Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Osteoporoza
Osteoporoza
Średnia ocena: 4.5 Na podstawie: 44 ocen

Wyroby, suplementy, leki na osteoporozę bez recepty

Osteoporoza jest schorzeniem objawiającym się m.in. bólem i rosnącymi trudnościami w poruszaniu się. Objawia się ona postępującym ubytkiem masy kostnej, co oznacza, że szkielet staje się osłabiony, bardziej podatny na uszkodzenia, takie jak urazy czy złamania. najbardziej narażone na wystąpienie osteoporozy są dojrzałe kobiety, po przejściu menopauzy. W naszej ofercie przygotowaliśmy wybór preparatów takich jak wyroby medyczne oraz leki na osteoporozę, dostępne bez recepty.

sizer

Vigalex Forte 2000 IU 60 tabletek

22,90 zł
sizer

Vigantol 20 000 j.m./ml krople 10 ml

20,90 zł
sizer

Vigalex Forte 2000 IU 120 tabletek

41,56 zł
sizer

Vigantoletten Max 2000 j.m. 120 kapsułek

43,29 zł
sizer

Calperos 1000 mg 100 kapsułek

54,99 zł
sizer

CalciNeff wapń 120 tabl.

39,90 zł
sizer

Calcium 300 mg z wit. C (pomarańcza) 20 tabl. musujących Apteo

4,49 zł
sizer

Vigalex Bio 1000 IU 90 tabl.

24,36 zł
sizer

OLIMP Gold Omega 3 D3+K2 30 kaps.

36,90 zł
sizer

Vitrum D3 Forte 120 kaps.

34,99 zł
sizer

Vitrum Calcium 1250 + Vit D3 60 tabl.

29,90 zł
sizer

Molekin Osteo 60 tabl.

24,99 zł
sizer

Calperos DUO 60 tabl.

29,98 zł
sizer

Calcium w folii 12 tabl. musujących Apteo

3,90 zł
sizer

Kinon 30 tabl.

38,99 zł
sizer

Calperos 500 mg 200 kapsułek

66,90 zł
sizer

Calcium Hasco truskawkowe 150 ml

11,80 zł
sizer

Calcynovit 1250+D3 60 tabl. powl.

25,84 zł
sizer

Calperos 1000 mg 30 kapsułek

24,50 zł
sizer

Vitrum D3 Forte 60 kaps.

22,49 zł
sizer

OLIMP Gold-Vit K2 Plus 30 kaps.

29,10 zł
sizer

Calcium Hasco Allergy 150 ml

12,36 zł
sizer

Calcium Hasco bananowe 150 ml

11,12 zł
sizer

Kinon D3 30 tabl.

25,99 zł
sizer

Calsin Osteo 2000 60 tabl.

21,49 zł
sizer

Kinon 200 30 tabl.

43,99 zł
sizer

Molekin D3 + K2 + MgB6 60 tabl.

28,90 zł
sizer

Calcenato 60 tabl.

24,99 zł
sizer

ApoD3 + K2 30 kaps.

14,99 zł
sizer

Molekin D3 2000 j.m. 60 tabl.

15,99 zł
sizer

Calcium Hasco malinowe 150 ml

11,80 zł
sizer

Vigantoletten Max 2000 j.m. 60 kapsułek

25,07 zł

Co brać na osteoporozę? Konieczna okaże się przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta, a także sięgnięcie po suplementy diety, zawierające w sobie składniki takie jak wapń, witaminę D czy witaminy z grupy B, stanowiące substancje niezwykle istotne dla zachowania zdrowia całego układu kostnego. Jak mówi stare porzekadło: lepiej zapobiegać, niż leczyć. Podobnie i w tym przypadku, podstawą okaże się odpowiednia profilaktyka. 

Suplementy i leki na osteoporozę bez recepty w ofercie Apteki HIT

Walka z postępującym ubytkiem masy kostnej będzie znacznie prostsza z pomocą specjalistycznych preparatów. W internetowej Aptece HIT zebraliśmy różnorodne leki i suplementy na osteoporozę, które można zakupić bez recepty. W ofercie dostępne są specyfiki na bazie wapnia oraz witaminy D, które stanowią bardzo dobrą profilaktykę tej groźnej przypadłości. Produkty farmaceutyczne z tej kategorii skierowane są do osób z grupy ryzyka, przede wszystkim kobiet wchodzących w okres menopauzy, a także seniorów.

W ofercie proponujemy wyroby medyczne i leki na osteoporozę pochodzące od sprawdzonych producentów, takich jak Solinea, Salvum, Teva, Sandoz czy Valentis. W większości z nich zastosowano połączenie wapnia i witaminy D, które jest doskonałą receptą na wzbogacenie tkanki kostnej o niezbędne minerały. Międzynarodowa Fundacja Osteoporozy zaleca osobom w wieku 60+ codzienne przyjmowanie obu związków w celu wzmocnienia kości. Mamy także suplementy, które warto stosować przy zwiększonych dawkach witaminy D3.

