Wymagany JavaScript
Do poprawnego działania sklepu wymagana jest włączona obsługa JavaScript.
Spokojny sen
Spokojny sen
Średnia ocena: 4.7 Na podstawie: 90 ocen

Suplementy, tabletki, leki na sen bez recepty

W tej kategorii dostępne są suplementy, tabletki i leki na sen bez recepty. Są to środki przeznaczone dla osób mających trudności z zasypianiem. Wpływają w sposób tonizujący na układ nerwowy, co może przyczynić się do głębokiego, spokojnego snu. Ich formuły bazują na starannie wyselekcjonowanych naturalnych wyciągach roślinnych, witaminach i minerałach, których mieszanka sprzyja odprężeniu oraz wyciszeniu organizmu ułatwiając prawidłowy wypoczynek każdej nocy.

Polecane produkty
sizer

Persen forte 20 kaps. data ważności 31.01.2023 r.

9,90 zł
sizer

Persen forte 20 kaps. data ważności 31.01.2023 r.

9,90 zł
sizer

ZzzQuil Natura żelki o smaku owoców leśnych 30 sztuk

38,80 zł
sizer

Melatonina Lek-Am 5 mg 30 tabl.

21,99 zł
sizer

Noctis Noc 7 tabletek powlekanych

21,99 zł
sizer

Melisal forte syrop 125 g

22,20 zł
sizer

Neospasmina Extra 30 kapsułek

21,99 zł
sizer

Melatonina Lek-Am 5 mg 60 tabletek

39,99 zł
sizer

Tabletki uspokajające Labofarm 90 tabletek

34,90 zł
sizer

Valused 30 kaps.

17,99 zł
sizer

Melisa 30 tabl.

10,99 zł
sizer

Persen forte 40 kaps.

37,90 zł
sizer

Stopper tłum. do uszu MWD-11 1 para

4,82 zł
sizer

Melatonina Lek-Am 3 mg 60 tabl.

25,99 zł
sizer

Sen Apteo 60 tabl.

15,94 zł
sizer

Valerin Max 10 tabletek

12,99 zł
sizer

Nie chrap spray do gardła 30 ml

24,60 zł
sizer

Valerin Sen 20 tabletek

19,99 zł
sizer

Sen Apteo 30 tabl.

9,52 zł
sizer

Dorminox 12,5 mg 7 tabl.

16,71 zł
sizer

Apap Noc 50 tabl

36,99 zł
sizer

Tabletki uspokajające Labofarm 150 tabletek

50,27 zł
sizer

Neospasmina syrop 150 g

10,49 zł
sizer

Dobry sen forte 30 tabl.

15,90 zł
sizer

Melisa zioła w saszetkach do zaparzenia Apteo Natura 30 sasz.

5,30 zł
sizer

Dobry sen 30 tabl.

8,99 zł
sizer

OLIMP Forsen Forte z melatoniną 30 kaps.

32,99 zł
sizer

Melisa 90 tabl.

23,86 zł
sizer

Doppelherz Aktiv Na sen forte 20 tabl.

18,24 zł
sizer

Relamax B6 30 tabletek

13,90 zł
sizer

Snoreeze listki doustne 14 sztuk

29,99 zł
sizer

OLIMP Forsen 30 kaps.

29,10 zł
sizer

Neospasmina noc syrop 150 g

11,49 zł
sizer

Tabletki uspokajające Labofarm 60 tabletek

19,99 zł

Postaw na wysokiej jakości preparat, który stanie się uzupełnieniem Twojej diety. Dzięki odpowiedniej suplementacji możesz wspomóc pracę układu nerwowego, co przełoży się na łagodzenie skutków stresu, a także na szybsze zasypianie oraz pełnowartościowy sen, który zapewni regenerację organizmu. Sprawdź jakie suplementy oraz leki na sen zebraliśmy w naszej ofercie.

Suplementy oraz leki na sen – postaw na wyciszenie

Stres, używki, niewłaściwa dieta, zbyt intensywne korzystanie z urządzeń elektronicznych – jest wiele czynników wpływających na zaburzenia snu, czyli przypadłość, która obecnie należy do powszechnego problemu wśród wielu osób na całym świecie. Kłopoty z zaśnięciem, nocne budzenie się oraz bezsenność wpływają negatywnie na komfort życia i mogą prowadzić do przewlekłego zmęczenia. Domowe sposoby takie jak intensyfikacja wysiłku fizycznego czy różnorodne metody uspokajania (medytacja, ćwiczenia oddechowe) mogą przynieść efekt, ale wymagają one czasu. Aby wspomóc organizm i komfortowo się wyspać warto sięgnąć po bezpieczne leki na sen.

Tabletki na sen z kompleksem witamin oraz wyciągami roślinnymi mają za zadanie wspierać prawidłową pracę układu nerwowego. To preparaty bez recepty, więc ich działanie jest delikatne i bezpieczne – a przy regularnym stosowaniu ułatwia lepiej radzić sobie z niedoborami cennych składników.

Szczególnie w przypadku problemów ze snem na tle nerwowym ważne jest prawidłowe wyciszenie organizmu. Warto w tym celu opracować swoją własną, wieczorną rutynę w czasie której możliwe będzie przygotowanie organizmu do snu. W połączeniu ze zbilansowaną dietą oraz wysiłkiem fizycznym leki na sen wspomogą cały proces, ułatwiając lepsze wysypianie się.

