Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Fresubin Diben
Fresubin Diben
Średnia ocena: 4.4 Na podstawie: 84 ocen

Fresubin diben

Osoby zmagające się z cukrzycą czy hiperglikemią stresową muszą zwracać szczególną uwagę na swoją dietę. Insulinooporność czy nietolerancja glukozy również stanowią przyczynę wprowadzenia zmian w sposobie odżywiania. Dobrym uzupełnieniem menu jest odżywka medyczna specjalnego przeznaczenia dla cukrzyków Fresubin Diben. Dieta pacjenta cukrzycowego powinna być skonsultowana z lekarzem, jednak podstawą jest bazowanie na niskim indeksie glikemicznym. Wartościowe białko, węglowodany złożone, duża ilość naturalnego błonnika oraz jednonienasycone kwasy tłuszczowe MUFA to podstawa zbilansowanego i zapewniającego energię jadłospisu.

sizer

Fresubin Diben Drink o smaku owoców leśnych 4 x 200 ml

37,79 zł
sizer

Fresubin Diben Drink o smaku pralinowym 4 x 200 ml

37,79 zł

Jeśli zachodzi taka potrzeba, odżywka medyczna dla cukrzyków może być jedynym, pełnowartościowym źródłem pożywienia. Najczęściej jest jednak stosowana jako uzupełnienie prawidłowej diety osoby chorującej na cukrzycę lub zmagającej się z innymi dolegliwościami związanymi z gospodarką węglowodanową w organizmie. Odżywka medyczna Fresubin Diben Drink ma konsystencję jogurtu pitnego, co, w przypadku różnych niedyspozycji, zapewnia wygodne podanie drogą doustną. W jednym opakowaniu produktu jedynie 35% energii pochodzi z węglowodanów, natomiast białko, tak ważne dla cukrzyków, dostarczane jest w ilości 15 gramów. Produkt wzbogacony jest również o odpowiednie ilości błonnika pokarmowego oraz jednonienasyconych kwasów tłuszczowych MUFA, które wspierają organizm pacjenta.

Smak owoców leśnych dostarcza przyjemności kubkom smakowym, lecz, co ważne, produkt nie jest dodatkowo dosładzany, np. syropem glukozowym. Osoby z nietolerancjami pokarmowymi mogą stosować go bez obaw, ponieważ nie zawiera laktozy. Przyjmując tego typu odżywki, trzeba zadbać o odpowiedni poziom nawodnienia organizmu, ze względu na wysoką zawartość białka i błonnika. Produktu nie należy stosować u osób chorujących na galaktozemię oraz u dzieci poniżej lat 3. Dodatkowo zaleca się, by odżywkę pić powoli, a po otwarciu przechowywać w lodówce maksymalnie 24 godziny. Najlepiej smakuje schłodzona.