Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Kaszel mokry
Kaszel mokry
Średnia ocena: 4.5 Na podstawie: 74 ocen
Postać
Działanie
Główne składniki
Problem
Część ciała
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Leki na mokry kaszel

Mokry kaszel towarzyszy bakteryjnym infekcjom górnych dróg oddechowych, jest uciążliwy i powoduje odkrztuszanie wydzieliny. W walce z nim skuteczne okażą się syropy, tabletki oraz inhalacje.

sizer

Solvetusan syrop 0,06g/10ml 150 ml

18,99 zł
sizer

Neosine Forte 1000 mg 30 tabl.

40,90 zł
sizer

Tretussin Med syrop o smaku czarnej porzeczki 250 ml

29,99 zł
sizer

Herbapect syrop 240 g

16,80 zł
sizer

Herbapect Junior syrop 120 g

11,50 zł
sizer

Neosine Forte syrop 100 ml

19,90 zł
sizer

Flegamina 40 tabl.

22,00 zł
sizer

ACC Optima 600 mg 10 tabl. musujących

16,90 zł
sizer

Stodal syrop 200 ml

18,18 zł
sizer

Nebu-Dose roztwór hipertoniczny 5 ml 30 ampułek

31,00 zł
sizer

Flegamina syrop o smaku malinowym 120 ml

12,99 zł
sizer

Vicks VapoRub maść 50 g

23,50 zł
sizer

Tabletki Emskie z Wadowic o smaku pomarańczowym 12 tabl.

11,90 zł
sizer

Vicks AntiGrip Complex smak cytrynowy 10 sasz.

23,90 zł
sizer

Flegamina Junior syrop o smaku truskawkowym 200 ml

15,89 zł
sizer

Vicks VapoRub maść 100 g

31,49 zł
sizer

Ziele Macierzanki 50 g Flos

4,19 zł
sizer

Bronchosol syrop 200 ml

18,99 zł
sizer

Mucosolvan syrop 200 ml

39,90 zł
sizer

Aboca GrinTuss Pediatric syrop na kaszel suchy i mokry dla dzieci 210 g

42,50 zł
sizer

Aboca GrinTuss Adult syrop na kaszel suchy i mokry 128 g

29,90 zł
sizer

Flegamax syrop 120 ml

22,49 zł
sizer

ACC 200 mg 20 tabl. mus.

19,50 zł
sizer

Pectobonisol płyn doustny 100 g

29,90 zł
sizer

Flegamina syrop o smaku miętowym bez cukru 200 ml

26,99 zł
sizer

Flegamina 20 tabl.

12,00 zł
sizer

Mucosolvan Mini syrop dla dzieci 100 ml

18,90 zł
sizer

Inhalol krople do inhalacji 10 g

11,24 zł
sizer

Flegamina syrop o smaku malinowym 200 ml

24,99 zł
sizer

Hederasal syrop 125 g

16,09 zł
sizer

Aboca GrinTuss Pediatric syrop na kaszel suchy i mokry dla dzieci 128 g

30,90 zł
sizer

Emskie na gardło - pastylki do ssania z solą emską o smaku cytrynowym 30 szt.

11,20 zł

Kaszel mokry - jak rozpoznać i leczyć?

Mokry kaszel towarzyszy infekcjom bakteryjnym górnych dróg oddechowych. Może być objawem zwykłego przeziębienia, ale też poważnych zakażeń. Jest reakcją organizmu na zalegające wydzieliny, zawierające bakterie, których należy się pozbyć zanim przedostaną się niżej w systemie oddechowym.

Jak rozpoznać mokry kaszel?

Kaszel mokry, a inaczej produktywny, wiąże się z produkcją i odpluwaniem ropnej wydzieliny, która jest efektem stanu zapalnego. Może być ona koloru białego, żółtawego lub brudno zielonego. Ma konsystencję śluzu i jest lepka. Dźwięk wzbudzany przez mokry kaszel jest bulgotliwy i wibrujący. Odczuwalna jest jego głębia, związana z potrzebą odblokowania dróg oddechowych. Kaszel mokry nasila się w godzinach porannych, po tym jak wydzieliny zbierają się i spływają niżej w trakcie snu.

Co wywołuje mokry kaszel?

Przyczyną mokrego kaszlu najczęściej są bakteryjne zakażenia górnych dróg oddechowych. Może to być zapalenie zatok , zapalenie gardła, zapalenie oskrzeli a w najostrzejszej postaci nawet zapalenie płuc. W większości przypadków objawem towarzyszącym jest katar. Pojawia się on również u nałogowych palaczy i może być objawem uszkodzeń i przewlekłych chorób płuc. W przypadku infekcji wirusowych górnych dróg oddechowych możliwe jest także wystąpienie kaszlu z odpluwaniem niewielkiej ilości śluzowej wydzieliny. Jeżeli kaszlowi towarzyszy nieprzyjemny zapach z ust, możliwe że  doszło do zakażenia bakteriami beztlenowymi. Wydzielinę należy poddać obserwacji, jeśli widać w niej grudki i czopki sugerujące, że mamy do czynienia z mukowiscydozą lub zakażeniem grzybiczym.

Co na mokry kaszel?

Objawowo najlepiej sprawdzą się preparaty wykrztuśne i rozrzedzające zalegającą wydzielinę. Ułatwią pozbycie się ropnego śluzu i oczyszczenie dróg oddechowych. Zawierają one na ogół wyciąg z pierwiosnka lekarskiego oraz bluszczu pospolitego i babki lancetowatej. Aby ułatwić odkrztuszanie należy przyjmować dużą ilość płynów oraz stosować inhalację na bazie soli fizjologicznej. Pomaga również oklepywanie klatki piersiowej lub ułożenie się w pozycji sprzyjającej usuwaniu wydzieliny. Kaszlu nie należy hamować, ponieważ jego efekty są pomocne w radzeniu sobie z infekcją.

Syropy na mokry kaszel

Syrop na kaszel mokry najczęściej zawierać będzie w sobie olejki eteryczne oraz też wyciągi z roślin. Do wyboru jest również syrop na kaszel suchy i mokry, czyli medykament oferujący zawartość substancji, o działaniu zarówno wykrztuśnym, jak i przeciwkaszlowym. Takie rozwiązanie zwykle sprawdza się u osób, które nie są w stanie prawidłowo rozpoznać, z jakim rodzajem kaszlu się zmagają.

Tabletki na mokry kaszel

Leki w tabletkach mogą mieć postać klasycznych pigułek doustnych lub pastylek musujących do rozpuszczania w wodzie. Tabletki na mokry kaszel wpływają na konsystencję wydzieliny tak jak syropy. Zawarte w nich substancje skutecznie rozrzedzają chorobową wydzielinę, dzięki czemu dużo łatwiej ją odkrztusić i usunąć z dróg oddechowych.

Jak zażywać leki na kaszel mokry?

Preparaty rozrzedzające wydzielinę w postaci leków mukolitycznych należy stosować biorąc ściślę pod uwagę dwie proste zasady Po pierwsze nie można zażywać syropów ani tabletek wykrztuśnych bezpośrednio przed snem, najlepiej unikać ich po godzinie siedemnastej. Podczas przyjmowania preparatów na mokry kaszel należy dobrze się nawadniać! W ofercie internetowej apteki Hit znajdziesz szeroką gamę syropów na mokry kaszel bez recepty, dostępne są również tabletki na kaszel mokry oraz roztwory do przygotowania inhalacji. Wszystko to znajdziesz w ofercie apteki internetowej Hit.