Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Higiena nosa
Higiena nosa
Średnia ocena: 4.8 Na podstawie: 70 ocen

Higiena nosa

Znajdź skuteczne preparaty do czyszczenia nosa, pomóż sobie utrzymać higienę skutecznymi środkami dostępnymi w aptece internetowej Hit. W ofercie znajdziesz wiele produktów dostępnych bez recepty i online, pozwolą Ci szybko uporać się niedogodnościami wynikającymi z infekcji górnych dróg oddechowych lub uczulenia. Łagodzą objawy i pomagają komfortowo przetrwać czas choroby lub alergii. Higiena nosa jest kluczowa w sezonie grypowym i w czasie pylenia roślin.

sizer

Marimer Baby Hipertoniczny Spray do nosa 100 ml

25,50 zł
sizer

Erdomed Muko 10 sasz.

19,99 zł
sizer

Marimer Baby izotoniczny spray 100 ml

25,50 zł
sizer

Marimer Izotoniczny spray 100 ml

24,90 zł
sizer

Erdomed Muko 20 sasz.

29,90 zł
sizer

Irigasin zestaw uzupełniający 30 saszetek

13,99 zł
sizer

Zabłocka mgiełka solankowa jodowo-bromowa 950 ml

15,37 zł
sizer

Verbascon Nasal spray do nosa 20 ml

10,99 zł
sizer

Marimer Inhalation hipertoniczna woda morska 2,2% do nebulizacji od 1 miesiąca 30 ampułek po 5 ml

23,90 zł
sizer

Quixx Alergeny spray do nosa 30 ml

22,59 zł
sizer

Irigasin zestaw 12 saszetek + butelka

19,99 zł
sizer

Quixx Katar spray do nosa 30 ml

19,90 zł
sizer

Tetrisal E spray do nosa 20 ml

15,17 zł
sizer

Marimer Baby izotoniczny spray 50 ml

20,50 zł
sizer

Nos Spray nawilżający olejek do nosa APTEO CARE 15 ml.

19,95 zł
sizer

Quixx Baby krople do nosa 10 ml

22,13 zł
sizer

AloeNasin A+E spray do nosa 10ml

24,08 zł
sizer

HydroNasin ksylitol zestaw uzupełniający 20sasz.

22,99 zł
sizer

Bloxin żel do nosa w sprayu 20 ml

19,50 zł
sizer

Nozoil aerozol do nosa 10 ml

28,03 zł
sizer

Hysan maść do nosa 5 g

25,99 zł
sizer

Otrivin Regeneracja aerozol 10 ml

21,50 zł
sizer

RESPIMER NetiFlow zestaw do płukania nosa i zatok - irygator + 6 saszetek

19,98 zł
sizer

Hysan care aerozol do nosa 20 ml

28,90 zł
sizer

Nebu-Dose Isotonic roztwór soli fizjologicznej 100 ampułek po 5 ml

30,99 zł
sizer

Hysan woda morska w aerozolu 20 ml

29,25 zł
sizer

STERIMAR Zatkany Nos woda morska 50 ml

22,99 zł
sizer

Olimp Zatoclear Med Spray 100 ml

37,34 zł
sizer

Fitonasal 2ACT spray 15 ml

26,48 zł
sizer

HydroNasin ksylitol zestaw podstawowy zestaw 1 but.(+10sasz.)

25,57 zł
sizer

Vicks AquaBaby woda morska 100 ml

25,28 zł

Jak funkcjonuje nasz nos?

Zdrowy nos nie jest całkowicie suchy, powstająca w nim wydzielina pomaga wyłapać zagrożenia, znajdujące się we wdychanym powietrzu. Mogą to być bakterie, wirusy, alergeny, toksyny zawarte w dymie oraz chemicznych oparach. Czyszczenie nosa pomaga pozbyć wychwyconych szkodliwych elementów. Zadaniem nosa jest również odpowiednie podgrzanie i nawilżenie powietrza, przed jego dostarczeniem do płuc. Dlatego tak ważna jest właściwa higiena nosa.

Skąd się bierze katar?

Katar powstaje w wyniku nadprodukcji śluzu, jest ostatnią linią oporu nosa przed zagrożeniem. Może być objawem infekcji wirusowych, bakteriologicznych oraz alergii. Przy przedłużających się objawach, koniecznie skontaktuj się ze specjalistą. Zapalenie błony śluzowej nosa towarzyszące jego zatkaniu, jest główną przyczyną pozbawienia organizmu ochrony przed zagrożeniami znajdującymi się w powietrzu. Czyszczenie nosa pomaga zachować jego higienę. Nie warto wierzyć ludowym mądrością, że katar leczony trwa tydzień, a nieleczony 7 dni. Nadprodukcja śluzu sama w sobie jest objawem, nie można jej jednak lekceważyć, ponieważ może doprowadzić do poważniejszych schorzeń, kluczowe jest zwalczenie przyczyny.

Dlaczego higiena nosa jest ważna na co dzień?

Oczyszczanie nosa przyczynia się do właściwego natlenienia organizmu, poprawia wydolność oddechową przy wysiłku fizycznym oraz pracy umysłowej. Pomoże Ci rozwiązać problemy z chrapaniem i znacząco poprawi jakość snu oraz regenerację w czasie nocnego odpoczynku. Jest kluczowe dla osób uprawiających sport zarówno wyczynowo jak i rekreacyjnie. W przypadku przewlekłych, powracających problemów, wskazana jest konsultacja ze specjalistą w dziedzinie otolaryngologii, może on przeprowadzić badanie za pomocą sondy z mikro-kamerą i sprawdzić czy przyczyną nie są polipy lub skrzywiona przegroda nosowa.

Jakie preparaty do higieny nosa stosować?

Do zachowania higieny nosa możemy stosować spraye, aerozole oraz roztwory w płynie do płukania. Szeroką gamę takich produktów bez recepty znajdziesz w ofercie Apteki Hit. Najprostsze w zastosowaniu są spraye do higieny nosa. Ze względu na prostą aplikacje, ta grupa produktów najlepiej nadaje się dla małych dzieci.  Do czyszczenia nosa za pomocą płynu do płukania, najlepiej najlepiej zaopatrzyć się w specjalną butelkę z aplikatorem oraz saszetki z preparatem w proszku. Aby skorzystać z aerozolu zapoznaj się z ofertą inhalatorów dostępnych w Aptece Hit. W przypadku uciążliwego cieknięcia z nosa, warto rozważyć zastosowanie kapsułek ograniczających produkcję wydzieliny.Długotrwałe zatkanie nosa wymaga konsultacji z lekarzem. Ignorowanie długotrwałego nieżytu nosa powszechnie nazywanego katarem, może doprowadzić do poważniejszych chorób takich jak zapalenie ucha, zapalenie zatok, a nawet zapalenie oskrzeli i płuc.

Apteka Hit oferuje skuteczne preparaty do higieny i czyszczenia nosa.

Środki służące do higieny nosa powinny znajdować się w każdej domowej apteczce. Jest to szczególnie ważne jest w sezonie zimowym, kiedy jesteśmy narażeni na infekcje i częste kontakty z wirusami i bakteriami. Bogatą ofertę leków na receptę oraz produktów dostępnych bez recepty znajdziesz za rozsądną cenę w internetowej aptece Hit. Pełnię zdrowia zapewni Ci profilaktyka i dbanie o czyszczenie nosa. To pierwsza zapora w starciu chorobami przenoszonymi drogą kropelkową oraz toksynami unoszącymi się w powietrzu jako duszący smog. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.