Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Majtki i wkładki poporodowe
Majtki i wkładki poporodowe
Średnia ocena: 4.7 Na podstawie: 72 ocen
Działanie
Część ciała
Akcesoria
Płeć
Wiek

Wkładki poporodowe do majtek - apteka

Okres połogu jest trudny dla każdej młodej matki. Dlatego też tak ważne jest, aby w tym czasie wyposażyć się w akcesoria, które będą przydatne w pierwszych tygodniach po urodzeniu dziecka. Pozwolą one szybciej wrócić kobiecie do stanu sprzed ciąży. Do jednych z kluczowych elementów takiej wyprawki zalicza się wkładki, podkłady i majtki poporodowe. Znaleźć je można w aptece bez recepty w wielu rozmiarach dopasowanych do indywidualnych potrzeb kobiety.

sizer

Bella Mamma podkłady higieniczne poporodowe 10 szt.

8,90 zł
sizer

Ultrachłonne oddychające podkłady poporodowe na noc 10 szt. canpol

10,59 zł
sizer

Wielorazowe siateczkowe majtki poporodowe S/M 2 szt. canpol

10,59 zł
sizer

Horizon siateczkowe majtki poporodowe rozmiar 38-40 2 szt.

14,60 zł
sizer

Oddychające podkłady poporodowe 10 szt. canpol

9,99 zł
sizer

Wielorazowe siateczkowe majtki poporodowe L/XL 2 szt. canpol

10,59 zł
sizer

Horizon siateczkowe majtki poporodowe rozmiar 40-44 2 szt.

14,60 zł
sizer

Jednorazowe majtki poporodowe L 5 szt. canpol

10,99 zł
sizer

Jednorazowe majtki poporodowe M 5 szt. canpol

10,99 zł
sizer

Jednorazowe majtki poporodowe XL 5 szt. canpol

10,99 zł
sizer

Akuku majtki jednorazowe poporodowe rozmiar 38 6 szt.

8,45 zł

Czym jest połóg? 

Kiedy dziecko przyjdzie na świat, jego mamę czeka okres ok. 6 tygodni połogu. Wówczas dochodzi do dynamicznych zmian hormonalnych, mających na celu przywrócenie prawidłowej struktury i elastyczności dróg rodnych. Mówiąc prościej, ciało regeneruje się po długich 9 miesiącach ciąży. W tym czasie macica znacznie zmniejsza swoje rozmiary i wagę - z ok. 1 kilograma do wyjściowych 100 g. Dochodzi do wydalania tzw. odchodów połogowych, na które składają się śluz, czopy krwi oraz resztki błon śluzowych. Początkowo są one bardzo obfite, jednak wraz z upływem czasu ich ilość się zmniejsza. W tym mało komfortowym dla kobiet okresie niezwykle ważne jest zachowanie szczególnej higieny miejsc intymnych. Każdorazowo po wizycie w toalecie należy delikatnie przemyć okolice krocza, wysuszyć je za pomocą ręcznika papierowego oraz zabezpieczyć się za pomocą odpowiednich wkładek poporodowych lub majtek. Tylko wtedy zmniejsza się ryzyko rozwoju poważnych infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Ważne jest, aby te produkty higieniczne były także przewiewne, co zwiększa komfort ich noszenia. 

Majtki, podkłady i wkładki poporodowe dla kobiet 

Świeżo upieczone mamy, kupując środki higieniczne w aptece, powinny odpowiedzieć sobie na pytanie, które z nich będą dla nich najbardziej użyteczne i jakiej formy ochrony oczekują. Zależy to od wielu czynników, ale przede wszystkim od ilości odchodów połogowych. Obecnie na rynku dostępne są:

  1. podkłady - to nic innego jak większych rozmiarów podpaski. Są one wykonane z wysokiej jakości bawełny, jednakże nie zawierają w składzie, ani folii ochronnych oraz kleju. Zaleca się, aby korzystać z nich podczas leżenia. Ułożenie ich pod pośladkami bez bielizny zapobiega powszechnym infekcjom i ułatwia wietrzenie miejsc intymnych. Są ponadto przyjazne dla skóry. Niektóre rodzaje mogą zawierać samoprzylepne paski, które zapewniają suchość, nawet podczas wzmożonego ruchu, 
  2. majtki - są jedną z najbardziej komfortowych form ochrony kobiety w trakcie połogu. Stosuje się je na obfite krwawienie w pierwszych tygodniach po urodzeniu dziecka. Mimo że ściśle przylegają do krocza, zapewniają również właściwą cyrkulację powietrza i chronią przed rozwojem infekcji. Można zakupić je wersjach jednorazowych lub do ponownego użytku. To akcesorium poporodowe znakomicie sprawdza się u wszystkich pań, nawet tych po zabiegu cesarskiego cięcia, 
  3. wkładki - wyróżnia je niezwykła chłonność, przewiewność oraz wysoki stopień zatrzymywania wilgoci. Dostępne są w aptekach w różnych rozmiarach dopasowanych do wielu potrzeb. Najczęściej wykonane są z delikatnej, certyfikowanej bawełny. Chronią nie tylko bieliznę, ale i pościel podczas snu.  


Ceny podkładów, majtek i wkładek poporodowych są przystępne, dlatego też warto zwiększyć swoje bezpieczeństwo i komfort podczas połogu i zdecydować się na ich zakup. Zapewniają one znacznie większą ochronę niż klasyczne podpaski, stosowane w trakcie menstruacji.