Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Spray chłodzący
Spray chłodzący
Średnia ocena: 4.5 Na podstawie: 68 ocen
Postać
Działanie
Problem
Część ciała
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Spray chłodzący na stawy i bóle mięśni dla sportowców

 

sizer

Icemix sztuczny lód w aerozolu 400ml

8,99 zł
sizer

Ice Spray APTEO 200 ml

9,90 zł
sizer

Ice Spray APTEO 400 ml

13,90 zł
sizer

Altacet Ice 130 ml

16,29 zł
sizer

Diky 4% aerozol na skórę 30 ml

Przeciwbólowy szybko działający
27,49 zł
sizer

Elmetacin 1% aerozol 50 ml

31,34 zł
sizer

Traumon 100 mg/ml aerozol 50 ml

27,20 zł
sizer

Reparil Ice spray 200 ml

25,90 zł
sizer

Ibuprom Ultra Ice spray 200 ml

21,29 zł

Podczas uprawiania sportu, jak i wielu codziennych sytuacji, każdy z nas narażony jest na wszelakie kontuzje. Naciągnięty lub naderwany mięsień, stłuczenie czy skręcenie stawu, to jedne z najbardziej powszechnych typów urazów. Dlatego też zawsze warto mieć w domowej apteczce specjalne środki, które pomogą ukoić ból, jak i hamują powstawanie opuchlizny czy infekcji. Jednym z takich preparatów jest przeciwbólowy spray chłodzący. To produkt przeznaczony nie tylko dla sportowców, ale i dla amatorów różnych dyscyplin czy nawet regularnego ruchu na świeżym powietrzu. Spray chłodzący na urazy sprawdzi się zawsze wtedy, gdy podczas ćwiczeń ulegnie się drobnemu wypadkowi. W tej kategorii zebraliśmy szeroki wybór tego typu produktów.

Spray chłodzący na urazy w ofercie Apteki HIT

W asortymencie Apteki HIT dostępne są różne środki przeciwbólowe dla sportowców, dedykowane do stosowania na mięśnie i stawy. To specjalistyczne wyroby stworzone z myślą o tym, aby jak najszybciej przynieść ulgę w bólu i przeciwdziałać innym, przykrym skutkom uszkodzenia tkanek. W ofercie zebraliśmy bardzo szeroki asortyment produktów o działaniu chłodzącym i przeciwzapalnym. Wśród propozycji dostępne są m.in. popularne produkty, takie jak Altacet ICE, Ice Spray APTEO czy Ibuprom Ultra ICE Spray.

W naszej ofercie polecamy także preparaty dostępne bez recepty, zawierające składniki aktywne, które nie tylko działają doraźnie, ale pomagają całkowicie wyeliminować źródło bólu, czyli tworzący się stan zapalny. Niektóre z dostępnych produktów zawierają olejek mentolowy, kojący nawet dotkliwy ból. Spray chłodzący przeciwbólowy może także przyspieszać procesy gojenia, m.in. wpływając na metabolizm toksycznych substancji, regenerację uszkodzonych tkanek oraz redukując obrzęk. To wszystko zaś sprawia, że prezentowane środki znacznie przyspieszają powrót do pełnej sprawności. 

Produkty dostępne w asortymencie apteki gwarantują efektywną pomoc zarówno tuż po pojawieniu się kontuzji (np. tzw. sztuczny lód, hamujący rozwój krwiaków i siniaków) oraz w trakcie późniejszego zwalczania ich skutków, jak i w przypadku chorób zwyrodnieniowych. Z tej kategorii polecamy spraye marek takich jak Traumon Aerozol czy Elmetacin, zawierający w sobie indometacynę. Jest to substancja stosowana jako lek przeciwzapalny, a także przy leczeniu dolegliwości o podłożu reumatoidalnym.

