Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Glukoza
Glukoza
Średnia ocena: 4.5 Na podstawie: 98 ocen

Glukoza dla cukrzyków

W tej kategorii dostępna jest glukoza do picia oraz dostępna w formie proszku. KIedy warto po nią sięgać? Polecana jest głównie do wykonania doustnego testu tolerancji glukozy. Jest to wskazane dla osób w stanach hipoglikemii, a także dla osób z rozpoznaną cukrzycą. Glukoza przydać się może jako cenny składnik w stanach niedoboru węglowodanów i w stanach wyczerpania, np. podczas choroby, kiedy organizm traci dużo wody. Polecamy również suplementy diety, które wspierają utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. 

sizer

Glukoza o smaku cytrynowym Diather 75 g

6,63 zł
sizer

Zimnotłoczony Olej z nasion czarnuszki 60 kapsułek GAL

17,99 zł
sizer

Glukoza proszek doustny Hasco 75 g

4,49 zł
sizer

Płynna Glukoza 1ww o smaku pomarańczowym 10 saszetek x 12 ml

23,43 zł
sizer

Płynna glukoza 1ww o smaku truskawkowym 10 saszetek x 12 ml

21,90 zł
sizer

Gluco test glukoza o smaku coli 300 ml

16,29 zł
sizer

Gluco Test glukoza o smaku pomarańczowym 300 ml

16,29 zł

Glukoza dla cukrzyków i w stanach wyczerpania

Glukoza jest źródłem energii i jednym z najważniejszych dla organizmu człowieka cukrów prostych, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania. Jest cukrem, który nasz organizm przyswaja najłatwiej. Dostarczana jest ona wraz z pożywieniem oraz napojami, a jej poziom zauważalnie wzrasta po. posiłku Po podaniu doustnym bardzo łatwo ulega wchłonięciu z przewodu pokarmowego. W naszej ofercie dostępna jest glukoza dla cukrzyków, występująca w formie płynnej lub proszku, do rozpuszczenia z wodą.

Po glukozę sięgają osoby zmagające się z hipoglikemią. Może wystąpić ona u osób leczonych insuliną lub preparatami zwiększającymi produkcję insuliny. Najczęściej może mieć miejsce po:

  • przyjęciu niewłaściwej dawki leku,
  • wysiłku fizycznym,
  • opuszczeniu posiłku,
  • w wyniku niestrawienia posiłku.

W tych sytuacjach poziom glukozy zauważalnie spada, co może objawiać się nadmierną potliwością i dreszczami, niepokojem, odczuwaniem pobudzenia lub wzmożonego głodu. Glukoza w saszetkach dla cukrzyków pozwala jednak bardzo szybko zapobiec wystąpieniu podobnych objawów. W przypadku nadmiernego wyczerpania organizmu glukoza może być także podawana dożylnie, w formie kroplówki.

Glukoza do picia – łatwa i szybka w użyciu

Osoby z hipoglikemią powinny zawsze mieć pod ręką porcję glukozy. Dzięki temu nagle jej spadki będzie można szybko zrekompensować, bez obaw o wystąpienie niepożądanych objawów czy osłabienia organizmu. Glukoza do picia to gotowy roztwór glukozy i wody (a czasem także innych dodatków, jak np. aromat), zamknięty w szczelnych saszetkach. Taka forma umożliwia wygodne przewożenie glukozy. Saszetki można spakować na wyjazd, do pracy, mieć je pod ręką w czasie wyjścia na trening itp. Gotowa glukoza do picia jest smaczna i może być stosowana wszędzie, także wygodnie i szybko, poza domem.

Polecamy także glukozę w większych opakowaniach, o pojemności 300 ml. Z większego opakowania można wygodnie korzystać w domu. Można wykorzystać roztwór do przeprowadzenia testu tolerancji glukozy.

Suplementy oraz glukoza w tabletkach dla cukrzyków w Aptece HIT

Innym szybką i wygodną opcją na podniesienie poziomu glukozy we krwi jest glukoza w tabletkach dla cukrzyków. Zasada stosowania tabletek jest zbliżona, jak w przypadku płynnej glukozy. Porcję cukru można dostarczyć do organizmu zawsze, kiedy jest to konieczne, nawet jeśli nie mamy do dyspozycji niczego do jedzenia lub picia.

Ponadto, w naszej ofercie znaleźć można również suplementy diety, których receptura wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Jednym z takich składników jest m.in. olej z czarnuszki. Zawarty w kapsułkach zimnotłoczony olej zawiera wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega-6 i Omega-9. Ich działanie wspomaga utrzymanie właściwego poziomu glukozy oraz cholesterolu we krwi. Elementem profilaktyki oraz leczenia przypadłości związanych z cukrzycą oraz zaburzeniami gospodarki insuliny w organizmie, jest m.in. walka z otyłością brzuszną oraz podwyższonym poziomem cholesterolu. Eliminacja nadmiaru tkanki tłuszczowej w tym rejonie ciała jest kluczowa, gdyż to właśnie ona zauważalnie przyczynia się do zwiększenia odporności na insulinę.

W naszej ofercie dostępna jest glukoza dla cukrzyków w różnych postaciach. Po tego typu preparat sięgnąć mogą także osoby, których organizm potrzebuje zastrzyku energii lub wzmocnienia po przebytej chorobie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą.