Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Kremy i maści
Kremy i maści
Średnia ocena: 4.7 Na podstawie: 94 ocen

Kremy i maści na hemoroidy

W tej kategorii dostępne są kremy oraz maści na hemoroidy, które pomagają złagodzić pierwsze objawy dyskomfortu związanego z formowaniem się żylaków odbytu, a także leczeniem istniejących już zmian. Hemoroidy są dla większości osób problemem bardzo wstydliwym i nieprzyjemnym. Warto jednak pamiętać, że taki problem dotyka bardzo wielu osób, a współczesny tryb życia, który jest w większości siedzący, dodatkowo przyczynia się do występowania podobnych dolegliwości. W przypadku bólu, dyskomfortu lub pieczenia okolic odbytu nie warto zwlekać. Łagodzący krem na hemoroidy pomoże złagodzić nieprzyjemne dolegliwości, a regularnie stosowany, nawet wyeliminować je całkowicie.

Polecane produkty
sizer

Aesculan maść doodbytnicza 30 g

22,49 zł
sizer

Aesculan maść doodbytnicza 30 g

22,49 zł
sizer

Procto-Glyvenol krem 30 g

31,90 zł
sizer

Rectostop Plus maść 50 ml

15,80 zł
sizer

Aesculan maść doodbytnicza 30 g

22,49 zł
sizer

Procto-Hemolan krem doodbytniczy 20 g

25,02 zł
sizer

Proktosanol maść 40 g

19,50 zł
sizer

Hemkortin-HC maść 30 g

39,90 zł
sizer

Posterisan maść 25 g.

37,06 zł
sizer

Proctomina maść na hemoroidy 20 g

15,50 zł
sizer

Procto-zac żel proktologiczny 30 ml

30,90 zł
sizer

Proctomina żel chłodzący na hemoroidy 30 g

13,90 zł
sizer

ProRectal żel 50 ml

38,00 zł
sizer

ProRectal emulsja 30 ml

39,80 zł
sizer

Proktis-M PLUS maść doodbytnicza 30 g

34,78 zł
sizer

Hemoroidal żel doodbytniczy 30 g

20,99 zł
sizer

Anusir maść 30 g

38,46 zł
sizer

Avenoc maść 30 g

30,99 zł
sizer

Rectostop Ultra Plus maść 50 ml

16,90 zł
sizer

Apirectal maść 20 g

15,99 zł
sizer

Ruskorex maść 40 g

33,14 zł

Kremy, maści na hemoroidy w ofercie Apteki HIT

Jedną z najbardziej dokuczliwych dolegliwości okolic odbytu są hemoroidy. Są to guzki krwawnicze to struktury powstające przede wszystkim u osób prowadzących siedzący tryb życia oraz będących na diecie ubogiej w błonnik. Nadmierny rozrost żylaków powoduje bolesne wypróżnianie się, co obniża komfort korzystania z toalety. Zaniedbanie tego schorzenia może prowadzić do powstania stanu zapalnego okolicznych tkanek. Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych i skutecznych sposobów oraz kremów i maści na hemoroidy. To preparaty opracowane na bazie składników o działaniu łagodzącym, nawilżającym i przyspieszającym regenerację uszkodzonych tkanek. Preparaty do stosowania zewnętrznego, mają za zadanie wzmacniać i odbudowywać śluzówkę, a także wzmacniać ściany naczyń krwionośnych, zwiększając ich przepustowość. W naszej ofercie polecamy maści i kremy na hemoroidy marek takich jak Rectostop, Proctomina, Neo-Aesculan czy Procto-Hemolan, dostępne w atrakcyjnych cenach.

Po jaki krem na hemoroidy sięgnąć

Im wcześniej rozpozna się objawy hemoroidów i wdroży właściwe leczenie, tym większa szansa na szybkie pozbycie się problemu. Popularnymi i domowymi sposobami są nasiadówki, wykonywane najczęściej z wywarów rumianku, kory dębu lub mieszanek ziołowych bazujących na szałwii i rdeście. Zmienione chorobowo miejsca można również okładać owiniętymi w chusteczki lub niewielkich rozmiarów ręcznik kostkami lodu.

Bardziej skuteczny może okazać się jednak odpowiedni krem na hemoroidy, zawierający w składzie substancje zmniejszające obrzęki oraz niwelujące nieprzyjemny świąd.

Preparaty na guzki krwawnicze dostępne bez recepty wykazują działanie:

 • przeciwbólowe,
 • przeciwzapalne,
 • wzmacniające krążenie w obrębie naczyń krwionośnych,
 • regulujące drenaż limfatyczny,
 • zmniejszające przepuszczalność ścian komórek śródbłonka.