Jak działa spray chłodzący dla sportowców

Nie bez przyczyny spray chłodzący na urazy tak często ma w swojej nazwie dopisek “ice” czyli lód. Tego typu preparaty wykorzystują zasadę działania krioterapii, czyli tzw. “leczenia chłodem”. W efekcie stłuczenia pękają naczynia krwionośne, co prowadzi do powstania opuchlizny lub siniaków. Silnie chłodzący preparat w sprayu ma za zadnie bardzo szybko schłodzić stłuczony obszar. Pomaga to obkurczyć naczynia krwionośne, łagodząc tym samym dolegliwości bólowe, zmniejszając obrzęki i chroniąc przed ich powstawaniem. Przez obkurczone ścianki naczyń krwionośnych przedostaje się znacznie mniejsza ilość krwi, dzięki czemu po stłuczeniu na skórze pojawia się mały lub znikomy siniak. 

Chłodzenie kontuzjowanego miejsca daje także natychmiastową ulgę w bólu. Miejsce stłuczenia staje się ciepłe, gdyż zaczyna rozwijać się w tym miejscu stan zapalny. Preparat o działaniu chłodzącym niweluje to wrażenie, łagodząc nieprzyjemne dolegliwości. Na podobnej zasadzie działają plastry czy maści o właściwościach chłodzących.

Spray chłodzący stosujemy pamiętając aby: 

 • dokładnie wstrząsnąć opakowaniem przed użyciem,
 • spryskiwać stłuczone miejsca wtedy, gdy skóra nie została naruszona,
 • utrzymać aplikator w odległości około 10-20 cm od miejsca stłuczenia,
 • nałożyć odpowiednią ilość preparatu (podaną przez producenta) – w niektórych przypadkach zaleca się aby unikać formowania się białego nalotu na skórze,
 • powtarzać czynność regularnie, kilka razy dziennie (lub według zaleceń producenta), 
 • skonsultować kontuzję z lekarzem.

Spray chłodzący na stawy i bóle mięśni dla sportowców

Wielofunkcyjny spray chłodzący dla sportowców to produkt, który warto mieć ze sobą w torbie treningowej, a także w wyposażeniu domowej apteczki. Dzięki poręcznej i wygodnej w użyciu formie spray chłodzący stanowi idealną opcję, która umożliwia precyzyjne naniesienie preparatu, dokładnie na bolące miejsce. Ułatwia to także dozowanie. Spray umożliwia zastosować odpowiednią ilość preparatu, co sprzyja ekonomicznemu wykorzystaniu go. Niewielkie rozmiary opakowania umożliwiają też łatwy transport, np. w torbie, plecaku lub przechowywanie sprawy w szafce treningowej.

Przeciwbólowy spray chłodzący, dzięki swoim właściwościom, może zdecydowanie przyspieszyć regenerację tkanek, a także zmniejszyć dolegliwości związane z kontuzją. warto stosować tego typu preparaty w przypadku kontuzji takich jak: 

 • stłuczenia, 
 • mikrourazy i urazy mięśni, 
 • skręcenia, 
 • zwichnięcia, 
 • problemy z ruchomością stawów,
 • obrzęki, 
 • stan zapalny. 

Doraźne działanie sprayu chłodzącego warto wspomóc stosując żele lub spraye przeciwbólowe ze składnikami aktywnymi, które pomogą w szybszym gojeniu kontuzjowanego miejsca.

Przeciwbólowy spray chłodzący – wspomaganie leczenia urazów

Należy pamiętać, że przeciwbólowy spray chłodzący to produkt dedykowany przede wszystkim do działania doraźnego. Tego typu preparat powinien stanowić jedynie element terapii, mający za zadanie przede wszystkim uśmierzać ból i przyspieszać regenerację tkanek, a także wspierać właściwe leczenie urazów. W przypadku, gdy dolegliwości, takie jak tkliwość, opuchlizna czy trudności z mobilnością danego obszaru utrzymują się, konieczna może być konsultacja z lekarzem. Fizjoterapeuta lub ortopeda pomogą w określeniu tego, jak poważne jest uszkodzenie. Specjalista zajmie się opracowanie odpowiedniej ścieżki leczenia, rozłożonej w czasie niezbędnym do rekonwalescencji. Jednak także nawet w przypadku mniejszych urazów, takich jak pozornie niegroźne stłuczenie czy naciągnięcie mięśnia, należy obserwować uszkodzone miejsce. Po przebytych kontuzjach zaleca się odbyć konsultację z fizjoterapeutą.