Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Skurcze
Skurcze
Średnia ocena: 4.4 Na podstawie: 48 ocen

Leki na skurcze bez recepty

Bolesne skurcze mięśni mogą utrudniać funkcjonowanie na co dzień, a także zakłócać odpoczynek w ciągu nocy. Najczęściej pojawiają się niespodziewanie, atakując nogi, zwłaszcza mięśnie łydek, a także stopy. Tych dolegliwości nie warto jednak lekceważyć. regularnie występujące skurcze mogą stanowić objaw innych dolegliwości, jak np. niedoboru składników mineralnych, odwodnienia czy miażdżycy. Sięgnij zatem po suplementy diety na skurcze mięśni, które dostarczą do organizmu niezbędnych mu składników oraz pomogą skutecznie wyeliminować problem nawracających skurczów nóg i innych mięśni. 

sizer

Aspargin 50 tabl.

7,99 zł
sizer

Aspargin 75 tabl.

11,99 zł
sizer

Asparaginian Magnezu Potasu 100 tabl.

8,99 zł
sizer

Asparaginian Extra 50 tabl.

7,49 zł
sizer

Magnez Skurcz Polski lek 50 tabl.

12,19 zł
sizer

Aescin żel 40 g

23,98 zł
sizer

NeoMag Skurcz 50 tabl.

17,99 zł
sizer

Doppelherz Aktiv Na skurcze 30 tabl.

12,49 zł
sizer

Zdrovit skurcz 50 tabl.

12,58 zł
sizer

TactiMag na skurcze 80 tabl. magnez

17,50 zł
sizer

Magleq B6 Skurcz 45 tabletek

16,74 zł
sizer

Doppelherz Aktiv Na stawy max 30 tabl.

34,13 zł
sizer

Difortan żel 100 mg 100 ml

33,59 zł
sizer

Plusssz 100% Skurcz Complex 20 tabl. mus.

13,49 zł
sizer

Zdrovit Skurcz RAPID 20 sasz.

14,87 zł
sizer

OLIMP Chela-Mag B6 Skurcz 60 kaps.

34,72 zł
sizer

Difortan żel 100 mg 50 g

22,36 zł
sizer

Magne-B6 skurcz 30 tabl.

17,99 zł
sizer

Cardiomin B6 60 tabl.

35,95 zł

Skuteczny lek na silne skurcze nóg w Aptece HIT

Suplementy diety, preparaty i leki na silne skurcze nóg dostępne są pod postacią łatwych do połknięcia tabletek i kapsułek, ale także dedykowanych do rozpuszczenia w wodzie proszków. W naszej ofercie zebraliśmy szeroki wybór tego typu środków, po które warto sięgnąć wówczas gdy nawracające skurcze stają się coraz częstsze. 

Przyczyną występowania skurczów mogą być: 

  • problemy z funkcjonowaniem układu nerwowego, 
  • problemy z funkcjonowaniem układu krążenia, 
  • niedobory witamin z grupy B (B1, B5 oraz B6) lub witaminy E, 
  • niedobory elektrolitów (czyli potasu, magnezu, sodu, wapnia).

Najskuteczniejszy lek na skurcze mięśni to przede wszystkim suplementy, które pomogą uporać się z niedoborami niezbędnych dla organizmu substancji, witamin i elektrolitów. W ofercie Apteki HIT znajdziesz je w formie kompleksów tych składników, dostępnych w formie musujących kapsułek i proszku do przygotowania napoju. Oferujemy preparaty zawierające kompleksy takich składników jak magnez, witamina B6 oraz potas.

Skąd się biorą skurcze? Preparaty na skurcze mięśni

Skurcze mięśni powstają w wyniku wystąpienia nagłych impulsów nerwowych, które nakazują sprawiają, że tkanka się napina. Zwykle wiąże się to z dyskomfortem, a nawet bólem, gdyż napięty mięsień nie może być samoistnie rozluźniony. Niedobór w organizmie składników takich jak magnez, potas czy sód może prowadzić do częstego i samoistnego wysyłania do mięśni tego typu sygnałów, gdyż dochodzi do zaburzeń przekazywania impulsów w układzie nerwowym. Inną przyczyną występowania uciążliwych skurczów może okazać się niedobór wapnia w organizmie. 

Po preparaty na skurcze mięśni powinni sięgać przede wszystkim sportowcy i osoby aktywne fizycznie. W efekcie intensywnej pracy fizycznej organizm może się odwodnić lub też, mogą zostać wypłukane z niego cenne składniki mineralne (elektrolity). Polecamy preparaty przeciwko skurczom, które pomagają uzupełniać niezbędne składniki mineralne.

Problemu nawracających skurczów nie można lekceważyć. Tego typu dolegliwości mogą wskazywać na problemy z funkcjonowaniem układu krążenia, a konkretnie na miażdżycę lub żylaki. Są to przypadłości wynikające ze zwężania się światła naczyń krwionośnych. Co to oznacza? Niedokrwienie lub niedotlenienie mięśni, czyli znacznie ich osłabienie i brak właściwego odżywienia. Przy podejrzeniu tego typu stanów warto niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, który zaleci terapią oraz przepisze odpowiedni lek na skurcze nóg.

Co warto stosować na skurcze nóg

Jeśli problem ze skurczami ma swoją przyczynę w niedoborach witamin lub składników mineralnych, warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad zmianą swoich przyzwyczajeń żywieniowych. Konieczna będzie kontrola prawidłowego poziomu nawodnienia. Na skurcze nóg warto stosować odpowiednią suplementację, najlepiej zaleconą przez lekarza prowadzącego. Dzięki temu można mieć pewność, że równowaga elektrolitowa organizmu nie zostanie zaburzona, a układ nerwowy będzie wspierany przez niezbędne mu substancje.

Jako uzupełnienie suplementacji, warto także punktowo na skórę stosować specjalne żele, które pomogą uśmierzyć ból. To preparaty, które pomagają zwalczyć uczucie ciężkości nóg, a także wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, dzięki czemu mięśnie są odpowiednio dotlenione i nie męczą się w ciągu dnia. Dla osób mających stojącą lub siedzącą pracę ważne będzie także zwiększenie poziomu regularnej aktywności fizycznej.