Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Zdrowe oczy
Zdrowe oczy
Średnia ocena: 4.7 Na podstawie: 102 ocen
Postać
Działanie
Główne składniki
Problem
Część ciała
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Zdrowe oczy

Wzrok jest jednym z pięciu zmysłów, jakimi dysponuje człowiek – współczesny tryb życia sprawia jednak, że dość często bywa on nadwyrężony. Przez wiele godzin w ciągu dnia pracujemy, najczęściej korzystając z urządzeń elektronicznych, które w większości wykorzystują podświetlenie LED. Wpatrując się w wyświetlacz urządzenia mrugamy znacznie rzadziej, przez co powierzchnia oka wysycha. W efekcie, warto nawilżać ją przy pomocy dedykowanych do tego celu kropli. 

sizer

Gilbert NATRIUM CHLORATUM (SóL FIZJOLOGICZNA) 1 amp.

0,41 zł
sizer

Gilbert Natrium Chloratum (sól fizjologiczna) 100 amp.

33,50 zł
sizer

Hylo-Gel krople 10 ml

56,90 zł
sizer

Hylo-Comod krople 10 ml

50,90 zł
sizer

OLIMP Gold Luteina 30 kaps.

26,16 zł
sizer

Klarin Aktiv z luteiną 60 tabl.

27,99 zł
sizer

Activlab Luteina Extra 30 kaps.

20,00 zł
sizer

Hylo-Care krople do oczu 10 ml

54,90 zł
sizer

Eppi Care krople do oczu 10 ml

46,99 zł
sizer

Starazolin 0,05 % krople do oczu 2 x 5 ml

13,49 zł
sizer

Hylo-Dual krople 10 ml

52,99 zł
sizer

Blephasol płyn micelarny do wrażliwych powiek 100 ml

33,99 zł
sizer

Aronta 30 tabl.

63,90 zł
sizer

Doppelherz Aktiv Na oczy Total 30 kaps.

38,19 zł
sizer

OLIMP Luteina Max-Complex 30 tabl.

29,85 zł
sizer

Vizik krople na suche i zmęczone oczy 10 ml

26,99 zł
sizer

Thealoz Duo krople do oczu 10 ml

41,99 zł
sizer

Starazolin HydroBalance krople 10 ml (2 x 5 ml)

16,99 zł
sizer

Hylo-Parin krople 10 ml

57,99 zł
sizer

Artelac krople do oczu 3,2 mg / ml 10 ml

23,31 zł
sizer

Hylo-Dual Intense krople do oczu 10 ml

51,99 zł
sizer

LentoNit K krople do oczu 10 ml

24,90 zł
sizer

Zabak 0,25 mg/ml Krople do oczu 5 ml

39,99 zł
sizer

Hylo-Fresh krople 10 ml

40,90 zł
sizer

Maxiluten 30 tabl.

19,99 zł
sizer

Blephaclean chusteczki hypoalergiczne do higieny powiek 20 szt.

33,49 zł
sizer

Ektin krople do oczu 10ml

33,99 zł
sizer

Lacrimal krople do oczu 2x5 ml

10,99 zł
sizer

Cataroft krople do oczu 10 ml

19,99 zł
sizer

Klarin Perfekt 30 kaps.

32,57 zł
sizer

Hyal-Drop Ultra 4S krople do oczu 10 ml

29,99 zł
sizer

Zomax 30 tabl.

18,01 zł

Apteka HIT oferuje także suplementy i tabletki na oczy, zawierające kompleksy składników, które przyczyniają się do utrzymania ostrości widzenia oraz zdrowia gałek ocznych. W sprzedaży polecamy przede wszystkim preparaty zawierające w sobie luteinę, wyciąg z borówki oraz kompozycje witamin, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku.

