Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Preparaty nawilżające
Preparaty nawilżające
Średnia ocena: 4.5 Na podstawie: 94 ocen
Postać
Działanie
Główne składniki
Problem
Część ciała
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Preparaty nawilżające

Problem suchości pochwy dotyka wiele kobiet. To dolegliwość występująca niezależnie od wieku, a najczęściej wynikająca z czynników takich jak menopauza, połóg, zmiany hormonalne, okres karmienia piersią czy nieprawidłowa higiena miejsc intymnych. W tej kategorii zebraliśmy skuteczne preparaty nawilżające dostępne bez recepty. Zawarte w nich substancje aktywne oraz składniki o działaniu łagodzącym wspierają odbudowę śluzówki oraz zapewniają skórze odpowiednie nawilżenie. Intymny żel nawilżający może okazać się przydatny przy codziennej pielęgnacji, a także do stosowania przed zbliżeniem z partnerem.

sizer

Durex Play żel intymny nawilżający 50 ml

18,99 zł
sizer

Provag żel 30 g

25,28 zł
sizer

HydroVag 7 globulek dopochwowych

26,90 zł
sizer

Mucovagin żel 25 g + 7 aplikatorów

33,99 zł
sizer

Mucovagin 10 glob

35,89 zł
sizer

Intimel żel intymny nawilżający 30 g

19,49 zł
sizer

Lacibios Femina żel 30 ml

15,94 zł
sizer

Feminum żel intymny 60 g

19,98 zł
sizer

Conceive Plus żel wspomagający płodność 75 ml

72,09 zł
sizer

Conceive Plus lubrykant wspomagający płodność aplikatory 8 sztuk

71,77 zł
sizer

Regevagia 10 globulek dopochwowych

25,57 zł
sizer

Selecta Intima 10 kaps. dopochwowych

13,26 zł
sizer

Selecta Intima żel 135 ml

16,84 zł
sizer

Medivag Gel 5ml x 6 aplikatorów

28,08 zł

Preparaty nawilżające do miejsc intymnych w Aptece HIT


Żele oraz kremy na suchość pochwy są preparatami dostępnymi bez recepty. Nie zawierają w sobie hormonów, dzięki czemu można stosować je regularnie, bez konieczności konsultacji z lekarzem. Łagodzący żel nawilżający ma za zadanie przede wszystkim łagodzić dyskomfort miejsc intymnych, chronić przed podrażnieniami oraz pomagać w odbudowie skóry. Skład oraz działanie tego typu preparatów są do siebie dość podobne. Przed dokonaniem zakupy warto jedynie sprawdzić w jakich przypadkach zalecane jest stosowanie danego preparatu, jak np. przed stosunkiem płciowym, czy też czy jest dedykowany dla kobiet w ciąży.

Dla utrzymania zdrowia i komfortu warto zaopatrzyć się w uniwersalny żel intymny. Apteka HIT poleca w swojej ofercie wybór produktów zawierających takie składniki, jak:

 • kwas hialuronowy (nawilża i uelastycznia ścianki pochwy) oraz jego pochodne,
 • kwas mlekowy (reguluje pH błony śluzowej),
 • pantenol (działa łagodząco, przeciwzapalnie i regenerująco),
 • alantoinę (wspomaga odnowę komórek skóry),
 • glicerynę (doskonale nawilża i przenika w głąb skóry).

Globulki dopochwowe i inne preparaty nawilżające


Żel nawilżający można stosować zamiennie z globulkami. Tego typu środki podawane są dopochwowo, dzięki czemu (np. zaaplikowane na noc) mogą skuteczniej działać, przyspieszając regenerację tkanek i dają ulgę w dyskomforcie. To preparaty nawilżające zalecane m.in. paniom po menopauzie, po zabiegach ginekologicznych, a także do stosowania jako środki wspomagające przy jednostkach chorobowych (jak np. zanikowe zapalenie pochwy). Użycie globulek warto skonsultować z lekarzem prowadzącym w przypadku ciąży lub karmienia piersią.

W naszej ofercie zaopatrzyć się można też w żel nawilżający intymny stosowany w czasie zbliżenia z partnerem. Tego typu produkty pomagają zmniejszyć tarcie, zapewniając lepsze nawilżenie i chroniąc przed powstawaniem uszkodzeń błony śluzowej pochwy. Polecamy w także specjalne żele-lubrykanty dedykowane do zwiększenia prawdopodobieństwa zajścia w ciążę dla osób starających się o dziecko.

Żel nawilżający na objawy suchości pochwy


Przypadłość ta może mieć różnorodne podłoże i być spowodowana zarówno stresem, jak również czynnikami fizjologicznymi. Źródłem dolegliwości może być także zaburzona gospodarka hormonalna (niski poziom estrogenu). Wówczas dolegliwości stają się szczególnie dokuczliwe w czasie stosunku płciowego. Dobry żel nawilżający pomoże także w niwelowaniu niektórych przyczyn występowania suchości pochwy, jak np. podrażnień czy uszkodzeń w strukturze skóry.

Przyczyną suchości miejsc intymnych może być też:

 • infekcja (grzybicza lub bakteryjna),
 • stosowanie antykoncepcji hormonalnej,
 • antybiotykoterapia,
 • stosowanie leków antyalergicznych,
 • przyjmowanie antydepresantów,
 • terapia lekowa nietrzymania moczu.

Warto pamiętać, że preparaty nawilżające powinny być stosowane doraźne. Żele wchłaniają się w skórę, ale ich działanie jest głównie powierzchowne. Jeśli objawy utrzymują się przez dłuższy czas może okazać się konieczne aby zasięgnąć rady lekarza ginekologa. Specjalista będzie mógł na podstawie przeprowadzonego badania stwierdzić jaka jest przyczyna problemu i czy pacjentka nie zmaga się z infekcją.

W ofercie Apteki HIT dostępne są preparaty do nawilżania i łagodzenia miejsc intymnych. Zapoznaj się z dostępnymi w sprzedaży produktami i dobierz dla siebie środki, które sprawdzą się przy codziennej pielęgnacji lub do wspomagania leczenia.