Zebrane w asortymencie naszej apteki suplementy przeznaczone są do codziennego stosowania. Aby zwiększyć wchłanialność substancji zawartych w lekach, najlepiej stosować je razem z posiłkiem. Poszczególne preparaty, oprócz witaminy D oraz wapnia, zostały wzbogacone także w inne substancje aktywne, takie jak m.in. witaminy z grupy B oraz kwas foliowy. Sprawdzą się nie tylko w profilaktyce osteoporozy, ale też w celu uzupełnienia codziennej diety o niezbędne dla zdrowia składniki odżywcze.

W katalogu Apteki HIT można znaleźć powlekane tabletki na osteoporozę, które są bezpieczne dla wątroby i dostępne bez recepty. Nasza oferta obejmuje również suplementy w formie smacznego toniku, które dodatkowo wzbogacono o magnez, cynk oraz naturalne ekstrakty roślinne. Na szczególną uwagę zasługuje też ziemia okrzemkowa, którą można rozpuścić w wodzie przed spożyciem. Produkt przynosi ulgę w bólach stawów i kręgosłupa, a także pozwala zatrzymać postęp osteoporozy.

Dobry lek na osteoporozę? Składniki wzmacniające kości

Co powinien zawierać w sobie dobry lek na osteoporozę? Przy leczeniu osteoporozy stosuje się takie składniki, jak m.in.: 

wapń – czyli jeden z głównych budulców kości oraz zębów, decydując o gęstości tkanki kostnej oraz twardości szkliwa zębów. W przypadku wystąpienia w organizmie niedoboru wapnia, jest on pobierany z kości, co może prowadzić do rozwoju stanów chorobowych, takich jak np. osteoporoza, 

 • witamina D – która obok witaminy K jest niezbędna do prawidłowego zainicjowania procesów mineralizacji, procesów wzrostowych oraz wzmacniania kości, w związku z czym powinna być dostarczana w odpowiedniej ilości zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym i w podeszłym wieku,
 • fluorki – czyli pochodne fluoru, który razem z wapniem stanowią aż 90% masy tkanki kostnej,
 • peptydy, takie jak np. kalcytonina – peptydy są substancjami budującymi kości, a także większość innych tkanek w organizmie człowieka, co oznacza że dostarczenie ich w odpowiedniej ilości przeciwdziała osłabieniu struktury kośćca, 
 • bisfosfoniany – czyli leki chroniące przed utratą składników mineralnych ze struktury kości.

Przy leczeniu osteoporozy stosuje się także substancje takie jak raloksyfen, którego zadaniem jest regulowanie wydzielania estrogenu w organizmie. Wymienione substancje wykorzystywane są jako element terapii, ale część z nich jest obecna w mniejszych stężeniach także w suplementach diety i wyrobach medycznych dostępnych bez recepty. 

Dla prawidłowego funkcjonowania układu kostnego niezbędne jest także zaspokojenie zapotrzebowania na witaminy z grupy B, a także substancje takie jak kwas foliowy, co szczególnie istotne w przypadku rozwoju organizmu na etapie życia płodowego. 

Osteoporoza i przyczyny jej wystąpienia

Osteoporoza jest schorzeniem, które może występować miejscowo, choć zwykle obserwuje się jej rozwój w różnych obszarach ciała. Mniej powszechna odmiana tej dolegliwości, czyli tzw. osteoporoza wtórna może mieć różne podłoże. O prawdopodobieństwie wystąpienia osteoporozy decydują różnorodne czynniki, jak np. uwarunkowanie genetyczne. Do osłabienia struktury kości przyczynić może się także:

 • niewłaściwa dieta (uboga w białko oraz produkty zawierające wapń),
 • nadużywanie alkoholu i palenie papierosów (szczególnie w młodym wieku), 
 • choroby przewlekłe, jak cukrzyca, kamica nerkowa, niedoczynność przysadki czy reumatoidalne zapalenie stawów, niedowaga,
 • niedobory witaminy D,
 • przyjmowanie niektórych typów leków, 
 • zmiany osteoporotyczne, wywołane przez różne czynniki, 
 • zmiany hormonalne, jak np. niedobór testosteronu u mężczyzn w podeszłym wieku.

Najpowszechniejszym typem osteoporozy jest jednak tzw. osteoporoza pierwotna, w obrębie której występuje osteoporoza pomenopauzalna związana z niedoborem estrogenów, co w rezultacie powoduje znaczny ubytek masy kostnej. Przypadłość ta może mieć groźne konsekwencje zdrowotne, przede wszystkim jest przyczyną złamań w obrębie kości, które w przypadku starszych osób mogą się już nie zrosnąć. Dzięki dobrze zbilansowanej diecie wspartej specjalistycznymi suplementami można oddalić ryzyko pojawienia się choroby. Innymi przyczynami jest także zaawansowany wiek lub zdiagnozowana mukowiscydoza. 

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w suplementy diety i leki na osteoporozę, zapoznaj się z naszą ofertą. W przypadku zaostrzenia się takich objawów, przewlekłego bólu kręgosłupa, bólu głowy czy karku, częstych dolegliwości bólowych brzucha, bólu podczas kaszlu, warto zasięgnąć porady lekarza, który zaleci odpowiednią diagnostykę oraz leczenie.