Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Reumatyzm
Reumatyzm
Średnia ocena: 4.7 Na podstawie: 48 ocen

Leki na reumatyzm bez recepty

Reumatyzm to ogólna nazwa na zbiór różnorodnych dolegliwości związanych z funkcjonowaniem układu ruchu. Wyróżnia się dwie główne odmiany reumatyzmu: wynikającego z postępujących procesów starzenia się tkanek, a także tego niepowiązanego z wiekiem, który może mieć podłoże np. w różnego typu stanach zapalnych czy też problemach metabolicznych. W naszej ofercie polecamy suplementy diety, preparaty do stosowania zewnętrznego jak np. maść na reumatyzm, które pomogą poprawić komfort codziennego funkcjonowania, ograniczając ból i poprawiając ruchomość ciała.

sizer

Voltaren MAX 2% żel 180 g

46,90 zł
sizer

Maść bursztynowa 20 g

8,90 zł
sizer

Amol 250 ml

39,90 zł
sizer

Pyralgina Termo Hot plaster 1 szt.

3,80 zł
sizer

Sól bocheńska lecznicza jodowo-bromowa 1 kg

14,99 zł
sizer

Dicloziaja żel 100 g

12,90 zł
sizer

Plaster rozgrzewający APTEO 1 sztuka

5,30 zł
sizer

Dexak 25 mg 10 tabl.

8,93 zł
sizer

Plastry borowinowe 18*30 cm - 5 szt.

19,90 zł
sizer

Korzeń żywokostu zioła do kąpieli 50 g flos

4,27 zł
sizer

Diclofenac Apteo Med żel 100 g

15,99 zł
sizer

Voltaren MAX 2% żel 100 g

42,90 zł
sizer

Dolgit krem 100 g

24,50 zł
sizer

Piascledine 100 mg + 200 mg 30 kapsułek

61,99 zł
sizer

Sufrin 60 kaps.

47,90 zł
sizer

Olfen Max żel przeciwbólowy 100 g

32,39 zł
sizer

Aspicam BIO 7,5 mg 10 tabl.

7,75 zł
sizer

Opokan MED plastry rozgrzewające 10 szt.

45,55 zł
sizer

Diky 4% aerozol na skórę 30 ml

Przeciwbólowy szybko działający
31,90 zł
sizer

Voltaren Express Forte 25 mg 20 kaps.

22,90 zł
sizer

Dexak SL 25 mg 20 sasz.

24,98 zł
sizer

Diclotica żel 100 g

15,90 zł
sizer

Voltaren Emulgel 1% 100 g

32,50 zł
sizer

Dexak 25 mg 30 tabl.

33,59 zł
sizer

Voltaren MAX 2% żel 50 g

25,99 zł
sizer

Dolgit krem 50 g

17,80 zł
sizer

Końska maść rozgrzewająca 250 ml

15,72 zł
sizer

Virdepol maść końska rozgrzewająca 350 g

20,00 zł
sizer

Mel 7,5 mg 30 tabl.

25,73 zł
sizer

Moilec 30 tabl.

22,46 zł
sizer

Reumo Terapia żel z mentolem bóle mięśni i stawów 75 g

20,21 zł
sizer

Olfen Max żel przeciwbólowy 50 g

22,39 zł

Preparaty i leki na reumatyzm w Aptece HIT

W ofercie Apteki HIT polecamy wybór żeli, maści, a także suplementów diety zawierających składniki pomagające łagodzić dolegliwości reumatyczne. Połączenie działania suplementu i preparatów do stosowania zewnętrznego może dać najlepsze efekty. Preparaty i leki na reumatyzm działają przede wszystkim na ból, łagodząc stan zapalny oraz pomagając w zminimalizowaniu obrzęków. Są to przede wszystkim suplementy diety zawierające składniki takie jak kwasy tłuszczowe (NNKT), a także substancje pochodzenia roślinnego i mineralnego. Tego typu tabletki na reumatyzm stanowią doskonałe uzupełnienie prowadzonej terapii, dając ulgę w bólu i dyskomforcie. 

Żel na reumatyzm – walka z uciążliwymi dolegliwościami

Poza suplementami diety, większość produktów o przeznaczeniu medycznym z tej kategorii to preparaty do stosowania bezpośrednio na skórę. Za sprawdzony lek na reumatyzm oraz zapalenia stawów uznaje się składniki takie jak wody uzdrowiskowe, siarka, bursztyn oraz borowinę. Polecamy maści, żele oraz wcierki, które można stosować w celu zminimalizowania obrzęków i dolegliwości bólowych. Metody takie, jak ciepłe okłady z wykorzystaniem borowiny są stosowane od setek lat. Ich działanie opiera się na zwiększeniu ukrwienia skóry, co prowadzi do regeneracji tkanek miękkich, a także kości czy stawów. 

W ofercie Apteki HIT dostępne są także żele i maści ze składnikami aktywnymi, takimi jak diklofenak sodowy i dietyloamoniowy. Przeciwbólowy żel na reumatyzm może być uzupełniony o składniki o działaniu chłodzącym lub rozgrzewającym, po które można sięgać w zależności od potrzeb. W ich składzie najczęściej wykorzystywany jest mentol, imbir, arnika, olejek miętowy, rozmarynowy, szałwiowy a także ekstrakt z omułka czy wyciąg z nasion guarany.

W jaki sposób łagodzić dolegliwości reumatyczne

W przypadku reumatyzmu najskuteczniejszym sposobem jest stosowanie terapii zimnem i ciepłem. Warto jednak pamiętać, że długotrwała ekspozycja na niskie temperatury może zaostrzać dolegliwości związane z zapaleniem stawów. Dużo skuteczniej działać może rozgrzewająca maść na reumatyzm. Ciepło sprzyja rozszerzaniu się naczyń krwionośnych, dotlenieniu tkanek oraz pomaga łagodzić dokuczliwy ból. Terapia ciepłem umożliwia także rozluźnić spięte mięśnie. Ponownie jednak – trzeba wykazać się umiarem w stosowaniu preparatów rozgrzewających, szczególnie jeśli w organizmie rozwija się ostry stan zapalny. 

Dolegliwości reumatoidalne wiążą się z upływem czasu i starzeniem się organizmu, choć nie tylko. Mimo iż reumatyzm kojarzy się jako schorzenie charakterystyczne dla osób w podeszłym wieku, mogą zmagać się z nim także osoby młode. Dolegliwości o podłożu reumatycznym nie da się niestety całkowicie wyleczyć. Możliwe jest jednak ograniczenie odczuwania bólu i dokuczliwych objawów, dzięki czemu chory może komfortowo funkcjonować na co dzień.

Dolegliwości związane z reumatyzmem najczęściej objawiają się przewlekłym stanem zapalnym. Prowadzi to do trudności z poruszaniem się i odczuwaniem bólu w trakcie ruchu. Dyskomfort można skutecznie łagodzić, a wielu przypadkach wyeliminować niemal całkowicie, stosując odpowiednie preparaty bez recepty. Jedną z przyczyn wystąpienia reumatyzmu może być nieprawidłowe działaniu ukąłdu immunologicznego. Reakcja autoimmunologiczna może prowadzić do wytworzenia przez organizm przeciwciał, które będą atakować jego własne komórki, inicjując w ten sposób stany zapalne.