Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Infekcje i stany zapalne dróg moczowych
Infekcje i stany zapalne dróg moczowych
Średnia ocena: 4.7 Na podstawie: 104 ocen

Leki na infekcje i stany zapalne dróg moczowych

Infekcje oraz stan zapalny układu moczowego dotykają wielu kobiet w różnym wieku. Może objawiać się bólem, pieczeniem, świądem oraz upławami. Infekcjom bakteryjnym bardzo często towarzyszy także podwyższona temperatura i osłabienie. Ważne jest aby działać szybko. W naszej ofercie polecamy dostępne bez recepty leki na stany zapalne dróg moczowych, dostępne w formie tabletek, kapsułek, kropli, a także naturalnych herbat i naparów ziołowych. Oferta obejmuje także preparaty do stosowania zewnętrznego.

sizer

Urosept 60 tabletek

25,90 zł
sizer

NeoFuragina Max 0,1 g 25 tabl.

19,49 zł
sizer

Provag emulsja do higieny intymnej 150 ml

22,69 zł
sizer

Urosal 300 mg + 300 mg 20 tabletek

24,89 zł
sizer

PlivaFem F żel do higieny intymnej 150 ml

24,99 zł
sizer

Vagosan 100 g

9,40 zł
sizer

Tantum Rosa 10sasz.

25,22 zł
sizer

UroFuraginum Max 100 mg 30 tabl.

19,75 zł
sizer

Furagina Forte Apteo Med 30 tabl.

18,50 zł
sizer

NeoFuragina 50 mg 30 tabl.

17,49 zł
sizer

PlivaFem B żel do higieny intymnej 150 ml

27,57 zł
sizer

Lactacyd Pharma łagodzący płyn do higieny intymnej 250 ml

20,21 zł
sizer

Provag emulsja do higieny intymnej 300 ml

35,63 zł
sizer

Lactacyd Pharma Przeciwgrzybiczy płyn do higieny intymnej 250 ml

25,15 zł
sizer

HydroVag emulsja hipoalergiczna do higieny intymnej 300 ml

24,99 zł
sizer

Ziele skrzypu 50 g Flos

3,82 zł
sizer

Lacibios Femina Pregna żel 150 ml

20,99 zł
sizer

SCOPOLAN 10 MG TABLETKI DRAŻOWANE 30 SZT.

25,90 zł
sizer

Lactovaginal Intima płyn do higieny intymnej 300 ml

29,85 zł
sizer

Femannose N 14 sasz.

42,99 zł
sizer

Żuravit 60 kaps.

33,69 zł
sizer

Skrzyp fix 30 sasz.

5,50 zł
sizer

Ziele skrzypu fix 30 sasz. Flos

4,16 zł
sizer

UroFuraginum 50 mg 30 tabl.

18,54 zł
sizer

Oleofarm Sok z żurawin 490 ml

26,90 zł
sizer

Furagina Forte Apteo Med 15 tabl.

12,90 zł
sizer

Żuravit 36 kaps.

22,36 zł
sizer

Lactacyd Pharma Ochronny płyn do higieny intymnej 250 ml

20,21 zł
sizer

Żuravit Junior Plus syrop 100 ml

16,28 zł
sizer

UroFuraginum Max 100 mg 15 tabl.

13,48 zł
sizer

Furagina APTEO MED 30 tabl.

10,50 zł
sizer

UroLact proszek 10 sasz.

23,54 zł

Preparaty i leki na zapalenie dróg moczowych

Bakteryjna infekcja dróg moczowych może okazać się nie tylko uciążliwa, ale także niezwykle groźna dla organizmu. Najczęściej dolegliwościami takimi jak zapalenia pęcherza czy (dużo poważniejsze) odmiedniczkowe zapalenie nerek zmagają się kobiety. Dolegliwości związane z układem moczowym dotyczą także mężczyzn po 60. roku życia i mogą być wynikiem przerostu gruczołu krokowego. Infekcje dróg moczowych dotykają także osoby starsze oraz przewlekle chore, bardzo często w wyniku cewnikowania lub problemów z nietrzymaniem moczu.

Stan zapalny dróg moczowych może być wynikiem zainfekowania patogennymi bakteriami. Naturalnie, pochwa i ujście cewki moczowej chronione są przez barierę bakteryjną. O infekcję jednak nietrudno, jeśli zostanie ona naruszona. Jedną z przyczyn podwyższonego ryzyka zainfekowania dróg moczowych lub pęcherza jest fizjonomia kobiecego ciała. Cewka moczowa jest na tyle krótka, że bardzo szybko może zostać zainfekowana przez bakterie, które następnie przedostają się dalej, do pęcherza. Zwykle ma ono przyczynę w zakażeniu bakterią bakterie E.coli.

W naszej ofercie dostępne są bez recepty preparaty i leki na zapalenie dróg moczowych, po które warto sięgnąć kiedy tylko pojawią się pierwsze symptomy, takie jak:

  • ból i pieczenie w czasie oddawania moczu,
  • wzmożona potrzeba oddawania moczu,
  • obecność krwi w moczu,
  • gorączka,
  • ból nerek,
  • osłabienie, nudności i wymioty.

Wystąpienie infekcji warto skonsultować z ginekologiem lub urologiem, który zaleci odpowiednią terapię.

Leki na stany zapalne dróg moczowych

Najczęstszą przyczyną infekcji dolnych dróg moczowych są bakterie, dużo rzadziej grzyby lub wirusy. W przypadku rozległej infekcji zalecane jest stosowanie antybiotyków. Dostępne bez recepty leki na stany zapalne dróg moczowych jako substancję aktywną wykorzystują najczęściej furaginę (jak np. UroFuraginum Max czy NeoFuragina).

Dostępne są także preparaty, które mogą być stosowane także w przypadku zapalenia pęcherza i odmiedniczkowego zapalenia nerek. Poza substancjami aktywnymi, zawierają one w sobie składniki pochodzenia roślinnego. Zioła i ekstrakty posiadają właściwości moczopędne oraz pomagają łagodzić stan zapalny. Wśród najpopularniejszych znajduje się ekstrakt z żurawiny, dostępny w formie kapsułek takich jak Żuravit czy Urinal Intensiv. Tego typu preparaty warto stosować w charakterze profilaktycznym. Zalecane są szczególnie dla osób, które mają problem z częstymi i nawracającymi infekcjami dolnych dróg moczowych.

Polecamy także ziołowe produkty stosowane doustnie, takie jak krople Canephron, o działaniu przeciwzapalnym, rozkurczowym, antybakteryjnym oraz moczopędnym. Polecane są także przy leczeniu kamicy oraz do stosowania prewencyjnego i ochronnego.

Preparaty na stany zapalne dróg moczowych

Częste stany zapalne dróg moczowych wymagają stosowania odpowiednich kosmetyków i preparatów, które pomogą w regeneracji mikrouszkodzeń śluzówki miejsc intymnych. To właśnie drobne uszkodzenia, jakie normalnie powstają np. w wyniku zbliżenia z partnerem stwarzają potencjalne zagrożenie zainfekowania cewki moczowej oraz pęcherza. W naszej ofercie dostępne są także ochronne żele do mycia, które pomagają wzmocnić naturalną barierę ochronną miejsc intymnych. Dostępne są także żele do stosowania miejscowego, które pomagają łagodzić skórę, chroniąc przed podrażnieniami, pieczeniem, świądem czy bólem. To znakomite wsparcie przy pierwszych objawach infekcji.