Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Słodziki
Słodziki
Średnia ocena: 4.6 Na podstawie: 102 ocen

Słodziki dla cukrzyków

Słodziki stanowią znakomity zamiennik dla białego cukru. Można wykorzystywać je do poprawiania smaku potraw i napojów. Po słodziki mogą sięgać cukrzycy oraz wszystkie osoby, które chcą eliminować na swojej codziennej diety biały cukier. W naszej ofercie polecamy naturalne słodziki dla cukrzyków na bazie stewii oraz erytrolu, w formie płynnej, proszku oraz kapsułek. Dostępne są również klasyczne słodziki w formie małych pastylek. Jeśli chcesz lub musisz wyłączać ze swojego jadłospisu cukier, sprawdź zgromadzone w tej kategorii opcje. 

sizer

Cephamed Stevia w płynie 55 ml

14,50 zł
sizer

Sussina Gold słodzik tabletki 500 szt

10,50 zł
sizer

STEVIA SUSSINA SŁODZIK 500 SZT

21,80 zł
sizer

Clio słodzik z dozownikiem 1200 szt

14,49 zł
sizer

Stewia Gold słodzik proszek 150 g

12,52 zł
sizer

Stevia Sussina słodzik 200 szt

14,90 zł
sizer

SUSSINA GOLD SŁODZIK TABLETKI 200 SZT

7,75 zł
sizer

SUSSINA GOLD SŁODZIK TABLETKI 650 SZT

10,60 zł
sizer

Sussina Gold słodzik proszek 200 g

11,66 zł
sizer

MyVita Erytrytol zamiennik cukru 500 g

28,49 zł
sizer

MyVita Erytrytol zamiennik cukru 250 g

19,90 zł
sizer

MyVita Erytrytol zamiennik cukru 1000 g

52,99 zł

Słodziki dla cukrzyków w ofercie Apteki HIT

Słodziki dostępne w naszej ofercie to produkty pozbawione dodatku białego cukru, czyli sacharozy. Jest ona szczególnie niebezpieczna dla osób cierpiących na cukrzycę, ponieważ jej indeks glikemiczny jest bardzo wysoki. Oznacza to, że drastycznie zwiększa ona stężenie glukozy we krwi w przeciągu dwóch godzin od zjedzenia posiłku. Nagłe skoki glukozy mogą być bardzo niebezpieczne dla diabetyków.

Proponujemy bezpieczne słodziki dla cukrzyków w formie łatwych w dozowaniu tabletek. Ich receptura opiera się o pozyskiwanie syntetycznie składniki takiej jak:

  • sacharynian sodu, 
  • cyklaminian sodu, 
  • aspartam.

Są to składniki, które są wykorzystywane do dosładzania posiłków i napojów, jak np. kawa czy herbata, bez obaw o drastyczne skoki poziomu glukozy we krwi. Pojedyncza tabletka, w zależności od zaleceń producenta, może stanowić ekwiwalent 5-6 g cukru białego.

Naturalne słodziki dla cukrzyków

Proponujemy również naturalne słodziki dla cukrzyków, które można wykorzystać do poprawy walorów smakowych przygotowywanego jedzenia. W ostatnich latach popularność zamienników białego cukru wzrasta. Wiele osób szuka zamienników, które są mniej kaloryczne, nie szkodzą szkliwu zębów oraz nie powodują wahań poziomu glukozy we krwi. Do takich substancji należą m.in. ksylitol, stewia oraz erytrol.

  • Stewia – jest w pełni naturalnym słodzikiem oraz znakomitym substytutem dla białego cukru. Stewię pozyskuje się z liści rośliny Stevia rebaudiana, która wywodzi się z rejonów Brazylii oraz Paragwaju. Charakterystyczna dla stewii są jej właściwości. Zawarte w niej glikozydy stewiolowe są nawet do 150 razy słodsze od zwykłego cukru. Stewia to znakomity słodzik dla cukrzyków, ponieważ nie zawiera w sobie kalorii, a przy tym odznacza się indeksem glikemicznym na poziomie 1. Nie wpływa zatem na podwyższenie stężenia glukozy we krwi.

Stewia jest stabilna termicznie, co oznacza, że może być wykorzystywana zarówno na ciepło, jak i na zimno. Z jej pomocą można gotować, przygotowywać napoje oraz doprawiać desery.

  • Erytrol – to naturalnie występujący w przyrodzie sacharyd, czyli niskokaloryczny słodzik. Z tego względu chętnie sięgają po niego osoby dbające o linię. To sacharyd, który pozyskuje się z owoców i warzyw. Jest polecany dla diabetyków, ponieważ ma IG bliski zeru. To substancja mniej słodka od cukru białego (o około 30% mniej), ale za to jest łagodny dla żołądka, nie fermentuje w jelitach, a przy tym odznacza się działaniem antybakteryjnym. Co ciekawe, po zjedzeniu wywołuje w ustach przyjemne wrażenie chłodu.

W naszej ofercie znajdziesz ten słodzik dla diabetyków w bardzo atrakcyjnej cenie oraz w większych opakowaniach (250, 500 lub 1000 g). 

  • Ksylitol – to naturalny cukier, pozyskiwany z kory brzozy. Mówiąc dokładniej, jest to alkohol polihydroksylowy, lub też cukrol. IG ksylitolu wynosi zaledwie 8, a także ponieważ jest metabolizowany z niewielkim udziałem insuliny. Oznacza to więc, że jest odpowiedni dla diabetyków, do stosowania jako zamiennik białego cukru stołowego. Ksylitol nie wywołuje próchnicy, a według niektórych badań, nawet pomaga chronić zdrowie zębów i szkliwo.

Jeśli chcesz uzupełnić swoją dietę o słodziki odpowiednie dla cukrzyków, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy szeroki wybór, atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość dostępnych w sprzedaży produktów. Sprawdź w jaki sposób możesz wyeliminować z jadłospisu biały cukier i zastąpić go bardziej wartościowymi i zdrowymi słodzikami.