Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Spray chłodzący
Spray chłodzący
Średnia ocena: 4.5 Na podstawie: 68 ocen
Postać
Działanie
Problem
Część ciała
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Spray chłodzący na stawy i bóle mięśni dla sportowców

W czasie uprawiania sportu, jak i wielu codziennych sytuacji, mogą przytrafić się różne kontuzje. Naciągnięty czy naderwany mięsień, stłuczenie, skręcenie stawu to często zdarzające się urazy. Dlatego zawsze warto mieć w apteczce specjalne środki, które koją ból, jak i hamują rozwój negatywnych skutków. Spray przeciwbólowy to produkt przeznaczony nie tylko dla sportowców, ale i dla amatorów różnych dyscyplin, którzy ulegli wypadkowi podczas ćwiczeń. Przy poważniejszych kontuzjach konieczna będzie wizyta u specjalisty. To on określi, jak poważne jest uszkodzenie oraz wyznaczy leczenie i czas rekonwalescencji. Jednak nawet w przypadku mniejszych urazów, jak stłuczenie czy naciągnięcie mięśnia, należy obserwować uszkodzone miejsce. Spray chłodzący zaś, dzięki swoim właściwościom, może zdecydowanie przyspieszyć regenerację tkanek, a także zmniejszyć dolegliwości związane z kontuzją.

sizer

Icemix sztuczny lód w aerozolu 400ml

5,98 zł
sizer

Traumon 100 mg/ml aerozol 50 ml

27,20 zł
sizer

Altacet Ice 130 ml

16,29 zł
sizer
Nowość

Ice Spray APTEO 200 ml

9,90 zł
sizer

Diky 4% aerozol na skórę 30 ml

Przeciwbólowy szybko działający
27,49 zł
sizer
Nowość

Ice Spray APTEO 400 ml

13,90 zł
sizer

Elmetacin 1% aerozol 50 ml

31,34 zł
sizer

Reparil Ice spray 200 ml

25,90 zł
sizer

Ibuprom Ultra Ice spray 200 ml

21,29 zł

Spraye przeciwbólowe dla sportowców

W asortymencie apteki dostępne są różne środki przeciwbólowe dla sportowców i na stawy. To specjalistyczne wyroby stworzone z myślą o tym, by jak najszybciej przynieść ulgę w bólu i przeciwdziałać innym, przykrym skutkom uszkodzenia tkanek. Spray chłodzący stanowi wygodną formę, umożliwiająca precyzyjne naniesienie preparatu na bolące miejsce. Dzięki temu też łatwiej zastosować odpowiednią ilość preparatu, co sprzyja efektywniejszemu wykorzystaniu go. Niewielkie rozmiary opakowania umożliwiają też łatwe przenoszenie np. w torbie sportowej. Wśród propozycji dostępne są m.in. popularne rozwiązania jak Altacet ICE czy Ibuprom Ultra ICE Spray.

Niektóre z dostępnych produktów zawierają olejek mentolowy, kojący nawet dotkliwy ból. Część z prezentowanych wyrobów medycznych działa nie tylko znieczulająco, ale ma również szereg właściwości prozdrowotnych. Przyspieszają m.in. metabolizm toksycznych substancji, regenerację uszkodzonych tkanek oraz redukują obrzęk. Skutecznie też przeciwdziałają stanom zapalnym. To wszystko zaś sprawia, że prezentowane środki znacznie przyspieszają powrót do pełnej sprawności. Produkty dostępne w asortymencie apteki gwarantują efektywną pomoc zarówno tuż po pojawieniu się kontuzji (np. tzw. sztuczny lód, hamujący rozwój krwiaków i siniaków) oraz w trakcie późniejszego zwalczania ich skutków, jak i w przypadku chorób zwyrodnieniowych.

Należy pamiętać, że spray przeciwbólowy na stawy stanowi element terapii, mający wspierać właściwe leczenie urazów, a przede wszystkim – uśmierzać ból i przyspieszać regenerację tkanek. W przypadku, gdy objawy utrzymują się, konieczna może być konsultacja z lekarzem.