Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Homeopatia
Homeopatia
Średnia ocena: 4.6 Na podstawie: 80 ocen

Homeopatia – apteka homeopatyczna

Terapie homeopatyczne spotykają się z coraz większym zainteresowaniem, gdyż pozwalają skutecznie łagodzić objawy towarzyszące wielu różnego rodzaju chorobom. Twórcą tej formy medycyny niekonwencjonalnej jest niemiecki lekarz Samuel Hahnemann, który jako pierwszy opracował sposób leczenia wykorzystujący zasadę „przeciwne leczy się przeciwnym”. W 1810 roku opracował i opublikował główne tezy swojej metodologii. W jego rozumieniu leki homeopatyczne wywołują przelotną i zupełnie nieszkodliwą dla organizmu chorobę, która stanowi reakcję na przyjęty środek. 

sizer

Heel Engystol 50 tabl.

39,90 zł
sizer

Maść nagietkowa 20 g

7,49 zł
sizer

Boiron Homeoptic krople 10 pojemników jednodawkowych

19,94 zł
sizer

Boiron Camilia roztwór doustny 10 pojemników x 1 ml

25,99 zł
sizer

Boiron Coryzalia 40 tabl.

20,85 zł
sizer

Bionorica Mastodynon 60 tabl.

47,90 zł
sizer

Boiron Sedalia 200 ml

21,82 zł
sizer

Heel Gripp-Heel 50 tabl.

26,95 zł
sizer

Boiron Oscillococcinum 30 dawek

136,92 zł
sizer

Heel Viburcol Compositum czopki 12 szt.

36,99 zł
sizer

Boiron Sedatif PC 60 tabl.

26,06 zł
sizer

Heel Euphorbium S 20 ml

32,50 zł
sizer

Boiron Camilia roztwór doustny 30 pojemników x 1 ml

79,99 zł
sizer

Heel Vertigoheel 50 tabl.

27,51 zł
sizer

Heel Traumeel S 50 tabl.

24,70 zł
sizer

Heel Traumeel S maść 50 g

30,90 zł
sizer

Maść nagietkowa nagietex 40 g

12,90 zł
sizer

Heel Viburcol Compositum czopki 6 szt.

17,99 zł
sizer

Heel Viburcol Plus krople 15 pojemników x 1 ml

35,63 zł
sizer

Heel Vomitusheel krople 30 ml

41,50 zł
sizer

Heel Nervoheel N 50 tabl.

27,51 zł
sizer

Heel Angin-Heel SD 50 szt.

27,51 zł
sizer

Dagomed Alvia - zaparcia syrop 150ml

20,78 zł
sizer

Heel Nux Vomica Homaccord krople 30 ml

35,94 zł
sizer

Heel Berberis-Homaccord krople 30 ml

39,31 zł
sizer

Heel Tartephedreel krople 30 ml

38,19 zł

Preparaty te są tworzone na bazie składników pochodzenia roślinnego, zwierzęcego oraz mineralnego, takich jak np.: arnika górska, rumianek pospolity, aloes, sól morska, glinka, złoto, srebro, selen czy krzem. Dzięki starannie opracowanym recepturom w naturalny sposób stymulują organizm do walki z drobnoustrojami, wzmacniając jego fizjologiczne mechanizmy obronne. Leki homeopatyczne są produkowane zgodnie z regułami Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP), a także zasadami sprecyzowanymi w farmakopeach (polskiej i europejskiej).

Tabletki, krople i syropy homeopatyczne

Terapie wykorzystujące homeopatyczne leki mogą być stosowane w przypadku wielu różnego rodzaju schorzeń. W tej kategorii naszej apteki internetowej zgromadziliśmy duży wybór leków opracowanych przy wykorzystaniu naturalnych składników pochodzenia roślinnego, zwierzęcego oraz mineralnego. Są to produkty w postaci tabletek, kropli, a także syropów, które mogą być stosowane zarówno do zwalczania ostrych stanów chorobowych, jak i objawów towarzyszących schorzeniom o charakterze przewlekłym. 

