Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Obrzęki i stłuczenia
Obrzęki i stłuczenia
Średnia ocena: 4.5 Na podstawie: 38 ocen

Leki na obrzęk i stłuczenia bez recepty

Doskwiera Ci bolesny obrzęk? Skuteczna maść na stłuczenia powinna zawsze stanowić element wyposażenia domowej apteczki. Wystarczy moment nieuwagi, aby doszło do niewielkiego wypadku. Stłuczenia i siniaki warto odpowiednio pielęgnować, aby naruszona tkanka mogła jak najszybciej się zregenerować. W tej kategorii polecamy najlepsze preparaty do stosowania zewnętrznego i leki na obrzęki, dostępne bez recepty.

sizer

Altacet żel 75g

15,99 zł
sizer

Amol 250 ml

39,90 zł
sizer

Heparin Hasco Forte żel 35 g

24,99 zł
sizer

Ice Spray APTEO 200 ml

13,90 zł
sizer

Aescin 90tabl.

43,59 zł
sizer

Sól bocheńska lecznicza jodowo-bromowa 1 kg

14,99 zł
sizer

Altacet Ice 130 ml

20,99 zł
sizer

Aescin żel 40 g

23,98 zł
sizer

Sól lecznicza IWONICKA 1 kg

33,99 zł
sizer

Acerin Cool Fresh spray chłodzący do nóg 150 ml

13,90 zł
sizer

Maść arnikowa 25 g ELISSA

15,50 zł
sizer

Diklofenak Perrigo żel 100 g

11,98 zł
sizer

Korzeń żywokostu zioła do kąpieli 50 g flos

4,27 zł
sizer

Amol 150 ml

31,50 zł
sizer

Dolgit krem 100 g

24,50 zł
sizer

Nurofen Mięśnie i Stawy Plastry lecznicze 4 szt.

48,50 zł
sizer

Acerin Cool Relax żel chłodzący do nóg 150 ml

13,60 zł
sizer

Hirudoid żel 40 g

25,90 zł
sizer

4 Flex Pure Gel żel przeciwbólowy i przeciwzapalny 100 g

26,89 zł
sizer

Maść arnikowa 10 g ELISSA

7,90 zł
sizer

Hirudoid maść 40 g

25,90 zł
sizer

Venożel 100 g

38,68 zł
sizer

Diky 4% aerozol na skórę 30 ml

Przeciwbólowy szybko działający
31,90 zł
sizer

Dip Rilif 100 g

21,29 zł
sizer

Amol 100 ml

23,90 zł
sizer

Dip Hot rozgrzewający krem 67 g

16,28 zł
sizer

Dip Rilif żel 50 g

14,87 zł
sizer

Difortan żel 100 mg 100 ml

33,59 zł
sizer

NeoCapsiderm masc kosmetyk 30 g

12,73 zł
sizer

Dolgit krem 50 g

17,80 zł
sizer

Nurofen Mięśnie i Stawy Plastry lecznicze 2 szt.

30,90 zł
sizer

Difortan żel 100 mg 50 g

22,36 zł

Preparaty i leki na obrzęki bez recepty w Aptece HIT

Po jakie preparaty sięgać przy stłuczeniach, zasinieniu czy wystąpieniu opuchlizny? Najlepiej do tego celu sprawdzają się preparaty i leki na obrzęki bez recepty, takie jak maści, żele, toniki, spraye oraz plastry – dostępne w ofercie Apteki HIT. To produkty przeznaczenia medycznego, które łagodzą ból i pomagają zminimalizować opuchliznę, dzięki czemu gojenie rany postępuje szybciej. 

Polecamy przede wszystkim produkty o działaniu chłodzącym, z dodatkiem mentolu lub rozmarynu. Znakomicie sprawdzają się w przypadku drobnych urazów mięśni i stawów, powstałych np. w wyniku treningu lub wizyty na siłowni. Chłodząca maść na stłuczenia pomaga obkurczać naczynia krwionośne, wzmacniając jednocześnie ich ścianki, co chroni przed powstawaniem rozległych zasinień w przyszłości. 

W naszej ofercie dostępne są produkty zawierające wyciągi roślinne, jak np. z żywokostu czy nagietka, a także sól lecznicza oraz naturalne balsamy, jak np. maść końska lub arnikowa, przyspieszająca regenerację tkanek i wchłanianie się sińców. Preparaty stosowane w przypadku stłuczeń mają również właściwości ściągające, dzięki czemu szybko umożliwiają zmniejszyć opuchliznę i pielęgnują skórę.

Najlepsza maść na stłuczenia

W przypadku bolesnych siniaków i opuchlizny, najlepsza maść na stłuczenia to ta, która w swoim składzie będzie zawierać odpowiednią substancję aktywną. Częstym dodatkiem takich środków wydawanych bez recepty jest m.in. octanowinian glinu, który można znaleźć np. w żelach marki Altacet czy Ziaja. To składnik o działaniu łagodzącym. Przenikając w głąb skóry skutecznie uśmierzając ból, a także redukując opuchliznę. W przypadku dokuczliwych dolegliwości bólowych warto wybrać maść, która oprócz skutecznego działania zaoferuje także szybką ulgę. W ofercie Apteki HIT polecamy preparaty marek takich jak Difortan, 4Flex, Dolgit, Amol czy Uzarin. 

Warto wspomagać leczenie obrzęków i drobnych urazów tego typu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego preparatu można skutecznie ograniczyć dolegliwości bólowe. Bezpośrednio po urazie obolałe miejsce warto schłodzić przy pomocy kompresu, sprayu chłodzącego bądź maści, która zawiera mentol. Warto pamiętać, że tego typu lek na stłuczenia można stosować jedynie wówczas, gdy skóra nie została naruszona. 

Kolejnym etapem leczenia obrzęków powinna być pielęgnacja przy pomocy maści lub żelu wspomagającego regenerację i wzmacniającego ścianki naczyń krwionośnych. W niektórych przypadkach warto stosować również specjalne plastry rozgrzewające.

Leki na obrzęki nóg bez recepty

Obrzęk nóg może wystąpić po intensywnym treningu, ale najczęściej zmagają się z nim osoby, które dużo czasu spędzają na stojąco. Nie warto ignorować podobnych dolegliwości, gdyż mogą one wiązać się z poważniejszymi dolegliwościami, jak np. zapalenie żył. Suplementy i leki na obrzęki nóg bez recepty, jak np. preparat Aescin, pomagają nie tylko zniwelować dokuczliwe dolegliwości, ale także wspierają regenerację organizmu. Warto stosować je m.in. w przypadku: 

  • wystąpienia stanów zapalnych, obrzęków lub zapalenia żył kończyn dolnych,
  • leczenia schorzeń żył kończyn dolnych wynikających z niewydolności układu krążenia, 
  • obrzęków pourazowych i pooperacyjnych.

Skuteczny lek na obrzęki będzie działał wielokierunkowo, minimalizując dolegliwości bólowe, dyskomfort, wrażenie ociężałych nóg, a także zmniejszając opuchliznę. Poza suplementem diety kurację warto także wspierać miejscowo, stosując punktowo maść lub żel. Regularny masaż poprawia cyrkulację krwi, a także pomaga się odprężyć, co dodatkowo zapewnia ulgę.