Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Mleko modyfikowane
Mleko modyfikowane
Średnia ocena: 4.7 Na podstawie: 52 ocen

Mleko modyfikowane

Odpowiadając na zapotrzebowanie mam oraz ich pociech, które z różnych powodów nie mogą być karmione naturalnym pokarmem, nasza apteka oferuje wyłącznie najlepsze mleko modyfikowane dla noworodka. Starannie wyselekcjonowany asortyment obejmuje zarówno produkty dla noworodków, jak i dzieci powyżej 6. miesiąca życia. W trosce o zapewnienie maksymalnego wyboru rozszerzyliśmy ofertę również o specjalistyczne produkty dla maluchów o indywidualnych wymogach żywieniowych, a także o mleka modyfikowane zapobiegające kolkom i biegunkom. 

sizer

Capricare 1 mleko początkowe od urodzenia 400 g

54,99 zł
sizer

Bebilon Bez laktozy Pronutra Mleko początkowe od urodzenia 400 g

56,99 zł
sizer

Bebilon 2 Pronutra-Advance Mleko następne po 6. miesiącu 800 g

79,99 zł
sizer

Bebilon 1 Pronutra Advance mleko początkowe 1100 g

105,99 zł
sizer

Bebilon 1 Pronutra-Advance Mleko początkowe od urodzenia 800 g

79,99 zł
sizer

Bebilon 2 Pronutra Advance mleko modyfikowane po 6 miesiącu 1100 g

105,99 zł
sizer

Humana AR mleko specjalistyczne przeciw ulewaniom 400 g

39,99 zł
sizer

Bebilon Comfort 1 Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego dla niemowląt od urodzenia 400 g

59,99 zł
sizer

Bebilon 3 Pronutra Advance Mleko modyfikowane po 1. roku życia 1100 g

105,99 zł
sizer

Bebilon Prosyneo HA 1 Mleko początkowe dla niemowląt od urodzenia 400 g

55,49 zł
sizer

Bebilon AR Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego 400 g

59,99 zł
sizer

Bebilon Prosyneo HA 2 Mleko następne dla niemowląt po 6. miesiącu 400 g

55,49 zł
sizer

Bebilon Nutriton Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego dla niemowląt od urodzenia 135 g

22,49 zł
sizer

Bebilon Comfort 2 Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego dla niemowląt od 6. miesiąca 400 g

59,99 zł
sizer

Bebiko Pro+ 2 mleko następne dla niemowląt powyżej 6 miesiąca życia 700 g

29,11 zł
sizer

Bebilon 1 Pronutra Advance mleko początkowe 27,2 g 1 saszetka

5,35 zł
sizer

Bebilon Profutura 1 Mleko początkowe od urodzenia 800 g

87,99 zł
sizer

Bebilon Profutura 2 Mleko następne po 6. miesiącu 800 g

87,99 zł
sizer

Bebilon 2 Pronutra-Advance Mleko następne po 6. miesiącu 29,4 g 1 saszetka

5,35 zł
sizer

Enfamil O-Lac od urodzenia 400 g

42,69 zł
sizer

Humana Anti-colic mleko modyfikowane 300 g

36,27 zł
sizer

Humana HN mleko modyfikowane przeciw biegunkom 300 g

37,34 zł
sizer

Bebiko Pro+ 1 mleko początkowe dla niemowląt od urodzenia proszek 700 g

28,91 zł
sizer

Bebilon Profutura 3 Mleko modyfikowane po 1. roku 800 g

87,99 zł
sizer

Enfamil Premium A.R. 1 od urodzenia 400 g

44,83 zł
sizer

Enfamil Premium 1 od urodzenia 400 g

33,59 zł
sizer

Bebilon Nenatal Premium Dietetyczny środek spożywczy dla niemowląt od urodzenia 400 g

53,39 zł
sizer

Bebilon 5 Pronutra Advance Mleko modyfikowane dla przedszkolaka 1100 g

105,99 zł
sizer

Enfamil Premium 3 powyżej 1. roku życia 1200 g

85,27 zł
sizer

Enfamil Premium 4 powyżej 2. roku życia 800 g

66,88 zł
sizer

Enfamil Premium 4 powyżej 2. roku życia 1200 g

87,07 zł
sizer

Bebilon 4 Pronutra Advance Mleko modyfikowane po 2. roku życia 1100 g

105,99 zł

Czym jest mleko modyfikowane?

