Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Kamica
Kamica
Średnia ocena: 4.8 Na podstawie: 106 ocen

Leki na kamice

W tej kategorii zebraliśmy wybór preparatów i suplementów, które wspomagają łagodzenie objawów oraz zapobieganie rozwojowi kamicy nerkowej. Kamica spowodowana jest nadmiernym odkładaniem się kamieni w drogach moczowych. Zbudowane są one ze zbitek składników, które nie uległy całkowitemu rozpuszczeniu i wydaleniu wraz z moczem. Są to szczawiany, wapń oraz aminokwasy Efektem kamicy są dolegliwości bólowe (określane jako kolka nerkowa). Może ona wystąpić u każdego, jednak najczęściej dotyka osoby w wieku powyżej 30. roku życia, które prowadzą niewłaściwą dietę, zmagają się z częstymi infekcjami dróg moczowych lub mają do tego predyspozycje genetyczne.

sizer

Fitolizyna pasta doustna 100 g

19,99 zł
sizer

No-Spa Max 80 mg 20 szt.

21,90 zł
sizer

Urosept 60 tabletek

25,90 zł
sizer

No-Spa 40 mg 40 tabl.

23,30 zł
sizer

Fitolizyna nefrocaps forte 30 kaps.

29,99 zł
sizer

Nefrol płyn doustny 100 ml

15,99 zł
sizer

Drotafemme Forte 80 mg 20 tabletek powlekanych

8,98 zł
sizer

No-Spa 40 mg 20 tabl.

13,90 zł
sizer

Nefrotabs 30 tabl.

34,91 zł
sizer

Rowatinex 50 kaps.

29,90 zł
sizer

Ziele skrzypu 50 g Flos

3,82 zł
sizer

Ziele skrzypu fix 30 sasz. Flos

4,16 zł
sizer

Rowatinex 30 kaps.

17,96 zł
sizer

Canephron N krople doustne 100 ml

39,32 zł
sizer

Urosept 30 tabletek

14,90 zł
sizer

Urobon 60 kaps.

35,39 zł
sizer

Naturalna woda lecznicza Jan Oczyszczenie 3 l

19,89 zł
sizer

Naturalna woda lecznicza Jan Oczyszczenie 5 l

21,90 zł
sizer

Naturalna woda lecznicza Jan Oczyszczenie 0,5 l

3,18 zł
sizer

Deespa 40mg 40 tabletek

12,23 zł
sizer

Heel Berberis-Homaccord krople 30 ml

39,31 zł
sizer

Liston 60 kaps.

31,99 zł
sizer

Nefrostone 20 sasz.

32,58 zł
sizer

Urinal Nefro 20 tabl.

10,24 zł

Preparaty i suplementy na kamienie nerkowe w Aptece HIT

W naszej ofercie polecamy wybór preparatów na kamienie nerkowe oraz suplementów, które pomagają przeciwdziałać wystąpieniu kamicy nerkowej. Proponujemy preparaty o działaniu moczopędnym, które zapobiegają zaleganiu resztek moczu w pęcherzu, a także środki o działaniu przeciwzapalnym.

Rozwój kamicy nerkowej uzależniony jest od wielu czynników, a jednym z nich jest niewłaściwa dieta, zbyt bogata w białka oraz niedostateczne nawodnienie organizmu. Suplementy diety pomagają zniwelować ryzyko wystąpienia kamicy. W ich składzie znajdują się przede wszystkim naturalne wyciągi roślinne o działaniu moczopędnym, łagodzącym, regenerującym, m.in. takie jak: 

 • ziele skrzypu polnego, 
 • pietruszka, 
 • pokrzywa, 
 • lubczyk, 
 • nawłoć, 
 • liść brzozy, 
 • kłącze perzu, 
 • ekstrakt z wilżyny ciernistej, 
 • wyciąg z nasion fasoli.

Kamica nerkowa może być łagodzona stosując leki – w naszej ofercie dostępne są preparaty bez recepty, które pomagają w rozbijaniu zalegających w pęcherzu i nerkach zbitek i wydalaniu ich wraz z moczem. Proponujemy m.in. Rowatinex, Fitolizynę (w formie pasy i kapsułek) oraz Liston. Zawierają one substancje aktywne, takie jak cytrynian magnezu oraz wyciągi oraz olejki roślinne.

Kamica nerkowa leczenie

Leczenie kamicy nerkowej polega przede wszystkim na ułatwieniu pacjentowi wydalenia z organizmu kamieni. W tym celu stosuje się leki o działaniu rozkurczowym i przeciwbólowym. W naszej ofercie polecamy wybór popularnych leków, takich jak No-Spa czy Deespa. Ich działanie sprzyja rozkurczaniu mięśni gładkich oraz zmniejszeniu dyskomfortu związanego z wydalaniem kamieni.

Proces oczyszczania pęcherza z kamieni nerkowych może być dość bolesny. To jak długo zajmie wydalanie złogów jest trudne do jednoznacznego określenia, ponieważ niekiedy wymaga nawet okresu kilku tygodni. W przypadku większych zbitków może okazać się konieczne skorzystanie z innych metod, takich jak rozkruszanie kamienia przy pomocy fal uderzeniowych (litotrypsja) lub też usunięcie kamienia endoskopowo bądź chirurgicznie.

Nie należy ignorować objawów jakie daje kamica nerkowa. Leczenie rozpoczęte odpowiednio wcześnie da dobre rezultaty, a często nie wymaga interwencji chirurga. Do najczęstszych objawów należą m.in.:

 • zimne poty,
 • nudności i wymioty,
 • silne potrzeba oddania moczu lub oddawanie go w małej ilości,
 • obecność krwi w moczu.

Kamicy nerkowej można zapobiegać, np. wyłączając z diety produkty takie jak szczaw czy szpinak (zwłaszcza jeśli spożywamy je w większej ilości). Ważne aby każdy posiłek dostarcza do organizmu porcję białka, ale warto sięgać po proteiny pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego. Należy także pamiętać o przyjmowaniu w ciągu dnia odpowiedniej ilości płynów.

Kamica nerkowa – leki oraz suplementy

Schorzenia związane z układem moczowym warto szybko rozpoznawać. W razie podejrzeń warto skonsultować się z lekarzem, który pomoże potwierdzić czy rzeczywiście grozi nam kamica nerkowa. Leki wspomagające pomogą w szybszym uporaniu się z nowo uformowanymi zbitkami, a także powinny być stosowane jeśli w przeszłości wystąpiła już kamica. Ryzyko jej nawrotu jest dość wysokie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której dostępne są suplementy oparte na naturalnych składnikach roślinnych oraz preparaty, które ułatwią oczyszczenia dróg moczowych z zalegających z nich kamieni.