Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Higiena i pielęgnacja odbytu
Higiena i pielęgnacja odbytu
Średnia ocena: 4.6 Na podstawie: 92 ocen

Higiena i pielęgnacja odbytu

Szukasz bezpiecznych i sprawdzonych preparatów, które sprawią, że codzienna higiena odbytu stanie się łatwiejsza? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. W tej kategorii naszej apteki internetowej przygotowaliśmy duży wybór produktów o działaniu ochronno-pielęgnacyjnym, które są przeznaczone do mycia miejsc intymnych. Są to preparaty w formie żeli, maści oraz płynów oczyszczających, które zawierają w swoim składzie łagodne substancje czynne, które eliminują podrażnienia oraz pomagają zniwelować uczucie dyskomfortu spowodowane przez świąd. Sprawdź naszą ofertę, w której zgromadziliśmy produkty marek takich jak Proktis-M, Pyrantelum czy Procto-Glyvenol.

sizer

Procto-Glyvenol Soft żel do higieny 180 ml

24,90 zł
sizer

Procto-Glyvenol Soft chusteczki nawilżane 30 szt.

10,90 zł
sizer

Pyrantelum Owix 250 mg 3 tabletki

20,90 zł
sizer

Pyrantelum Owix 250 mg/ 5 ml zawiesina doustna 15 ml

19,60 zł
sizer

Prurigo L3 maść ochronno-pielęgnująca z aplikatorem 25 g

27,30 zł
sizer

Procto-zac żel proktologiczny 30 ml

30,90 zł
sizer

Anusir Clean Specjalistyczna pianka do oczyszczania okolic stomii i odbytu 225 g

49,27 zł
sizer

ProRectal żel 50 ml

38,00 zł
sizer

ProRectal emulsja 30 ml

39,80 zł
sizer

Kora dębu 50 g Herbapol Lublin

4,99 zł
sizer

Proktis-M Aktywna Pianka Oczyszczająca

28,00 zł
sizer

ProRectal pianka do mycia 40 ml

37,90 zł

Skuteczna pielęgnacja odbytu – preparaty w ofercie Apteki HIT

Złagodzenie nieprzyjemnych objawów, jakie wywołują hemoroidy jest niezwykle ważne dla zachowania codziennego komfortu oraz łagodzenia stanu zapalnego. Dostępne w naszej ofercie wyroby sprawiają, że codzienna higiena i pielęgnacja odbytu staje się łatwiejsza. Polecane są do codziennego oczyszczania okolic odbytu, szczególnie po zabiegach chirurgicznych oraz przy istniejących proktologicznych zmianach i stanach chorobowych. Co więcej, regularnie stosowane zabezpieczają przed różnego rodzaju czynnikami drażniącymi.

Dzięki lekkim i nietłustym konsystencjom preparaty łatwo się rozprowadzają, dobrze się wchłaniają, doskonale pielęgnując przy tym miejsca intymne. W ich recepturach można znaleźć między innymi takie składniki, jak:

  • ekstrakty z kwiatostanu kocanki włoskiej – przyspiesza gojenie ran i regenerację naskórka w przypadku wystąpienia zmian, jak np. trądzikowych,
  • wyciąg z aloesu – łagodzi, nawilża, pielęgnuje i dostarcza witamin A, C, E o działaniu antyoksydacyjnym, przyspieszając regenerację skóry,
  • ekstrakt z kasztanowca – który przeciwdziała powstawaniu obrzęków, działa przeciwzapalnie, wzmacnia naczynia krwionośne, zwiększając ich przepustowość,
  • kora dębu – ogranicza swędzenie, pieczenie i jest stosowana do łagodzenia stanów zapalnych błony śluzowej,
  • betainę – bierze udział w syntezie kreatyny, czyli głównego budulca skóry, przyspieszając jej regenerację,
  • D-pantenol – wspiera utrzymanie nawilżenia skóry, poprawia jej elastyczność, łagodzi podrażnienia, pomaga zniwelować obrzęki oraz ma działanie antyoksydacyjne,
  • wąkrotka azjatycka – zmniejsza stan zapalny, zmiękcza i przyspiesza gojenie naskórka,
  • wyciąg z nagietka – sprawdza się przy trudno gojących się ranach, działając przeciwgrzybicznie i przeciwzapalnie.

Maści, żele oraz pianki do pielęgnacji okolic odbytu

Powszechnie występujące choroby okolic odbytu, takie jak m.in. hemoroidy, infekcje, stany zapalne czy grzybica mogą być skutecznie niwelowane przy użyciu odpowiednich preparatów. Kluczowe jest przede wszystkim regularne mycie odbytu oraz stosowanie preparatów, które tworzą na śluzówce warstwę okluzyjną, która przyspieszy regenerację tkanek, zapewniając szybszą ulgę w bólu i dolegliwościach takich jak świąd. Jeśli uciążliwe objawy utrzymują się przez dłuższy czas, należy skonsultować je z lekarzem, który zleci dalsze badania.

Przyczyn wystąpienia podobnych dolegliwości może być wiele, ale do najczęstszych należy częste i długotrwałe przesiadywanie na twardej powierzchni, trudności z oddawaniem stolca, zaparcia. Aby łagodzić objawy związane z hemoroidami niezbędne będzie działanie przy pomocy specjalnych pianek ułatwiających mycie odbytu i stosowanie żeli łagodzących. W przypadku leczenia owsicy konieczne okaże się także stosowanie preparatów doustnych, w postaci tabletek lub zawiesiny.

W naszej ofercie preparaty do utrzymania higieny i pielęgnacji okolic odbytu dostępne są w formie żeli, maści, pianek oraz preparatów doustnych. Zaopatrzyć się warto także w łagodzące chusteczki oraz naturalne preparaty, takie jak korę dębu, z pomocą której rany można przemywać lub przygotowywać kąpiel. Część preparatów posiada wygodne aplikatory, z pomocą których można łatwo i precyzyjne nałożyć odpowiednią ilość prepratu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.