawet najbardziej skuteczny lek na wzdęcia może zawieść, jeśli prowadzony tryb życia oraz typ diety będą zwiększać ryzyko wystąpienia dyskomfortu trawiennego. Poza stosowaniem suplementów diety i ziołowych herbatek, warto także zatroszczyć się o:

 • odpowiednią ilość ruchu w ciągu dnia – aktywność fizyczna umożliwia rozluźnić pospinane mięśnie, a szczególnie po większym posiłku, wspomaga prawidłowy metabolizm,
 • powolne jedzenie, małymi kęsami – warto unikać pośpiechu i znaleźć w ciągu dnia przynajmniej kwadrans na spokojne zjedzenie posiłku. Mniejsze kęsy to mniej połykanego w czasie jedzenia powietrza, które mogłoby gromadzić się w jelitach,
 • nie popijanie napojów podczas posiłku – najlepiej unikać picia w trakcie jedzenia, szczególnie napojów gazowanych,
 • dietę bogatą w błonnik – większy udział błonnika w diecie pomoże wspierać prawidłową pracę jelit oraz usuwanie z nich złogów,
 • ograniczenie cukru i tłuszczu – produkty bogate w cukier i tłuszcz są ciężkostrawne, więc mogą dodatkowo obciążać układ trawienny, prowadząc do powstania wzdęć.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziesz skuteczne preparaty i wyroby dedykowane minimalizowaniu problemu wzdęć oraz dyskomfortu trawiennego.