Mleko modyfikowane to produkt w formie proszku, który należy w odpowiedniej proporcji rozmieszać z wodą. Coraz częściej na rynku, poza mieszankami na bazie mleka krowiego, można natknąć się również na produkty produkowane z mleka koziego oraz produkty roślinne.

Określenia „mleko modyfikowane” używa się jednak najczęściej dla tradycyjnego mleka krowiego, poddanego określonym czynnościom w celu przystosowania go do potrzeb pokarmowych małych dzieci. Modyfikacja ma również na celu maksymalne upodobnienie go do naturalnego pokarmu matki, dzięki czemu jest ono lepiej przyswajalne dla malucha. W stosunku do tradycyjnego produktu krowiego, wyroby występujące na rynku jako mleko początkowe lub następne, charakteryzują się obniżoną zawartością białka, zmniejszoną ilością potasu oraz sodu, a także optymalną dawką witamin A, C, D, E, żelaza, jodu oraz substancji probiotycznych.

Mleko matki jest bogate w substancje odżywcze, takie jak białka oraz niezbędne do wzmocnienia odporności dziecka przeciwciała. Odżywczość specjalnie modyfikowanych mieszanek jest maksymalnie zbliżona do mleka mamy, dzięki czemu umożliwia odpowiednio zatroszczyć się o dobro dziecka, już od pierwszych dni na świecie. Ponadto, pokarm mamy zawiera w sobie wodę, tłuszcze, węglowodany oraz witaminy, których także nie brakuje w mleku modyfikowanym.

Mleko początkowe jako alternatywa dla karmienia piersią

Niektóre mamy, z różnych powodów, nie mogą karmić dziecka piersią. Przyczyną może być brak wystarczającej ilości pokarmu lub jego zbyt mała gęstość, przez którą mleko matki nie jest odpowiednio przyswajane przez malucha. Zdarza się również, że noworodki i niemowlęta mają skłonności do uczuleń na składniki naturalnego pokarmu. Wówczas alternatywą staje się mleko modyfikowane bez laktozy oraz innych alergenów. Wybór produktu w pełni dopasowanego do potrzeb dziecka nie tylko zapewni odpowiednią dawkę energii noworodkowi, ale także, znacznie zmniejszy ryzyko wystąpienia negatywnych reakcji pokarmowych.

Mleko modyfikowane dla noworodka stanowiło niezwykle istotny wynalazek, który umożliwił nie tylko odciążyć kobiety mające problem z produkcją pokarmu. To produkt, który pomógł także znacząco obniżyć śmiertelność wśród noworodków, na całym świecie. Mleko modyfikowane zostało wprowadzone na rynek na początku XIX wieku przez Henriego Nestle – chemika, który zajmował się opracowywaniem formuł na bazie mleka krowiego (ze względu na jego dostępność) i zbóż. Z czasem jakość produktów tego typu dla dzieci była stopniowo doskonalona i wymaga przestrzegania coraz surowszych obostrzeń związanych z jakością oraz bezpieczeństwem.

Mleko początkowe oraz następne

Opracowane specjalnie z myślą o potrzebach żywieniowych noworodków mleka początkowe to starannie skomponowane receptury, które swoim składem i wartościami odżywczymi w naturalny sposób przypominają pokarm matki. W pierwszych miesiącach życia szczególnie istotne jest, by mleko zawierało zwiększoną ilość nienasyconych tłuszczów, witamin oraz mniej białka. Zapotrzebowanie energetyczne rośnie wraz z wiekiem dziecka, dlatego od 6. miesiąca życia należy podawać mu mleko następne, o wyższej kaloryczności i zawartości białka. 

Poza standardowym pokarmem modyfikowanym początkowym oraz następnym warto zwrócić uwagę również na bogaty wybór specjalistycznych produktów, dedykowanych maluchom ze skłonnością do biegunek, ulewania się pokarmu czy alergii pokarmowych. Również dolegliwości układu pokarmowego, takie jak częste wzdęcia, zaparcia oraz kolki mogą stanowić sygnał, że niezbędna jest zmiana pokarmu na mleko specjalistyczne. Nasza apteka poleca mleko modyfikowane dedykowane także dla wcześniaków oraz maluszków z niedowagą. 

Kiedy podawać dziecku mleko modyfikowane?

