Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Kremy i maści
Kremy i maści
Średnia ocena: 4.7 Na podstawie: 94 ocen

Kremy, maści na hemoroidy 

Jedną z najbardziej dokuczliwych dolegliwości okolic odbytu są hemoroidy. Guzki krwawnicze to struktury powstające przede wszystkim u osób prowadzących siedzący tryb życia oraz będących na diecie ubogiej w błonnik. Nadmierny rozrost żylaków  powoduje bolesne wypróżnianie się, co obniża komfort korzystania z toalety. Zaniedbanie tego schorzenia może prowadzić do powstania stanu zapalnego okolicznych tkanek. 

sizer

Proktosedon maść 15 g

32,81 zł
sizer

Proktosanol maść 40 g

14,03 zł
sizer

Aesculan maść doodbytnicza 30 g

21,08 zł
sizer

Neo-Aesculan żel doodbytniczy 30 g

20,33 zł
sizer

Procto-Glyvenol krem 30 g

21,39 zł
sizer

Avenoc maść 30 g

22,47 zł
sizer

Proktis-M PLUS maść doodbytnicza 30 g

34,78 zł
sizer

Rectostop Ultra maść 50 ml

15,72 zł
sizer

Posterisan maść 25 g.

37,06 zł
sizer

Rectostop maść 50 ml

14,04 zł
sizer

Procto-Hemolan krem doodbytniczy 20 g

22,15 zł
sizer

Proctomina żel chłodzący na hemoroidy 30 g

11,66 zł
sizer

Proctomina maść na hemoroidy 20 g

13,80 zł
sizer

Ruskorex maść 40 g

33,14 zł

Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych i skutecznych sposobów oraz kremów i maści na hemoroidy. 

 Jakie leki na hemoroidy?

Im wcześniej rozpozna się objawy hemoroidów i wdroży właściwe leczenie, tym większa szansa na szybkie pozbycie się problemu. Popularnymi i domowymi sposobami są nasiadówki, wykonywane najczęściej z wywarów rumianku, kory dębu lub mieszanek ziołowych bazujących na szałwii i rdeście. Zmienione chorobowo miejsca można również okładać owiniętymi w chusteczki lub niewielkich rozmiarów ręcznik kostkami lodu.

Równie skuteczne są kremy i maści zawierające w składzie substancje zmniejszające obrzęki oraz niwelujące nieprzyjemny świąd.

Preparaty na guzki krwawnicze dostępne bez recepty wykazują działanie:

  1. przeciwbólowe, 
  2. przeciwzapalne, 
  3. wzmacniające krążenie w obrębie naczyń krwionośnych, 
  4. regulujące drenaż limfatyczny, 
  5. zmniejszające przepuszczalność ścian komórek śródbłonka. 


Jak leczyć hemoroidy?

Istnieje wiele metod leczenia hemoroidów. Oprócz domowych sposobów z wykorzystaniem lodu czy naparów z ziół warto także zatroszczyć się odpowiednią dietę. W codziennym jadłospisie powinny znajdować się przede wszystkim duże ilości świeżych owoców i warzyw. Nie należy zapominać o błonniku, który ułatwia trawienie. Konieczne jest także nawadnianie na poziomie ok. 2 litrów niegazowanej wody mineralnej dziennie. Aby zminimalizować ryzyko rozwoju hemoroidów, trzeba zrezygnować z jedzenia wysokoprzetworzonego pokarmu i takiego, które może powodować zaparcia. 

W celu usprawnienia pracy jelit zaleca się regularnie uprawiać gimnastykę. Jeśli w ciągu dnia nie znajdzie się czasu na wizytę na siłowni czy klubie fitness, intensywny spacer jest także dobrym rozwiązaniem. Ważne, by ruszać się codziennie. Zbyt długie siedzenie w jednym miejscu jest jedną z poważnych przyczyn pojawienia się hemoroidów. 

Osoby, które borykają się z nawracającym problemem żylaków odbytu, powinny rozważyć bardziej zaawansowane formy leczenia. Zalicza się do nich gumkowanie metodą Barrona, polegające na założeniu na guz specjalnego pierścienia, który ma na celu odcięcie dopływu krwi, a w konsekwencji odpadnięcie i obumarcie struktury. Innym skutecznym rozwiązaniem jest skleroterapia. Pod śluzówkę zmiany wstrzykuje się środek powodujący powstanie zakrzepu. Hemoroidy można także leczyć za pomocą lasera. W wyniku zabiegu dochodzi do zamknięcia naczyń krwionośnych, a ostatecznie zniszczenia tkanek.