Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Rzuć palenie
Rzuć palenie
Średnia ocena: 4.5 Na podstawie: 90 ocen

Rzuć palenie

Zebraliśmy w naszej ofercie najlepsze preparaty i leki na rzucenie palenia. Jeśli walka z nałogiem jest w Twoich oczach skazana na porażkę, sprawdź jak bardzo mogą w niej pomóc odpowiednie preparaty. Zerwanie z papierosem jest dla wielu osób bardzo trudne, zwłaszcza jeśli palenie mocno wpisało się w ich codzienną rutynę. Proponujemy tabletki, gumy do żucia, plastry nikotynowe oraz specjalne spraye, dzięki którym zerwanie z nałogiem może okazać się prostsze niż myślisz. Suplementy i tzw. leki na palenie to preparaty, które mają na celu zastępować papierosy, dostarczają do organizmu mniejszą dawkę nikotyny, do której palacz jest przyzwyczajony. Odbywa się to jednak bez palenia. 

sizer

Niquitin Mini 1,5 mg 20 tabl.

17,99 zł
sizer

Nicorette Coolmint 2 mg 20 tabl.

19,99 zł
sizer

Nicorette Coolmint 4 mg 20 tabl.

19,99 zł
sizer

Nicorette Spray 1 mg/daw. 150 daw.

66,90 zł
sizer

NiQuitin plastry 3 stopień 7 mg/24 godz 7 szt. przezroczysty

84,90 zł
sizer

NiQuitin plastry 1 stopień 21 mg/24 godz 7 szt przezroczysty

84,90 zł
sizer

Nicorette Spray Cool Berry 13,6 mg/ml 150 dawek

79,90 zł
sizer

Nicorette Fruit 4 mg 20 tabl. do ssania

Array
19,99 zł
sizer

Nicorette freshfruit gum 4 mg 105 szt.

95,90 zł
sizer

Tabex 1,5 mg 100 szt.

70,59 zł
sizer

Nicorette Freshmint Gum 4 mg 105 szt.

87,52 zł
sizer

Desmoxan 1,5 mg 100 tabletek

78,63 zł
sizer

NiQuitin 4 mg pastylki do ssania 72 szt.

85,90 zł
sizer

NiQuitin plastry 2 stopień 14 mg/24 godz 7 szt. przezroczysty

84,90 zł
sizer

Nicorette Classic Gum 4 mg 105 szt.

75,50 zł
sizer
Nowość

Nicorette FreshFruit 2mg 105 szt

75,90 zł
sizer

Nicorette Invisipatch 25mg/16 h 7 szt.

49,90 zł
sizer

Nicorette Invisipatch 10 mg/16h 7 plastrów

19,90 zł
sizer

Recigar 1,5 mg 100 tabl.

38,58 zł

Nowoczesne leki na rzucenie palenia

W ofercie Apteki HIT dostępne są wysokiej jakości leki na palenie, których zadaniem jest ułatwienie trudnego momentu zerwania z nałogiem. Regularne palenie papierosów ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Zawarte w nich substancje smoliste osadzają się w płucach, zanieczyszczając ich ściany, a także przenikają do krwi. Palenie wpływa przez to również negatywnie na układ krwionośny, zwiększając ryzyko wystąpienia miażdżycy i zawału serca. Liczne badania potwierdzają także korelację między nałogiem nikotynowym, a zachorowalnością na nowotwory. 

W sprzedaży dostępne są:

  • tabletki – dzięki działaniu substancji aktywnej załagodzić skutki głodu nikotynowego oraz innych dolegliwości związanych z rzucaniem nałogu,
  • plastry – służące do stopniowego uwalniania terapeutycznej dawki nikotyny przez skórę. Pojedynczy plaster działa przez około 12 godzin,
  • gumy do żucia – po które można sięgnąć w momencie słabości,
  • spraye – do spryskiwania wnętrza ust, za każdym razem kiedy organizm będzie domagał się papierosa.

Są to wspomagające leki na rzucanie palenia od marek takich jak Nicorette, Niquitin czy Desmoxan, które zawierają w sobie dawkę roztworu nikotyny lub cytyzynę (która jest stosowana jako substancja zastępcza, o działaniu zbliżonym do nikotyny). Dzięki temu możliwe jest efektywne łagodzenie i zmniejszanie częstotliwości występowania objawów głodu nikotynowego oraz innych skutków odstawienia papierosów, które utrudniają wytrwanie w przedsięwziętym postanowieniu. 

Jak działa lek na rzucenie palenia

W jaki sposób lek na rzucenie palenia ułatwia zerwanie z nałogiem? Każdy zadeklarowany palacz wie, że nie jest to łatwe. Czasem o przerwie na papierosa przypomina nawet sposób, w jaki trzyma się długopis, a wtedy nad potrzebą zapalenia trudno jest zapanować. Kiedy więc najdzie ochota aby sięgnąć po papierosa, należy zastosować spray, gumę do żucia lub spray.

Dzięki nim głód nikotynowy zostaje zaspokojony, bez konieczności odpalania papierosa. Tego typu preparaty są bezpieczne do stosowania w ciągu dnia, w zależności od marki i rodzaju preparatu, nawet do kilku razy w ciągu dnia, lub zawsze kiedy najdzie nas ochota aby zapalić. Warto jednak pamiętać, że nawet najskuteczniejszy lek na palenie nie pomoże, jeśli nie zestawimy go z silną wolą i postanowieniem zerwania z nałogiem.

Tabletki również stanowią popularny lek na rzucenie palenia. Sposób dawkowania zależy od konkretnego producenta, jednak najczęściej uwzględnia częste przyjmowaniu tabletki (np. co kilka godzin) na samym początku rozpoczęcie terapii. Wraz z upływem czasu dawka jest stopniowo zmniejszana do 1 lub 2 tabletek w ciągu doby. Wybierając ten sposób rzucania nałogu warto wziąć pod uwagę, iż rozkłada się on w czasie na kilka tygodni i trwać powinien około miesiąca.

Jeśli poszukujesz sposoby aby raz na zawsze zerwać z nałogiem, nie zdawaj się wyłącznie na silną wolę. Nowoczesne leki na rzucenie palenia odznaczają się kompozycją składników, która jest bezpieczna dla organizmu, a przy tym daje dobre efekty już w przeciągu kilku tygodni. Działanie terapeutycznych dawek nikotyny pozwoli odzwyczaić się od regularnych przerw na papierosa. Dzięki temu możliwe jest także ograniczenie niepożądanych skutków ubocznych rzucenia palenia, do jakich często zalicza się zwiększone łaknienie oraz przyrost masy.

Skorzystaj z oferty internetowej Apteki HIT i zaopatrz się w preparaty, które ułatwią raz na zawsze pożegnać się z nałogiem.