Maści i kremy mają za zadanie tworzyć w miejscu uszkodzenia śluzówki warstwę ochronną, która będzie przyspieszała regenerację i odnowę komórek. Dzięki stosowaniu odpowiednich preparatów oraz zachowaniu regularnej higieny miejsc intymnych, można efektywnie chronić okolice odbytu przed rozwojem infekcji bakteryjnych, które mogą wiązać się z groźnymi i bardzo nieprzyjemnymi powikłaniami.

Najlepsza maść na hemoroidy – jak skutecznie radzić sobie z problemem

Najlepsza maść na hemoroidy to taki produkt, który jednocześnie działa łagodząco oraz przyspiesza regenerację tkanek. Efektywną metodą leczenia podobnych przypadłości jest przede wszystkim wzmacnianie ścian naczyń krwionośnych, które są uciskane w wyniku długotrwałego ucisku. Może być on wywołany przez wielogodzinne siedzenie, prowadzenie samochodu lub długotrwałe przebywanie w toalecie. W przypadku spowolnienia przemiany materii lub stosowania ubogiej w błonnik diety wypróżnianie może wiązać się z intensywnym parciem na ujście odbytu, co skutkuje powstaniem hemoroidów.

Dostępne w sprzedaży maści i kremy na hemoroidy zawierają w sobie kompozycję składników takich jak:

 • wyciąg z kory kasztanowca (przyspiesza regenerację okolic odbytu, wspomaga dobrą przepustowość naczyń krwionośnych i wzmacnia ich ściany),
 • wyciąg z aloesu (dogłębnie nawilża i wzmaga elastyczność skóry),
 • ekstrakt z oczaru wirginijskiego (ma właściwości lekko ściągające i antybakteryjne),
 • ekstrakt z ziarnopłonu wiosennego
 • lanolina (która nawilża i wspomaga regenerację skóry),
 • pantenol (ma właściwości łagodzące i uśmierzające ból oraz świąd),
 • wazelina.

Maści opierają się często także na składnikach takich jak woda oczyszczona, alkohole o właściwościach nawilżających i bakteriobójczych oraz składniki tworzące w miejscu bolesnej nadżerki ochronną warstwę okluzyjną.

Inne metody łagodzenia hemoroidów

Istnieje wiele metod leczenia hemoroidów. Oprócz domowych sposobów z wykorzystaniem lodu, naparów z ziół czy doraźnego stosowania kremów i maści, warto także zatroszczyć się odpowiednią dietę. W codziennym jadłospisie powinny znajdować się przede wszystkim duże ilości świeżych owoców i warzyw. Nie należy zapominać o błonniku, który ułatwia trawienie. Konieczne jest także nawadnianie na poziomie ok. 2 litrów niegazowanej wody mineralnej dziennie. Aby zminimalizować ryzyko rozwoju hemoroidów, trzeba zrezygnować z jedzenia wysoko przetworzonego pokarmu i takiego, które może powodować bolesne zaparcia.

W celu usprawnienia pracy jelit zaleca się regularnie uprawiać gimnastykę. Jeśli w ciągu dnia nie znajdzie się czasu na wizytę na siłowni czy klubie fitness, intensywny spacer jest także dobrym rozwiązaniem. Ważne, by ruszać się codziennie. Zbyt długie siedzenie w jednym miejscu jest jedną z poważnych przyczyn pojawienia się hemoroidów.

Osoby, które borykają się z nawracającym problemem żylaków odbytu, powinny rozważyć bardziej zaawansowane formy leczenia. Zalicza się do nich gumkowanie metodą Barrona, polegające na założeniu na guz specjalnego pierścienia, który ma na celu odcięcie dopływu krwi, a w konsekwencji odpadnięcie i obumarcie struktury. Innym skutecznym rozwiązaniem jest skleroterapia. Pod śluzówkę zmiany wstrzykuje się środek powodujący powstanie zakrzepu. Hemoroidy można także leczyć za pomocą lasera. W wyniku zabiegu dochodzi do zamknięcia naczyń krwionośnych, a ostatecznie zniszczenia tkanek.

Zanim jednak umówiona zostanie wizyta u lekarza specjalisty, warto sięgnąć po dostępne bez recepty preparaty, które pomogą uporać się z dokuczliwym problemem i łagodzić jego objawy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w której dostępne są kremy i maści na hemoroidy, które przyspieszą leczenie i regenerację tkanki śluzówki oraz okolic odbytu. To preparaty zawierające aktywnie działające składniki o działaniu nawilżającym, regenerującym oraz poprawiającym elastyczność skóry.