Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Nadciśnienie
Nadciśnienie
Średnia ocena: 4.6 Na podstawie: 98 ocen

Wyroby, suplementy, leki na nadciśnienie bez recepty

Jedną z najczęściej diagnozowanych chorób u pacjentów w różnym wieku jest nadciśnienie, na które stosuje się wiele leków dostępnych bez recepty. Jest to inaczej podwyższone ciśnienie krwi, a ryzyko wystąpienia go wzrasta wraz z wiekiem. To schorzenie ściśle wiąże się z:

sizer

Katelin + SR 100 kaps.

18,56 zł
sizer

Intractum Visci płyn doustny 100 ml

13,39 zł
sizer

Katelin MAG B6 100 kapsułek o przedłużonym uwalnianiu

21,99 zł
sizer

Naturell Potas organiczny 100 tabl.

14,50 zł
sizer

Katelin + SR 50 kaps.

12,82 zł
sizer

Himalaya Triphala 60 kaps.

29,90 zł
sizer

Medargin proszek 181,2 g

41,62 zł
sizer

Burak Czerwony 120 tabl.

27,97 zł
sizer

Kwiat głogu FIX 30 sasz.

6,73 zł
sizer

Bio-Quinon Active Q10 Gold 100 mg 30 kapsułek

65,58 zł
sizer

Cardiomin B6 60 tabl.

35,95 zł
sizer

Sanct Bernhard kapsułki ze sproszkowanym grzybem Shii-Take i cynkiem 180 szt.

50,56 zł
sizer

Olimp Tenso Normin 60 kaps.

14,49 zł
sizer

bioPotas 750 mg 30 sasz. Bio Farmacja

23,65 zł
 • otyłością, 
 • paleniem papierosów, 
 • stresem, 
 • nadmiernym piciem alkoholu, 
 • spożywaniem zbyt dużych ilości soli. 

Czasami wpływ na nadciśnienie mają inne choroby np. miąższu nerek, tzw. choroba Conna, bezdech senny. Podwyższone ciśnienie krwi powodują również niektóre leki lub preparaty hormonalne czy niesteroidowe przeciwzapalne. Niekiedy pojawia się ono w czasie ciąży i wówczas stanowi zagrożenie nie tylko dla matki, ale i dziecka.

Schorzenie to może występować okresowo lub być stałe. U zdrowego człowieka optymalne ciśnienie wynosi ono 120/80 mm Hg. Gdy jednak pomiary wskazują więcej niż 140 mm Hg skurczowego i powyżej 90 mm Hg rozkurczowego, wówczas mówi się o nadciśnieniu. Aby jednak je potwierdzić, należy wykonać badanie co najmniej dwa razy podczas odrębnych konsultacji lekarskich. Wielu pacjentów nie jest nawet świadomych, że cierpią na to schorzenie. Dopiero jak nasilają się charakterystyczne objawy, wówczas udają się do specjalisty. Do nich zalicza się np.:

 • kołatanie serca, 
 • uczucie ucisku w głowie lub obrębie klatki piersiowej, 
 • notoryczne bóle i zawroty głowy, 
 • nadpotliwość, 
 • mroczki, 
 • duszności, 
 • krwotoki z nosa, 
 • uczucie ciągłego zmęczenia. 

Leczenie nadciśnienia

Nie warto więc lekceważyć nadciśnienia, tylko dokładnie się przebadać. Jeśli nie będzie ono leczone, może skutkować m.in. udarem mózgu, zawałem serca czy prowadzić do rozwoju miażdżycy. W obniżeniu ciśnienia krwi mogą pomóc różne leki oraz suplementy diety, które wspomagają prawidłową pracę układu sercowo-krążeniowego. Bazują one na takich składnikach jak np.:

 • wyciąg z głogu – który uznawany jest za roślinę stosowaną w łagodnych dolegliwościach serca o podłożu nerwicowym, wspomaga jego pracę oraz układu krążenia, 
 • L-arginina – pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego krwi, 
 • wyciąg ze świeżego ziela jemioły - stosowany w stanach łagodnego nadciśnienia, regulujący gospodarkę wodną. 

Wielką rolę w leczeniu odgrywają również konkretne pierwiastki. W preparatach bez recepty najczęściej występują:

 • potas – wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienie krwi oraz (wraz z magnezem) odpowiednie funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego, 
 • magnez - wpływa na funkcjonowanie mięśni, w tym mięśnia sercowego oraz utrzymuje równowagę elektrolitową organizmu, 
 • wapń – jego działanie ma na celu zapewnienie właściwego funkcjonowania mięśni, bierze udział w metabolizmie energetycznym i wspomaga proces prawidłowego krzepnięcia krwi. 

Wszystkie te związki nie tylko są pomocne w dotlenianiu serca czy naczyń krwionośnych, ale również w zachowaniu odpowiedniego poziomu cholesterolu. Oprócz tego, że zapewniają właściwą pracę mięśnia sercowego i krzepnięcie krwi, to jeszcze obniżają ciśnienie tętnicze i pozwalają utrzymać równowagę elektrolitową.

Leczenie zbyt wysokiego ciśnienia polega przede wszystkim na długotrwałym stosowaniu preparatów je obniżających. Takie działanie wykazują dostępne w aptece leki na nadciśnienie bez recepty. Oprócz tego mają one na celu złagodzenie objawów tej choroby oraz uzupełniają niedobór określonych pierwiastków w organizmie. Regularne stosowanie preparatów wpływa na poprawę komfortu życia i zmniejsza dolegliwości, jakie wiążą się z tym schorzeniem.

Suplementy i odpowiednia dieta

W asortymencie apteki, oprócz leków na nadciśnienie bez recepty, można zamówić również wiele suplementów diety, przydatnych w profilaktyce tej choroby. Zawarte w nich substancje czynne zmniejszą dodatkowo również ryzyko np. miażdżycy, zawału serca czy udaru mózgu. Przykładem może być np. suszony sok z buraka czerwonego w formie tabletek.

Warto także zmienić tryb życia oraz dietę, czyli ograniczyć spożywanie soli, alkoholu i zrezygnować z palenia papierosów, a jeść więcej ryb, warzyw i owoców. Ponadto w leczeniu nadciśnienia pomoże zrzucenie nadprogramowych kilogramów.