Produkty dostępne w sprzedaży jako mleko początkowe można podawać dziecku już od pierwszych dni jego życia. Gdy układ trawienny nie jest jeszcze wystarczająco sprawny, bardzo ważny będzie dobór pokarmu spełniającego wyjątkowe potrzeby noworodka. Długość okresu przyjmowania przez dzieci pokarmu modyfikowanego jest kwestią indywidualną. W opinii specjalistów, po ukończeniu 1. roku życia, można przystąpić do podawania dzieciom mleka krowiego, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby kontynuować karmienie dopasowanym do wieku produktem zastępczym. W ofercie producentów znajdują się również specjalne wyroby o recepturze odpowiadającej potrzebom żywieniowym 3-, 4-, a także 5-latków.

Odpowiednio opracowane mleko modyfikowane nasza apteka oferuje jednak w szerokiej selekcji wariantów. Poszczególne produkty są tworzone z myślą o dzieciach zdrowych, a także o maluszkach zmagających się z różnego typu dolegliwościami, jak nadwagą lub wynikającymi z przedwczesnych narodzin. 

Jakie mleko modyfikowane wybrać? 

Jednym ze szczególnych obowiązków względem noworodka, a zarazem świadectwem troski o jego zdrowie, będzie wybór najlepszego mleka modyfikowanego. Czynników, które należy uwzględnić przy podejmowaniu decyzji, jest wiele. Przede wszystkim skład pokarmu powinien być dostosowany do wieku oraz potrzeb żywieniowych dziecka. Nie bez znaczenia jest również ogólny stan zdrowia maleństwa oraz to, czy jego zapotrzebowanie na pokarm nie ma szczególnego charakteru, wymagającego zastosowania np. mleka modyfikowanego bez laktozy. Dobór produktu ułatwiają oznaczenia na opakowaniach. Szczególną uwagę należy zwrócić na symbole takie jak AR (mleko zapobiegające ulewaniu się pokarmu), BIO (produkt ekologiczny), HA (wyrób hipoalergiczny), GR, R (zawartość kleiku).

W naszej ofercie polecamy m.in. mleko modyfikowane Bebilon, dostępne w wielu wariantach: bez laktozy czy mleko specjalnego przeznaczenia medycznego. To, jakie mleko modyfikowane wybierzesz dla swojej pociechy, będzie uzależnione przede wszystkim od jej wieku. Marka Bebilon przygotowała szeroką ofertę, wśród której znalazły się produkty dla dzieci od pierwszych dni życia, mleka początkowe oraz tzw. mleka następne, polecane do podawania maluszkom po ukończeniu 6. miesiąca życia. Poza produktami Bebilon, w ofercie Apteki HIT dostępne są także produkty Capricare, Humana, Enfamil, dostępne różnych wariantach, dla dzieci w wieku poniżej i powyżej 12, a także 24 miesiąca życia. To produkty marek cieszących się zaufaniem i uznaniem konsumentów na całym świecie. Wybierając je możesz mieć pewność dokonania najlepszego wyboru dla swojego maluszka. 

Jak przygotować mleko modyfikowane dla noworodka

Wykorzystanie mleka modyfikowane wiąże się także z wygodą. Przygotowanie pokarmu jest stosunkowo łatwe. Każdy producent zamieszcza dokładną instrukcję na opakowaniu swojego produktu. Warto ich przestrzegać, ponieważ dzięki temu otrzymana mieszanka będzie zawierała w sobie odpowiednią ilość wody oraz składników odżywczych. Należy używać miarek dołączonych do opakowania przez producenta – dzięki czemu najłatwiej można osiągnąć odpowiednią, zgodną z przepisem, proporcję wody i mleka modyfikowanego.

Przede wszystkim nie można zapominać o zachowaniu higieny. Wszystkie elementy i akcesoria wykorzystywane przy przygotowywaniu pokarmu muszą być sterylne. Układ odpornościowy noworodka dopiero uczy się obrony przed bakteriami – sięgając po mleko modyfikowane warto o tym pamiętać. Elementy butelki i naczynia muszą być czyste, a po umyciu także wysterylizowane, np. przy pomocy wysokiej temperatury lub specjalnych urządzeń. 

Do przygotowania mieszanki należy użyć dobrej jakości wody – część ekspertów poleca sięgnąć po niskozmineralizowaną i niskosodową mineralną wodę butelkowaną. Może być to także woda, która została przepuszczona przez filtr węglowy. Odpowiednią ilość formuły rozrabia się z wodą. Należy doprowadzić mieszankę do wrzenia. Gotowy pokarm należy podać dziecku tego samego dnia. Formuła najlepiej rozpuszcza się w ciepłej wodzie (o temperaturze około 40-50˚C). Mleka modyfikowanego nie można gotować.