Spokojny sen
Spokojny sen
Średnia ocena: 4.7 Na podstawie: 90 ocen
Postać
Działanie
Główne składniki
Problem
Część ciała
Sposób aplikacji
Płeć
Wiek

Suplementy, tabletki, leki na sen bez recepty

W tej kategorii dostępne są suplementy, tabletki i leki na sen bez recepty. Są to środki przeznaczone dla osób mających trudności z zasypianiem. Wpływają w sposób tonizujący na układ nerwowy, co może przyczynić się do głębokiego, spokojnego snu. Ich formuły bazują na starannie wyselekcjonowanych naturalnych wyciągach roślinnych, witaminach i minerałach, których mieszanka sprzyja odprężeniu oraz wyciszeniu organizmu ułatwiającemu prawidłowy wypoczynek każdej nocy.

novanoc_banner_828x380_072020

sizer
Melatonina Lek-Am 5 mg 30 tabl.
24,90 zł
sizer
Doppelherz Aktiv Na sen 20 kaps.
11,08 zł
sizer
Melisa 90 tabl.
22,30 zł
sizer
Melisa 30 tabl.
8,39 zł
sizer
Persen forte 40 kaps.
31,00 zł
sizer
Persen forte 20 kaps.
17,84 zł
sizer
Extraspasmina 20 kaps.
15,00 zł
sizer
Extraspasmina 10 kaps.
9,70 zł
sizer
Melisal forte syrop 125 g
15,54 zł
sizer
Dobry sen forte 30 tabl.
11,34 zł
sizer
Dobry sen 30 tabl.
7,24 zł
sizer
Melisa liść zioła do zaparzania Apteo Natura 50 g
3,66 zł
sizer
Tabletki uspokajające 60 tabl. Labofarm
16,69 zł
sizer
OLIMP Forsen Forte z melatoniną 30 kaps.
28,25 zł
sizer
Szyszka chmielu 30 tabl.
9,44 zł
sizer
OLIMP Forsen 30 kaps.
27,20 zł
sizer
Tabletki uspokajające 20 tabl. Labofarm
6,19 zł
sizer
Sen Apotex 30 tabl.
19,80 zł
sizer
Valused 30 kaps.
17,50 zł
sizer
Valerin Max 10 tabletek
12,49 zł
sizer
Apap Noc 24 tabl
16,50 zł
sizer
Valerin Forte 15 drażetek
11,44 zł
sizer
Melatonina Lek-Am 3 mg 60 tabl.
31,60 zł
sizer
Melatonina Lek-Am 1 mg 90 tabl.
28,90 zł
sizer
Spokój Apteo plus 60 tabl.
11,54 zł
sizer
Senosan FIX 20 sasz.
8,91 zł
sizer
Apap Noc 50 tabl
29,30 zł

Stres, używki, niewłaściwa dieta, zbyt intensywne korzystanie z urządzeń elektronicznych - jest wiele czynników wpływających na zaburzenia snu, czyli przypadłość, która obecnie należy do powszechnego problemu wśród wielu osób na całym świecie. Kłopoty z zaśnięciem, nocne budzenie się oraz bezsenność wpływają negatywnie na komfort życia i mogą prowadzić do przewlekłego zmęczenia. Domowe sposoby takie jak intensyfikacja wysiłku fizycznego czy różnorodne metody uspokajania (medytacja, ćwiczenia oddechowe) zwykle nie przynoszą zamierzonych efektów.

Rozwiązaniem może być zastosowanie oferowanych tabletek i leków na sen bez recepty. Są to preparaty o naturalnym składzie zawierające między innymi ekstrakt z melisy, kwiatostanu lipy, szyszek chmielu czy owoców głogu oraz innych substancji o potwierdzonym działaniu wyciszającym i odprężającym, które wspomagają zasypianie i przyczyniają się do poprawy jakości snu. W lekach i tabletkach na sen często można znaleźć również takie witaminy i minerały jak B6, B12 czy magnez. Są to związki wspierające prawidłowe funkcjonowanie oraz regenerację układu nerwowego, dzięki czemu możliwe staje się zmniejszenie uczucia zmęczenia, znużenia i przywrócenie właściwych funkcji psychologicznych.

Oferowane preparaty lecznicze należy stosować przede wszystkim w sytuacji powtarzających się problemów z zaśnięciem, jak również wtedy, gdy sen jest niespokojny, a po obudzeniu chory nie czuje się wypoczęty. Zazwyczaj farmakologiczne leczenie opisanych przypadłości oznacza wykorzystanie pochodnych benzodiazepiny działających również przeciwdrgawkowo i przeciwlękowo. Efekty to znaczące skrócenie czasu zasypiania i wydłużenie samego snu. Niemniej jednak tabletki na sen zapisywane przez lekarzy rekomendowane są przede wszystkim pacjentom cierpiącym na przewlekłą, zdiagnozowaną formę bezsenności. Gdy są za nią odpowiedzialne czynniki wymienione powyżej, leki bez recepty stanowią wartościową alternatywę. Przede wszystkim ich stosowanie nie niesie ze sobą ryzyka uzależnienia - w zdecydowanej większości w naszej ofercie znajdziecie Państwo środki zawierające naturalne składniki, melatoninę oraz związki antyhistaminowe.

Podczas gdy wzmiankowane wyciągi roślinne wykazują ogólne, pozytywne działanie na układ nerwowy, melatonina jest hormonem produkowanym przez organizm i pełniącym funkcję regulatora dobowego cyklu snu i czuwania. Jej synteza i wydzielanie zachodzi nocą, a prawidłowy przebieg tego procesu jest zakłócany przez światło zewnętrzne. Częste korzystanie z urządzeń elektronicznych prowadzi do zaburzeń stanowiących jeden ważniejszych czynników wywołujących bezsenność. W związku z tym suplementacja hormonu w wielu przypadkach stanowi jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę jakości snu. Z kolei leki antyhistaminowe ze względu na działanie sedatywne (zmniejszanie napięcia i niepokoju często połączone z sennością) także mogą być wykorzystywane w terapii krótkotrwałej.

Oferujemy Państwu suplementy, leki i tabletki na sen od uznanych producentów jak Doppelherz, Melatoninum czy Neospasmina. Są to produkty dostępne bez recepty, co oznacza, że nawet w przypadku regularnego stosowania ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych jest minimalne. Przy tym warto podkreślić, że stężenie substancji czynnych takich jak melatonina, jest odpowiednio wysokie, by osoby cierpiące na problemy z zasypianiem bądź bezsennością mogły odczuć ich wpływ. Przed przystąpieniem do kuracji, a także przy przewlekłych dolegliwościach stanowczo rekomendujemy konsultacje z lekarzem specjalistą.