Leki ziołowe na sen – bezpieczeństwo stosowania

Jeśli obawiasz się sięgania po mocne preparaty nasenny, rozwiązaniem może okazać się zastosowanie produktów na bazie naturalnych składników. Oferujemy leki ziołowe na sen, dostępne bez recepty. Są to preparaty o prostym składzie, zawierające w sobie między innymi ekstrakty z:

  • melisy,
  • kwiatostanu lipy,
  • szyszek chmielu,
  • owoców głogu,

oraz innych substancji o potwierdzonym działaniu wyciszającym i odprężającym, które wspomagają zasypianie i przyczyniają się do poprawy jakości snu. W lekach i tabletkach na sen często można znaleźć również takie składniki jak:

  • witaminy (w szczególności B6 i B12),
  • minerały jak magnez.

Są to związki wspierające prawidłowe funkcjonowanie oraz regenerację układu nerwowego, dzięki czemu możliwe staje się zmniejszenie uczucia zmęczenia, znużenia i przywrócenie właściwych funkcji psychologicznych. W efekcie wspierają organizm w wieczornym wyciszeniu oraz ułatwiają zasypianie. Działanie takich składników nie jest intensywne, a przy tym w pełni bezpieczne dla organizmu, zwłaszcza osób zmagających się ze skutkami długofalowego odczuwania stresu.

Tabletki na sen bez recepty – komfortowy sen przez całą noc

Oferowane przez nas tabletki na sen bez recepty należy stosować przede wszystkim w sytuacji powtarzających się problemów z zaśnięciem, jak również wtedy, gdy sen jest niespokojny, a po obudzeniu nie czujemy się wypoczęci. Aby móc efektywnie i zdrowo spać liczy się odpowiednia ilość czasu przeznaczona na wypoczynek oraz sama jakość snu.

Zazwyczaj farmakologiczne leczenie opisanych przypadłości oznacza wykorzystanie pochodnych benzodiazepiny działających również przeciwdrgawkowo i przeciwlękowo. Efekty to znaczące skrócenie czasu zasypiania i wydłużenie samego snu. Niemniej jednak tabletki na sen zapisywane przez lekarzy rekomendowane są przede wszystkim pacjentom cierpiącym na przewlekłą, zdiagnozowaną formę bezsenności. Gdy są za nią odpowiedzialne czynniki wymienione powyżej, leki bez recepty stanowią wartościową alternatywę.

Przede wszystkim ich stosowanie nie niesie ze sobą ryzyka uzależnienia – w zdecydowanej większości w naszej ofercie znajdziecie Państwo środki zawierające naturalne składniki, melatoninę oraz związki antyhistaminowe. Te ostatnie, ze względu na działanie sedatywne (zmniejszanie napięcia i niepokoju często połączone z sennością) także mogą być wykorzystywane w krótkotrwałej terapii leczenia bezsenności.

Melatonina dla pełnowartościowego wypoczynku

Leki na sen bez recepty zawierać mogą w sobie także także melatoninę. Podczas gdy wzmiankowane wyciągi roślinne wykazują ogólne, pozytywne działanie na układ nerwowy, melatonina jest hormonem naturalnie produkowanym przez organizm i pełniącym funkcję regulatora dobowego cyklu snu i czuwania. Jej synteza i wydzielanie zachodzi nocą, a prawidłowy przebieg tego procesu jest zakłócany przez światło zewnętrzne. Częste korzystanie z urządzeń elektronicznych prowadzi do zaburzeń stanowiących jeden ważniejszych czynników wywołujących bezsenność. W związku z tym suplementacja hormonu w wielu przypadkach stanowi jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę jakości snu.

W ciągu nocy przechodzimy przez kilka faz snu, w czasie trwania których nasz mózg pracuje w nieco inny sposób. Wyróżnia się fazę:

  • NREM, która dzieli się na 4 pomniejsze stadia i trwa około 80-100 minut, 
  • REM w której najczęściej przesypiamy największą część nocy (trwa około 15 minut).

Przejście płynne przejście między fazą NREM a REM powinno odbywać się w regularnych odstępach czasu. W efekcie, w ciągu trwania jednej nocy dorosła osoba przechodzi przez 4 lub 5 podobne cykle. Jeśli czynniki zewnętrzne, jak np. stres zakłócają płynne przejście między tymi etapami, można mówić o zaburzeniach snu. 

Tabletki na sen bez recepty – komfortowy sen przez całą noc

Oferujemy Państwu suplementy, leki i tabletki na sen od uznanych producentów jak Doppelherz, Melatoninum czy Neospasmina. Są to produkty dostępne bez recepty, co oznacza, że nawet w przypadku regularnego stosowania ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych jest minimalne. Przy tym warto podkreślić, że stężenie substancji czynnych takich jak melatonina, jest odpowiednio wysokie, by osoby cierpiące na problemy z zasypianiem bądź bezsennością mogły odczuć ich wpływ.

To przede wszystkim preparaty suplementy i leki na sen, które dostępne są w formie łatwych do połknięcia kapsułek albo tabletek, lub też saszetek z suszem ziołowym, który dedykowany jest do przygotowania naparu. Dzięki temu możliwe jest dobranie takiej formy preparatu, która będzie najwygodniejsza w stosowaniu.

Przed przystąpieniem do kuracji, a także przy przewlekłych dolegliwościach stanowczo rekomendujemy konsultację z lekarzem specjalistą. Jeśli dolegliwości nie mijają, może okazać się konieczne przepisanie preparatów na receptę. Nie warto lekceważyć objawów bezsenności.