W asortymencie dostępne są środki, które doskonale sprawdzą się do eliminowania symptomów przeziębienia, menopauzy, choroby lokomocyjnej, wrzodów żołądka czy zaburzeń czynności wątroby i pęcherzyka żółciowego. Wśród nich można znaleźć preparaty:

  • jednoskładnikowe, które opierają się na pojedynczym, głównym składniku;
  • wieloskładnikowe, które zawierają w swoim składzie zbiór składników aktywnych o korzystnych właściwościach dla organizmu (takie jak enzymy, olejki eteryczne, alkaloidy, flawonoidy itp.). 

Dostawcą leków homeopatycznych do naszej apteki są wyłącznie znane i cenione na międzynarodowym rynku farmaceutycznym marki takie jak BOIRON oraz BIONORICA. Wśród dostępnych w naszej ofercie produktów można wyróżnić: 

  • syropy, 
  • tabletki,
  • maści i żele do stosowania zewnętrznego, 
  • kuleczki na bazie sacharozy wzbogacone substancją leczniczą, 
  • czopki.

Homeopatia zdrowie i natura

W jaki sposób działa homeopatia? Leki tworzone w oparciu o jej reguły powstają poprzez rozcieńczanie. Dany składnik, lub większa ich grupa, została poddana procesowi wielokrotnego rozcieńczania. Preparaty są następnie dynamizowane przy pomocy specjalnej aparatury, w wyniku czego otrzymywany jest preparat o działaniu aktywnym, ale wciąż bezpiecznym dla organizmu. Homeopatia uznawana jest za formę medycyny niekonwencjonalnej.

Celem podobnej terapii jest skoncentrowane uderzenie – jednak nie w samą infekcję, a w układ immunologiczny, w celu pobudzenia go do efektywnej pracy i samodzielnej obrony organizmu przed zagrożeniem. W tym celu wykorzystuje się niewielką dawkę leku, jaka u zdrowej osoby wywołałaby objawy choroby. Substancje aktywne działające w mniejszym stężeniu mobilizują organizm do działania, wywołując objawy podobne do chorobowych. Jest to zasada podobieństwa. Leki homeopatyczne działają zatem w nieco inny sposób niż tradycyjne preparaty.

Dostępne w naszej ofercie homeopatyczne leki przeznaczone są do walki z takimi dolegliwościami, jak: ból, objawy przeziębienia, pogorszona jakość trawienia czy spadek dobrego samopoczucia.

Zasady działania homeopatii

Ogromną zaletą stosowania preparatów homeopatycznych jest ich bezpieczeństwo. Receptury opracowywane są w taki sposób, aby nie wchodziły w reakcję z innymi lekami i preparatami, dzięki czemu leki homeopatyczne cieszą się popularnością, którą zawdzięczają połączeniu skuteczności z łagodnym działaniem.

Główne zasady funkcjonowania metod działania homeopatycznego to m.in.:

  • zasada podobieństwa (similia similibus curantur czyli “podobne leczyć podobnym”) – według której większe stężenia tej samej substancji, która wywołać może dolegliwości, pomaga je zniwelować jeśli zaaplikowana zostanie w odpowiednio małej dawce, jaką otrzymuje się w procesie wielokrotnego jej rozcieńczania;
  • potencjonowanie – czyli metoda przygotowywania substancji aktywnej, która polega na serii rozcieńczeń w substancjach stałych lub płynnych. Następnym krokiem jest dynamizowanie otrzymanego roztworu poprzez wstrząsanie lub ucieranie, co ma za zadanie zminimalizowanie efektów ubocznych substancji;
  • zasada minimum – odnosi się do stosowania małych dawek substancji aktywnych (potencjalnie toksycznych), co ma na celu pobudzenie organizmu do uruchomienia mechanizmów obronnych i w efekcie, zwalczenie infekcji.

Bezpieczne i sprawdzone leki homeopatyczne apteka internetowa HIT oferuje w atrakcyjnych cenach oraz w szerokim wyborze. Dystrybuujemy preparaty najlepszych marek, dostępnych na polskim rynku.