Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Regeneracja chrząstki stawowej
Regeneracja chrząstki stawowej
Średnia ocena: 4.6 Na podstawie: 46 ocen
Postać
Główne składniki
Problem

Leki na regenrację chrząstki stawowej bez recepty

Wraz z wiekiem kondycja chrząstek i stawów ulega pogorszeniu. Jest to związane ze spadkiem ich nawilżenia, a w efekcie, także i elastyczności. Może prowadzić to do nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak wrażenie ociężałości w czasie ruchu, ograniczenie płynności oraz ból. W tej kategorii zebraliśmy skuteczne preparaty na regenerację chrząstki stawowej, z pomocą których można wspomóc naturalną regenerację i odnowę stawów.

sizer

Synocrom 10mg/ml (1%) 1 amp-strzyk. 2 ml

Z opakowania zbiorczego - bez kartonika (brak kaniuli w zestawie)
47,64 zł
sizer

Orton Flex 30 saszetek

49,99 zł
sizer

Litozin Forte 90 kaps.

34,90 zł
sizer

Artresan Optima 90 + 30 kaps.

45,48 zł
sizer

4 Flex 30 sasz.

71,90 zł
sizer

Orton Flex 60 kapsułek

41,49 zł
sizer

Duo Stawy MaxiFlex Glukozamina 30 tabl.mus.

18,60 zł
sizer

Orton Flex 30 kaps.

26,99 zł
sizer

Naturell Glukozamina + C 100 tabletek

32,90 zł
sizer

Artresan Efekt 30 kaps

69,99 zł
sizer

Colafit kolagen 60 kostek

69,99 zł
sizer

FlexiStav Caps 60 kaps.

29,99 zł
sizer

Doppelherz Aktiv Na stawy complex 60 kaps.

47,26 zł
sizer

4 Flex Silver 30 sasz.

79,52 zł
sizer

4 Flex Sport 30 sasz.

108,99 zł
sizer

Olimp Arthroblock forte 60 kaps.

47,99 zł
sizer

MyVita MSM proszek 500 g

29,85 zł
sizer

StructuActiv 500 mg 60 kaps.

23,99 zł
sizer

Oleofarm Collaflex 120 kapsułek

67,99 zł
sizer

Artivit x 15 fiolek z kolagenem do picia

60,24 zł
sizer

OLIMP Gold Glucosamine 1000 mg 120 kaps.

57,78 zł
sizer

Artresan OPTIMA 90 kaps

44,94 zł
sizer

Oleofarm Collaflex 60 kapsułek

42,13 zł
sizer

Marine Collagen kolagen morski 90 kaps.

64,03 zł
sizer

FlexiStav Xtra 30 sasz.

79,99 zł
sizer

FlexActiv Extra 30 sasz.

46,55 zł
sizer

Flexaslimin 30 saszetek

37,90 zł
sizer

Artro Apteo 60 kaps.

20,84 zł
sizer

Urazym 30 tabl.

25,13 zł
sizer

Glukozamina z witaminą C APTEO tabl. mus. 30 szt.

18,50 zł
sizer

OLIMP Arthroblock 60 kaps.

38,50 zł
sizer

Kalcikinon Forte 60 tabl.

39,99 zł

Preparaty na regenerację chrząstki stawowej w Aptece HIT

Skuteczna regeneracja chrząstki stawowej możliwa jest jedynie przy pomocy odpowiednich preparatów i suplementów diety. Maści i żele do stosowania miejscowego i zewnętrznego mogą stanowić świetne uzupełnienie terapii, pomagając w uśmierzaniu bólu. W Aptece HIT zebraliśmy wybór preparatów zawierających kompozycję składników niezbędnych dla wspierania naturalnej odnowy i chrząstki stawowej. Polecamy suplementy w formie kapsułek i tabletek, a także w formie proszku do rozmieszania z wodą. 

Warto jednak pamiętać, że produkty tego typu należy stosować jako uzupełnienie odpowiednio zbilansowanej diety. Stawy stanowią połączenia między kośćmi, umożliwiające nam płynny ruch. Na jakość i kondycję stawów wpływ ma nie tylko wiek, ale także rodzaj prowadzonej diety i poziom aktywności fizycznej. Stawy mogą być jednak mimo to poddawane obciążeniu, np. w wyniku przebytych urazów czy zabiegów. Warto wiedzieć, że chrząstka stawowa jest tzw. chrząstka szklistą. W wyniku uszkodzeń jej miejsce zostaje wypełnione przez chrząstkę włóknistą, której właściwości są nieco inne – wpływa to niestety na komfort poruszania się. Wówczas, gdy ból i dyskomfort utrudniają codzienne funkcjonowanie, warto sięgnąć po odpowiedni suplement lub lek na regenerację chrząstki stawowej. 

Co regeneruje chrząstkę stawową?

Warto wiedzieć po jakie składniki sięgać, aby móc wspierać regenerację narządu ruchu. Tym, co skutecznie regeneruje chrząstkę stawową, jest m.in. kolagen, czyli główny jej budulec. Kolagen jest białkiem z którego nasze ciało składa się w niemal 30%, zaczynając od komórek skóry, a na rogówce oka kończąc.

Dostępne w ofercie Apteki HIT suplementy diety na regenerację chrząstki stawowej zawierają w swoim składzie także kwas hialuronowy. To składnik, który ma niebagatelny wpływ na ruchomość stawów, ponieważ odpowiada za ich elastyczność. Kwas hialuronowy jest substancją, która potrafi wiązać wilgoć, zapewniając dzięki temu odpowiednie nawilżenie skórze, a także – chrząstce. Przy problemach z ruchomością stawów kwas hialuronowy jest często zalecanym składnikiem.

Powszechnie spotykana w preparatach i suplementach wzmacniających chrząstki i stawy jest również glukozamina. To substancja składowa stawów, która jest odpowiedzialna za ich wzmacnianie. Dzięki obecności glukozaminy w czasie ruchu nie groźny nam ból i dyskomfort, a chrząstka jest odpowiednio chroniona przed uszkodzeniami.

Polecamy także suplementy zawierające witaminę C, czyli kwas askorbinowy. To substancja, która pełni w organizmie człowieka wiele niezwykle istotnych funkcji, w tym pobudza także produkcję kolagenu. Warto suplementować także witaminę D – która hamuje rozwój stanów zapalnych (np. reumatoidalne zapalenie stawów). Chcąc zadbać o stawy warto także postawić na uzupełnienie zapotrzebowania na witaminy z grupy B.

Regeneracja chrząstki w kolanie, kręgosłupie, ramionach, biodrach – kiedy się o nią zatroszczyć

Dolegliwości związane z chrząstką stawową nie dotyczą jedynie osób dojrzałych, dlatego też warto uważnie zwracać uwagę na objawy takie jak: 

  • ból kończyn,
  • sztywność stawów, 
  • częstek “trzaski” podczas ruchu, 
  • brak płynności ruchu kończyn, 
  • ograniczony zakres ruchu.

Przyczyn wystąpienia podobnych problemów może być wiele. Jedną z najczęstszych jest niepełna regeneracja po treningu lub nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń, a także przebyte urazy. Wpływ na stan chrząstek stawowych ma także zbyt duża masa ciała, niewielka ilość ruchu w ciągu dnia lub rozwój stanu zapalnego. Wszelkie utrzymujące się dolegliwości warto skonsultować z fizjoterapeutą lub ortopedą, którzy zalecają odpowiedni tok leczenia.