Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Gumy na rzucenie palenia
Gumy na rzucenie palenia
Średnia ocena: 4.4 Na podstawie: 80 ocen

Gumy na rzucenie palenia

W walce z nałogiem nikotynowym pomocne mogą być nie tylko spraye, plastry czy tabletki. Palaczom możemy też zaproponować gumy na rzucenie palenia, które są przeznaczone do leczenia uzależnienia od wyrobów tytoniowych poprzez redukowanie objawów związanych z tzw. głodem nikotynowym. Dostępne w tej kategorii produkty bazują na starannie dobranych związkach czynnych, takich jak nikotyna z kationitem czy żywica nikotynowa w stężeniu 20%, które nie tylko łagodzą symptomy głodu nikotynowego, ale również przeciwdziałają nieprzyjemnym objawom występującym po odstawieniu papierosów (ból głowy, rozdrażnienie, trudności z koncentracją, niepokój, ogólne złe samopoczucie). To, co jest cechą charakterystyczną gum na rzucanie palenia to fakt, że w trakcie żucia stopniowo uwalniają nikotynę, która następnie jest wchłaniana przez błony śluzowe jamy ustnej. Każdy z produktów można żuć do momentu, aż straci swój smak. Prezentowane wyroby są przeznaczone dla osób powyżej osiemnastego roku życia.

sizer

Nicorette freshfruit gum 4 mg 105 szt.

95,90 zł
sizer

Nicorette Freshmint Gum 4 mg 105 szt.

87,52 zł
sizer

Nicorette Classic Gum 4 mg 105 szt.

75,50 zł
sizer
Nowość

Nicorette FreshFruit 2mg 105 szt

75,90 zł

Rzuć palenie bez stresu dzięki gumom na palenie - sprawdź, w jaki sposób działają!

Problem z paleniem papierosów uważany jest z jeden z największych zagrożeń dla zdrowia, na całym świecie. Osoby uzależnione od nikotyny często zmagają się z trudnościami rzucenia nałogu, obawiając się ciężkich objawów odstawienia. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które mają pomagać w walce z uzależnieniem, bez niepotrzebnego stresu.

Jednym z nowoczesnych rozwiązań są gumy na rzucenie palenia. Gumy na palenie to produkt, którego zadaniem jest łagodzenie objawów, powstałych poprzez odstawienie wyrobów tytoniowych oraz doprowadzenie do całkowitego skończenia z nałogiem. Poniżej dowiesz się w jaki sposób działają gumy do żucia na rzucenie palenia, jak je stosować oraz jakie korzyści płyną z ich użytkowania. 

Skutki długotrwałego palenia papierosów.

O tym, iż nikotyna szkodzi, wie już chyba każdy człowiek na świecie. Niestety, wiedza o szkodliwości, nie zawsze pozwala nam natychmiast rzucić palenie i zapomnieć o nałogu. Czasami jest to żmudny i długotrwały proces, który bez odpowiednich produktów, takich jak na przykład gumy na rzucenie palenia, może być trudny do przejścia.

Warto jednak dokładnie wiedzieć, z czym wiąże się długotrwałe palenie papierosów oraz jakie skutki może ono nieść dla nas oraz dla osób z naszego otoczenia. 

 

W pierwszej kolejności są to wszelkie choroby nowotworowe, które doprowadzić mogą nawet do śmierci. Długotrwałe palenie może także odebrać nam szansę na bycie rodzicem, generując problemy z płodnością. 

Aktywni palacze miewają również zaburzenia snu, czyli problemy z zaśnięciem, wybudzaniem, niespokojnym i krótkim snem. 

Nikotyna doprowadza także w naszym organizmie, do wielu zmian, dotyczących skóry twarzy oraz innych obszarów całego ciała. Przyspieszone zostają procesy starzenia się, a skóra sama w sobie pokrywa się: plamami, zmarszczkami oraz przybiera nienaturalne kolory.

W jaki sposób działają gumy na rzucenie palenia?

Zastanawiasz się w jaki sposób może pomóc Ci guma na rzucenie palenia? Już spieszymy z odpowiedzią! Mianowicie gumy na rzucenie palenia w swoim składzie, tak jak i papierosy, zawierają nikotynę. Jest to jednak dużo mniejsza dawka, niż ta, która zawarta jest w wyrobach tytoniowych. Dzięki temu, iż dostarczamy do organizmu, pewną dawkę nikotyny, w postaci gum do żucia na rzucenie palenia skutecznie jesteśmy w stanie złagodzić wszelkie objawy nagłego odstawienia papierosów.

 

Kiedy czujesz, że dopada Cię nałóg, wystarczy, że zaczniesz żuć gumę na rzucenie palenia, nikotyna przyjęta w tej postaci, wchłonie się poprzez błonę śluzową jamy ustnej, a następnie trafi do krwiobiegu, dzięki czemu zdołasz oszukać swój spragniony papierosa organizm. Gumy na palenie zaleca się stosować przez okres mniej więcej od 8 do 12 tygodni, stopniowo zmniejszając ich dawkowanie, aż do ich całkowitego odstawienia. 

 

Ponadto, przy stosowaniu gum na rzucanie palenia warto także wiedzieć, iż efekt u każdego będzie nieco inny. Różnice w efektach wynikają z na przykład: stopnia zaawansowania uzależnienia lub innych indywidualnych cech każdego organizmu. Przed rozpoczęciem stosowania gum na rzucanie palenia warto również skonsultować się z lekarzem specjalistą, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego, oceni możliwości przyjmowania poszczególnych preparatów. 

Korzyści, wynikające z stosowania gum do żucia na rzucenie palenia.

Oprócz zmniejszenia chęci palenia papierosów, gumy na palenie posiadają szereg innych równie interesujących zalet. 

Odpowiednio stosowane gumy do żucia na rzucanie palenia nie dość, że zmniejszają chęć na palenie to łagodzą również wszelkie objawy, wynikające z odstawienia nikotyny. 

 

Część osób, odstawiająca wyroby tytoniowe, obawia się nagłego przyrostu masy ciała, spowodowanego zastępowaniem papierosów innymi produktami. Gumy na rzucanie palenia to zazwyczaj produkty nie zawierające cukru, dzięki czemu możemy je stosować bez obaw przed dodatkowymi kilogramami. 

 

Ponadto żucie gum na rzucanie palenia pozytywnie wpływa na jamę ustną, ponieważ podczas żucia pobudza się wydzielanie śliny, która w naturalny sposób oczyszcza jamę ustną.