Leki na wzrok dostępne bez recepty

Oczy są niezwykle delikatnym narządem. W większości składają się z wody, więc nie powinno dziwić, że podstawą dla zachowania ich zdrowia jest odpowiednie nawilżenie. Oferujemy preparaty i leki na wzrok, zawierające w sobie wodę oczyszczoną, kwas hialuronowy, nanosrebro oraz wyciągi roślinne, które przyczyniają się do zmniejszenia wrażliwości oczu i łagodzenia podrażnień.

Oczy są bardzo podatne na ataki ze strony bakterii i szkodliwych drobnoustrojów. Wystarczy zabrudzenie lub niedokładnie domyty makijaż, aby przy oku zaczęła rozwijać się infekcja lub reakcja alergiczna. Z tego względu dobry lek na oczy bardzo często musi odznaczać się także działaniem antybakteryjnym. W sprzedaży dostępne są preparaty antyalergiczne oraz środki które mają ułatwić utrzymanie higieny okolic oczu, powiek i rzęs, jak np. specjalistyczne płyny i sól fizjologiczna do przemywania przydadzą się jeśli na powiece pojawi się tzw. jęczmień lub wnętrze oka będzie zanieczyszczone.

Leki na oczy w formie kropli dostępne są w specjalnych dozownikach z kroplomierzem. Zwykle trwałość tego typu produktu wynosi do kilku miesięcy. Jest tak ponieważ resztki płynu cofają się do zbiornika, zanieczyszczając resztę preparatu. Jeśli zależy nam na trwałości produkty, warto sięgać po krople uzupełnione o specjalny mechanizm chroniący przed cofaniem się płynu do butelki, co wydłuża jego trwałość nawet do 6 miesięcy.

W sprzedaży dostępne są również płyny do soczewek kontaktowych, które umożliwiają ich  przemywanie oraz bezpieczne przechowywanie w pojemniku.

Suplementy oraz tabletki na wzrok

Suplementy oraz tabletki na wzrok pomagają wspierać oczy, dostarczając do nich cenne składniki od wewnątrz. Uzupełniając niedobory witamin i minerałów można skutecznie wspomagać zdrowie widzenia, nawet w podeszłym wieku. Najczęściej wykorzystywanymi składnikami w suplementach na oczy są:

  • karotenoidy oraz witamina A, E i C, w tym luteina (barwnik żółty),
  • składniki mineralne, takie jak cynk, mangan, miedź,
  • kwasy Omega-3,
  • przeciwutleniacze.

Dostępne w sprzedaży kapsułki i tabletki na wzrok oparte są przede wszystkim na wyciągach roślinnych, jak np. na wyciągu z borówki, a także zawierają w sobie kompleksy składników, które wspierają prawidłową pracę oczu. Preparaty zawierające w sobie kwasy tłuszczowe DHA oraz luteinę są szczególnie polecane osobom starszym. Stanowią znakomite uzupełnienie codziennej diety, zwłaszcza jeśli z różnych powodów brakuje w niej poszczególnych składników koniecznych dla zachowania zdrowia wzroku.

Akcesoria, suplementy oraz leki na oczy

W ofercie proponujemy nie tylko leki na wzrok, ale także akcesoria, które ułatwiają pielęgnację okolic oczu oraz ułatwiają ochronę ich w czasie leczenia. Oferujemy specjalistyczne plastry i osłony okulistyczne, polecane w szczególności po zabiegach, które zabezpieczą oko przed dostępem zanieczyszczeń, bakterii czy światła.

Dostępne bez recepty są również żele i maści do oczu. W przypadku wystąpienia drobnych dolegliwości bólowych czy pierwszych symptomów infekcji warto działać zdecydowanie, jeszcze zanim uda się nam umówić na wizytę do specjalisty. Każdą nieprawidłowość warto jednak skonsultować, aby mieć pewność, że nasze oczy pozostaną zdrowe.

Sprawdź naszą ofertę i uzupełnij domową apteczkę o preparaty do pielęgnacji oczu, których w niej brakuje.