Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Osłonki i maści na brodawki
Osłonki i maści na brodawki
Średnia ocena: 4.6 Na podstawie: 76 ocen
Działanie
Część ciała
Akcesoria
Sposób aplikacji
Wiek

Osłonki i maści na podrażnione brodawki

W naszej ofercie mamy specjalistyczne preparaty, które warto stosować w przypadku podrażnionych brodawek sutkowych. Asortyment obejmuje skuteczne maści o działaniu łagodzącym, które polecane są kobietom karmiącym piersią. Specyfiki przyniosą ulgę uszkodzonej powierzchni skóry, a także znacznie przyspieszą jej regenerację. W katalogu mamy także specjalne osłonki silikonowe, które warto nakładać na brodawki w momencie karmienia dziecka. Sprawdzą się również wtedy, gdy sutki zostały już poranione - proces gojenia będzie o wiele mniej bolesny.

sizer

Maltan maść 0,3 g/g 40 ml

19,80 zł
sizer

Avent osłonki laktacyjne silikonowe normalne 2 szt

33,00 zł
sizer

Medela PureLan 100 maść na brodawki piersiowe 37 g

40,40 zł
sizer

Avent osłonki laktacyjne silikonowe małe 2 szt

33,00 zł
sizer

Pharmaceris M 100. LANOLIN Łagodząca maść na brodawki piersiowe 25 g

31,29 zł
sizer

Medela PureLan 100 Maść na brodawki piersiowe 7 g

19,89 zł

Karmienie piersią to ważny moment w życiu matki i dziecka, jednak na początku może powodować nieprzyjemne zmiany w okolicach sutków kobiety. Niemowlak w momencie pobierania pokarmu może podrażniać jej skórę, co prowadzi do dokuczliwych otarć. U niektórych pań ból bywa na tyle dokuczliwy, że może zniechęcić do takiej formy karmienia dziecka. W takich sytuacjach zalecane jest stosowanie specjalnych osłonek, które można znaleźć w asortymencie naszej apteki online. Nałożone na piersi dokładnie zakrywają okolicę brodawek, dzięki czemu nie zostaną one podrażnione ząbkami malucha. Zostały wykonane z niezwykle cienkiego silikonu, który nie ma smaku i zapachu i jest całkowicie bezpieczny dla dziecka. Osłonki oferujemy w dwóch rozmiarach, dlatego łatwiej dostosować zakup do średnicy sutków. 

W walce z nieprzyjemnym podrażnieniem brodawek doskonale sprawdzają się maści, które także są w ofercie. Preparaty zostały stworzone na bazie lanoliny, która jest całkowicie bezpieczna zarówno dla mamy, jak i jej dziecka. Dzięki temu składnikowi krem dokładnie nawilża i natłuszcza skórę, dobrze ją uelastyczniając i przyspieszając proces regeneracji uszkodzonej warstwy. Maść należy rozprowadzić dokładnie po całej powierzchni brodawek i okolicy i pozostawić do naturalnego wchłonięcia, nie trzeba jej zmywać przed następnym karmieniem. Preparat może być też stosowany na innych partiach skóry, zwłaszcza tej podrażnionej, spękanej i zaczerwienionej.