Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Chrypka i ból gardła
Chrypka i ból gardła
Średnia ocena: 4.6 Na podstawie: 70 ocen
Postać
Problem
Część ciała

Chrypka i ból gardła

Za pojawieniem się chrypki i bólu gardła może stać wiele przyczyn. Kojarzymy je często z sezonem grypowo-przeziębieniowym, ale potrafią zaskoczyć znienacka w środku lata, szczególnie gdy często przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach i pojazdach. Poza infekcjami chrypka i ból gardła mogą być spowodowane, przesuszonym powietrzem oraz nadmiernym obciążeniem krtani strun głosowych. Szczególnie narażone na problemy wynikające z przeciążenia są osoby pracujące na co dzień głosem. W przypadku przedłużających się problemów z chrypką i bólem gardła, koniecznie skontaktuj się z lekarzem specjalistą otolaryngologii.

sizer

Thonsilan syrop 120 ml

28,00 zł
sizer

Orofar Max 30 pastylek

25,90 zł
sizer

Tantum Verde areozol do gardła 30 ml

22,49 zł
sizer

Syrop prawoślazowy 125 g

6,99 zł
sizer

Strepsils z miodem i cytryną 36 pastylki do ssania

23,99 zł
sizer

Tretussin Med syrop o smaku czarnej porzeczki 250 ml

29,99 zł
sizer

Chlorchinaldin VP 40 tabletek

19,90 zł
sizer

Amolowe pastylki na gardło 16 past.

14,60 zł
sizer

Herbitussin Kaszel i Gardło 12 pastylek do ssania

12,20 zł
sizer

Uniben aerozol do stosowania w jamie ustnej 30 ml

11,98 zł
sizer

Argol Essenza Balsamica Płyn 100 ml

18,99 zł
sizer

Amolowe pastylki na gardło z miodem i witaminą 16past.

13,99 zł
sizer

GOLDisept spray 25 ml

16,76 zł
sizer

Tymianek i Podbiał Plus 24 pastylki

16,90 zł
sizer

Fiorda o smaku porzeczkowym 30 pastylek do ssania

17,89 zł
sizer

Prenalen Gardło z maliną i propolisem 16 pastylek do ssania

15,29 zł
sizer

Polopiryna Complex 8 sasz.

14,50 zł
sizer

Stodal syrop 200 ml

18,18 zł
sizer

Strepsils Intensive 24 tabletki do ssania

28,90 zł
sizer

Natur-sept Med Gardło Lizaki o smaku wiśniowym 6 szt

8,88 zł
sizer

Halset 24 tabletki do ssania

15,90 zł
sizer

Cholinex 24 pastylki do ssania

18,99 zł
sizer

Cholinex 32 pastylki do ssania

21,99 zł
sizer

Tabletki Emskie z Wadowic o smaku pomarańczowym 12 tabl.

11,90 zł
sizer

Głos Apteo 16 pastylek do ssania

9,90 zł
sizer

Strepsils z miodem i cytryną 24 pastylki do ssania

18,99 zł
sizer

Fiorda Junior o smaku malinowym 15 pastylek do ssania

12,09 zł
sizer

Gardimax Tymianek z podbiałem + 20 ziół 24 pastylek do ssania

13,47 zł
sizer

Zabłocka mgiełka solankowa jodowo-bromowa 950 ml

15,37 zł
sizer

GeloVox tabletki do ssania na gardło porzeczkowo-mentolowe 20 sztuk

39,92 zł
sizer

Gardło propolis z dziką różą Apteo 16 pastylek do ssania

8,98 zł
sizer

Strepsils Pomarańczowy z Vit.C 24 pastylki do ssania

21,50 zł

Przyczyny chrypki i bólu gardła

Najczęściej jest to wynik infekcji bakteriologicznej lub wirusowej. Może to być zapalenie gardła, zapalenie krtani, angina, zapalenie oskrzeli oraz grypa, a nawet covid 19. Do zniwelowania objawów dostępnych jest wiele preparatów w tabletkach do ssania i syropach. Jednak leki osłabiające dokuczliwe dolegliwości związane z chrypką i bólem gardła, nie leczą przyczyn dyskomfortu, dlatego upewnij się co jest jego przyczyną. Chrypka i ból gardła może być objawem poważnych chorób takich jak refluks przełykowo-żołądkowy, niedoczynność tarczycy, nowotwór krtani lub gardła oraz wiele alergii i uczuleń.

Kiedy sięgać po coś na chrypke?

Jeżeli chrypka trwa 3-4 tygodnie jest to powód do kontaktu z lekarzem specjalistą otolaryngologii. Nie ma jednak powodów do paniki, warto mieć pod ręka leki niwelujące uciążliwe dolegliwości i równolegle obserwować się pod względem innych objawów. Osoby pracujące głosem powinny stosować leki na chrypkę i ból gardła profilaktycznie. Trzeba również pamiętać że osoby palące tytoń, same narażają się na dolegliwości gardła i górnych dróg oddechowych wynikające z narażenia organów na szkodliwy dym. Zerwanie z nałogiem palenia powinno być pierwszym krokiem, jeżeli narażasz swoje swoje gardło na kontakt z dymem.

Lek na chrypke - Jaki wybrać i dlaczego??

Zaleca się stosowanie leków nawilżających oraz przeciwdrobnoustrojowych, jednak kluczowe w procesie leczenia jest wyeliminowanie przyczyny. Dlatego często kuracji OBJAWOWEJ towarzyszą leki przeciwzapalne lub antywirusowe. W ofercie apteki internetowej Hit dostępna jest szeroka gama produktów dostępnych bez recepty oraz wyłącznie po przepisaniu przez lekarza specjalistę. W naszym sklepie internetowym znajdziesz preparaty w sprayu, syropie i tabletkach. 

Tabletki na chrypkę bez recepty

Skuteczne okażą się tabletki zawierające siemię lniane, porost islandzki i miód pszczeli. Firmy farmaceutyczny wykorzystują tu mądrość zgromadzaną przez pokolenia, wzbogaconą przez współczesną naukę jeśli chodzi o kwestię dawkowania oraz wchłaniania. W większości są to produkty przeznaczone do ssania Współczesna nauka idzie tu ręka w rękę z mądrościami ludowymi i ziołolecznictwem. Wszystkie najbardziej skuteczne środki przeciwko chrypce i bólowi gardła znajdziesz w ofercie apteki internetowej Hit.

Syropy na ból gardła i chrypę

Najpopularniejszym syropem pomagającym w dolegliwościach górnych dróg oddechowych,  jest syrop prawoślazowy, jest on dostępny bez recepty w ofercie apteki internetowej Hit.

Spray na chrypkę

Popularne leki dostępne w postaci sprayu, w większości zawierają wyciąg z prawoślazu leczniczego oraz porostu islandzkiego. Zaletą tego sposobu aplikacji leku, jest dostarczanie substancji bezpośrednio w miejsce dolegliwości. 

Apteczka domowa a leki na chrypke

Warto zaopatrzyć się profilaktycznie w popularne preparaty do ssania i spraye pomagające uporać się z chrypką i bólem gardła. Ich szeroka i atrakcyjna cenowo ofertę znajdziesz w aptekach internetowych Hit. Ignorowanie objawów gdy się pojawią, prowadzi do ich nasilenia, dlatego reaguj bez zbędnej zwłoki. Przydatne mogą również okazać się inhalacje, w celu ich przygotowania zaopatrz się w odpowiedni roztwór do rozpuszczenia, pojemne naczynie i tkaninę do przykrycia głowy, tak aby wdychać parę z rozpuszczonym proszkiem.